انتشارات اهورا

شاعران امروز

پايان مهلت ارسال شعر براي جلد اول كتاب [شاعران امـروز]

مهلت ارسال اشعار براي فراخوان كتاب [شاعران امـروز] به پايان رسيد.ax3psd

به گفته‌ي خانم سميه مقيسه: « طبق برنامه‌ريزي قبلي دبيرخانه‌ي اين فراخوان آخرين مهلت ارسال اشعار تا 20 آبان ماه 90 بود و بنابر اين اشعار ارسالي بعد از اين تاريخ دريافت نخواهند شد. اسامي شاعراني كه اشعارشان از سوي تيم داوران كتاب شاعران امروز انتخاب شده اند حدود يك ‌ماه  بعد از طريق سايت انتشارات سرزمين اهـورايي اعلام شده و مراحل بعدي آماده سازي و اجرايي اين كتاب پيگيري خواهد شد. همچنين اسامي شاعراني كه اشعار خود را به دبيرخانه‌ي اين فراخوان ارسال كرده‌اند به هيچ عنوان اعلام نمي‌‌شود و تنها نام شاعراني كه از آن ها شعري پذيرفته شده است اعلام مي‌گردد.»

شاعران امروز منختبي از اشعار شاعران پارسي زباني است كه براي فراخوان اين كتاب شعر ارسال كرده‌اند و براي اولين بار كارشناسي اشعار توسط تيم داوري صورت مي گيرد. داوران جلد اول اين كتاب كه در حال حاضر مشغول آماده سازي قبل از انتخاب است عبارتند از: محمد آزرم، شمس آقاجاني، پگاه احمدي، عليرضا بهنام و بهزاد خواجات.

متن كامل فراخوان شعر [شاعران‌امـروز جلد نخست ]

خواهشمند است متن كامل فراخوان شعر، و تغييرات پيوست ax9كتاب [شاعران امـروز] جلد اول را در اين لينك مطالعه نماييد.

از متن فراخوان: اشعار ارسالي از سوي شاعران در جلد اول كتاب شاعران امـروز توسط انتشارات سرزمين اهـورايي منتشر خواهد شد / فراخوان شرايط سني ندارد / اشعار ارسالي در هيچ كتابي منتشر نشده باشند / انتخاب توسط گروه داوران و به شرح تكميلي فراخوان انجام مي‌شود / تمامي شاعران پارسي زبان ايراني و غير ايراني مي توانند براي اين فراخوان شعر ارسال كنند / اشعاري كه توسط داوران جلد اول انتخاب نشود به اشعار ارسالي شاعران جلد دوم اضافه شده و به اين روش توسط داوران جديدي بررسي شده و احتمال انتخاب افزايش داده مي‌شود / اشعار بدون ذكر نام شاعر به داوران تحويل داده خواهند شد / اشعار بايد متناسب با قوانين داخلي كشور باشند / هر شاعر مي تواند تعداد 10 صفحه‌ي A4 با خط ميترا سايز 12 شعر ارسال كند / اسامي داوران جلد اول: محمدآزرم، شمس‌آقاجاني، پگاه‌احمدي، عليرضابهنام، بهزاد‌خواجات .

چند سئوال از داوران اولین مجلد كتاب [شاعران امـروز]

پاسخ شمس آقاجاني به چند پرسش انتشارات سرزمين اهـورايي  در باره‌ي  شعر امـروز و داوري:

shams||| شعر امروز را چطور تعریف می کنید؟

باید یاد بگیریم که شعر را چطور تعریف نکنیم و بگذاریم او خودش را تعریف کند. شعر خوب و جدی، شعری است که خواننده را انگار برای اولین بار با «شعر» مواجه می­کند. حافظ بهتر از همه­ در مورد شعر حرف زده است، در یک جمله: سخنت رمز دهان گفت و کمر سر میان. رموز دهان فقط به هنگام حرف زدن آشکار می­شود و هر بار به یک صورتی. با غمزه­های نگاری که به مکتب نرفت و خط ننوشت.

||| داوری درباره‌ی شعر چه معنایی برای شما دارد؟

ادامه مطلب ...

اشعارشاعران‌پارسي‌زبان‌غيرايراني‌دريافت‌مي‌گردد.

 ax3psdشاعران پارسي زبان غير ايراني نيز، مي‌توانند براي فراخوان شعر [شاعران‌امـروز] انتشارات سرزمين اهـورايي اشعار خود را ارسال نمايند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني سرزمين‌اهـورايي به پيشنهاد مدير‌مسئول انتشارات‌سرزمين‌اهـورايي و با نظر مثبت گروه داوران جلد اول كتاب [شاعران امروز] شركت شاعران پارسي زبان غير ايراني در اين فراخوان بلامانع اعلام شد.

ادامه مطلب ...

[به نقل از خبرگزاري مهر- بيستم‌شهريورماه‌نود]

شاعرانی که یک بار در فراخوان انتشار کتاب‌هایشان در مجموعه «شاعران امروز» شرکت کرده و آثارشان رد شده، می‌توانند در فراخوان‌های آتی شرکت کرده و آثار خود را از نظر داوران جدید نیز محک بزنند.
ادامه مطلب ...

چند سئوال از داوران اولین مجلد كتاب [شاعران امـروز]

پاسخ بهزاد خواجات به چند پرسش انتشارات سرزمين اهـورايي  در باره‌ي  شعر امـروز و داوري:khajat

|||شعر امروز را چطور تعريف مي‌كنيد؟

شعر امروز از حیث شناختی به مجموعه اشعاری گفته می شود که متعاقب نظرات و آرای نیما یوشیج و با شاخص خروج از دیدگاه سنتی و شکستن قوالب سنتی و نیز متعاقب تلاش های احمد شاملو برای عدول از وزن عروضی و ابداع نوعی وزن درونی در شعر سروده می شود .

ادامه مطلب ...

چند سئوال از داوران اولین مجلد كتاب [شاعران امـروز]

پاسخ پگاه احمدي به چند پرسش انتشارات سرزمين اهـورايي  در باره‌ي  شعر امـروز و داوري:ahmadi

|||شعر امروز را چطور تعريف مي‌كنيد؟

تعریف شعر در مقیاس کلی و شعر امروز به طور مشخص مبتنی بر تعریف آگاهی شعری ست؛آگاهی ست که سلائق شعری را سامان می بخشد و آگاهی های شعری،هم ارز نیستند،چنانکه مثلا آگاهی نسبت به سبک هندی یا عراقی لزوما به آگاهی از شعر دهه ی پنجاه یا شصت یا هفتاد نمی انجامد.آگاهی های مختلف، تعاریف مختلفی از شاکله های شعری به دست می دهند. آگاهی می تواند سنگ شده باشد یا سیلان پیدا کند.

ادامه مطلب ...

چند سئوال از داوران اولین مجلد كتاب [شاعران امـروز]

پاسخ محمد آزرم به چند پرسش انتشارات سرزمين اهـورايي  در باره‌ي  شعر امـروز و داوري:40723_1445035450225_1363315864_1909015_7187753_n

|||شعر امروز را چطور تعریف می‌کنید؟

 

شعری که می‌سازم، تعریف من از امروز است و امروز را هم معادل روزمره فرض نمی‌کنم. امروز شعر با روز تقویمی فرق دارد. روز تقویمی، مصرف وقت است؛ امروز شعر، وقت‌هایی است که به تقویم اضافه می‌کنم. بدون این مازادی که می‌سازم، نه برای من شعری هست که تعریفی از امروز باشد، نه وقتی که بتوانم ذخیره کنم. در همه چیز شعر می‌بینم اما همه چیز شعر نیست. کار من این است: شعر را هرجا ببینم، بنامم. شعری که می‌سازم، نامیدن است. تعریفی است که از امروز دارم
ادامه مطلب ...

در باره‌ي فــراخـــوان شاعران امروز جلد 1

چند نكته: ax4انتشارات سرزمين اهــورايي به منظور شناخت و معرفي شاعران امــروز ايران زمين  فراخوان شعـر جهت انتشار در جلد اول، از مجموعه كتاب‌هاي [شاعران امــروز] را اعلام كرده است. هدف اصلي از اين فراخوان بررسي اشعار و شناخت و معرفي شاعران ايراني پارسي زباني است كه در اين فراخوان شركت كرده‌اند. پرواضح است آن دسته از شاعران محترمي كه آثار خود را براي اين فراخوان ( به هر دليلي ) ارسال نكنند از چرخه‌ي داوري و نهايتا معرفي در مجموعه كتاب‌هاي [شاعران امروز] خارج مي‌شوند. به همين منظور انتشارات سرزمين اهـورايي از كليه شاعران درخواست مي كند در اين فراخوان شركت كرده و با محك آثار خود  اشعار و نام خود را در اين كتاب‌ها معرفي نمايند. اين فراخوان شرايط سني ندارد و كليه شاعراني كه از آن‌ها كتابي منتشر شده است نيز مي‌توانند براي اين فراخوان شعر ارسال كنند به شرطي كه اشعار ارسالي در هيچ كتاب ديگري منتشر نشده باشند.

ادامه مطلب ...

توضیحاتی بر فراخوان شاعران امروز جلد اول

ax3psd

چند نكته:
*مجموعه‌كتاب‌هاي شاعــران امـــروز با هدف شناسايي و معرفي شاعــران و اشعــار ديده نشده‌اي است كه در پس هياهوي طبيعي شعر امــروز پنهان شده اند.
* براي انتخاب به تر شاعران و اشعار از طيف‌هاي مختلف، به جاي يك انتخاب كننده ( مانند ديگر آنتولوژي‌ها ) گروهي از شاعران شناخته‌شده‌اي كه خود در گير شعر امــروز هستند كار داوري را به عهده گرفته‌اند. اين كار در نوع خود نو و تجربه‌اي متفاوت است.
* دواران گروه از انتخاب و نظر يك‌ديگر بي‌اطلاع بوده و پس از تحويل آثار به دفتر انتشارات، در بخش اول كتاب، ناشر بر اساس امتياز‌دهي مشترك داوران و در بخش دوم كتاب بر اساس يك تا سه شعر اولويت اول هر شاعر آثار را براي انتشار آماده خواهد كرد.

ادامه مطلب ...

| اعلام فراخوان شعــر | انتشار كتاب شاعـران امـروز جلد 1 | انتشارات سرزمين اهــورايي |

ax2-2

خبر فراخوان شعــر جهت انتشار اولين جلد از مجموعه كتاب‌هاي [شاعران امـــروز]را در آدرس خبرگزاري‌ها دنبال كنيد:

باشگاه خبرنگاران: فراخوان دريافت اشعار براي چاپ در مجموعه كتاب هاي شاعران امروز | انتشارات سرزمين اهورايي در نظر دارد مجموعه كتاب هايي با عنوان "شاعران امروز" را از طريق فراخوان و به انتخاب گروه داوران منتشر كند...

ايبنا: سرزمين اهورايي ميزبان «شاعران امروز» مي‌شود

ضرغامی به مهر خبر داد: جلد نخست «شاعران امروز» به نمایشگاه کتاب می‌رسد

به گزارش خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، نشر سرزمين اهـورايي در نظر دارد مجموعه‌ي كتاب‌هايي با عنوان «شاعران امروز» را از طريق فراخوان عمومي و با انتخاب گروه داوران منتشر كند.

انتشارات سرزمین اهورایی، فراخوان انتشار مجموعه کتاب‌های «شاعران امروز» را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این فراخوان برای شاعران داخل و خارج از کشور منتشر شده است و شاعران می‌توانند آن دسته از آثار خود را که در هیچ کتابی منتشر نشده باشد، به نشانی پست الکترونیکی نشر سرزمین اهورایی ارسال کنند. این آثار با داوری عده‌ای از شاعران مورد بررسی قرار گرفته و در مجموعه‌های مختلف منتشر خواهند شد.

ايبنا: فراخوان انتشارات سرزمین اهورایی برای انتشار مجموعه کتابهای شاعران امـروز...

| فراخوان شعـــر جهت انتشار جلد اول از كتاب [شاعران امــروز] |

ax.jpg2

« به نام خداوند جان و خرد »

[ فــــــــــــــــــراخــــــــــــــــــــــــــــــــــوان ]

 انتشارات سرزمين اهــــورايي در نظـر دارد مجموعــه كتاب‌هايـي را با عنــــوان     [ شاعران امـــروز ]  از طريق فراخوان عمومي و به انتخاب گروه داوران منتشر كند.

گروه داوران ِ جلد اول:

[ محمـد آزرم – شمس آقاجـاني- پگاه احمـدي – عليرضا بهنـام- بهزاد خواجات ]

||| شـــــــــــرايط: | * شركت براي كليه شاعران ايـراني در داخل و خارج از كشور آزاد است | * اشعار ارسالي در هيچ كتابي منتشر نشده باشند | *ملاك انتخاب، اشعار سپيد و آزاد است | *اشعار انتخابي، با ذكر نام و عكس هر شاعر و به ترتيب حروف الفبا منتشر مي‌شوند. ||| كتاب شامل دو بخش است: | بخش اول: اشعاري كه حاصل انتخاب مشترك گروه داوري و بر اساس امتياز گذاري است و ...| بخش دوم: يك تا سه انتخاب مستقل هر داور به ترتيب اولويت انتخاب، با ذكرنام داور است. | *هر شاعر مي‌تواند به هر تعداد شعر و حداكثر تا 10 صفحه A4 (با قلم ميتـرا اندازه 12) ارسال كند. | *طريقه‌ي‌ارسال اشعار: پرينت اشعار تايپ شده+ cd فايل word ( و در صورت داشتن چيدمان خاص ارسال فايل PDF  الزامي‌است) به آدرس پستي انتشارات سرزمين اهــورايي و از طريق پست سفارشي و يا از طريق ارسال اشعار به آدرس پست الكترونيكي انتشارات سرزمين‌اهـورايي | *  توجه: آثار، به هيچ‌عنوان به صورت مراجعه‌ي حضوري دريافت نمي‌گردد.  * مشخصات شاعر‌ شامل: نام و نام خانوادگي، آدرس دقيق پستي و شماره تماس، مختصري از سوابق فرهنگي   ( در صورت داشتن فعاليت‌هاي خاص ) و چنانچه كتابي از شاعر منتشر شده باشد، نام كتاب، نام ناشر و تاريخ نشر در فايل ارسالي درج گردد.  | * انتشار كتاب تابع قوانين جاري كشـور بوده و اشعار ارسالي بايد متناسب با قوانين جاري كشور جهت انتشار باشند.  *ارسال اشعار به معناي موافقت بي قيد و شرط صاحب‌آثار با قوانين‌فراخوان و انتشار اشعار ( در صورت انتخاب شدن توسط داوران محترم ) توسط انتشارات سرزمين اهــورايي در جلد اول كتاب [شاعـران امــروز] تلقي مي‌شود.  

ادامه مطلب ...

صفحه 2 از 2

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی