انتشارات اهورا

[ايران سراي جاويدان]، جامع‌ترين كتاب ايرانشناسي « نقل از پرس‌تي‌وي‌ »

"ايران، سراي جاويدان" منتشر مي‌شود
دوشنبه 25 بهمن 1389 | 17:18
( نقل از سايت پرس تي‌وي )

کتابي جامع درباره فرهنگ، جامعه و پيشينه هنري سرزمين اهورايي ايران به قلم اسماعيل سلامي و محمدرضا رياضي به چاپ مي‌رسد.کتاب "ايران، سراي جاويدان" که به قلم اسماعيل سلامي و محمدرضا رياضي به زبان انگليسي به رشته تحرير درآمده است، چشم‌اندازي بديع از روح کشور باستاني ايران در ذهن خوانندگان ترسيم مي­کند.

خطاطي‌ زيباي اين کتاب، حاصل تلاش اسرافيل شيرچي، خطاط مشهور ايراني و مجموعه تصاوير چشم­گير آن را عکاس معروف و برجسته ايران، افشين بختيار تهيه کرده است.

طراحي گرافيکي صفحات اين کتاب 224 صفحه‌اي را مجيد ضرغامي انجام داده است. در اين کتاب بررسي کاملي از معماري، هنر، فرهنگ، سنت و آداب و رسوم ايران باستان به عمل آمده است.

دوستداران کتاب مي‌توانند با خواندن "ايران، سراي جاويدان" در سفري مجازي نقاط مختلف کشور زيباي ايران را در ذهن تصوير کنند و از طبيعت بديع گرفته تا سازه‌هاي باستاني و مدرن اين کشور از جمله کاروانسراها و همچنين اماکن مذهبي نظير مساجد و آتش‌کده‌هاي زرتشتيان ديدن کنند.

اين کتاب همچنين به معرفي آداب و رسوم منطقه‌اي، سنتي و مراسم و اعياد ايرانيان نيز مي­پردازد و همچنين نگاهي به زندگي فعلي مردم اين کشور در شهرهاي بزرگي نظير تهران، پايتخت ايران، دارد.

در اين کتاب به قطب‌هاي گردشگري کشور باستاني ايران نظير شيراز، يزد و اصفهان نيز توجهي خاص مبذول شده است.

تا به امروز کتاب‌هاي زيادي در زمينه معرفي پيشينه فرهنگي و تاريخي ايران منتشر شده است، ولي کتاب "ايران، سراي جاويدان" جامع‌ترين کتابي است که تاکنون در اين زمينه منتشر مي­شود.

----------------
توضيح اين كه كتاب « ايران سراي جاويدان » با عكس‌هاي افشين بختيار منتشر شده است و شما مي‌توانيد از طريق فروشگاه سرزمين اهــورايي، در همين سايت آن را خريداري نماييد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی