انتشارات اهورا

[کتابی از آلن‌لانس با پیام اختصاصی شاعر به نمایشگاه کتاب تهران آمد]

1اثری جدید از شاعر فرانسوی آلن لانـس با ترجمه‌ی #فریده_روا و #روجا_چمنکار، کتابی اختصاصی برای دوست‌داران شعر جهان در #سرزمین_اهورایی :

Mon écriture de la poésie a toujours été accompagnée par la lecture de nombreux poètes français, du passé ou contemporains, ainsi que les poètes Allemands. Mais j'eus la chance aussi de découvrir, à la fin des années soixante, la poésie persane, lorsque je séjournai deux ans en Iran, à Ispahan et à Téhéran. J'eus le plaisir de revenir à trois reprises dans ce pays que j'aime. Notamment en 2005, pour une « caravane des poètes » qui réunissait plusieurs poètes d'Iran et de France. C'est pourquoi je suis très heureux que ce choix de mes poèmes paraisse maintenant en Iran. #AlainLance
نوشتن شعر برای من همواره با خواندن بسیاری از شاعران فرانسوی کهن یا معاصر و همچنین شاعران آلمانی همراه بوده است. خوشبختانه در دهه شصت فرصت یافتم که طی اقامت دو ساله‌ام در اصفهان و شیراز شعر فارسی را نیز کشف کنم. بخت با من یار بود که پس از آن سه بار دیگر هم به این کشور که دوستش دارم بروم به ویژه در سال دو هزار و پنج برای برنامۀ «کاروان شعر» که شاعران زیادی را از ایران و فرانسه گرد هم جمع کرد. به همین دلیل است که بسیار خوشحالم که این مجموعۀ انتخابی از شعرهایم اکنون در ایران به چاپ می‌رسد.
#الن_لانس

 

نبرد واژگان علیه نابودی

منتخبی از شعرهای آلن لانس

ترجمه‌ی فریده روا و روجا چمنکار

چاپ نخست، بهار 1398

انتشارات سرزمین اهورایی

 

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی