انتشارات اهورا

[کتاب و سی‌دی تصویری مستند زندگی و آثار علی باباچاهی در نمایشگاه سی‌ام]

7#نمایشگاه_کتاب

 
یک کتاب بیش‌تر بخوانیم
 

برای اولین بار مستند زندگی و آثار علی باباچاهی با عنوان "باورکنید: این هم یک شوخی بود"به کارگردانی محسن موسوی میرکلائی و مهدی خنافره در غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهورایی در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه و رونمایی خواهد شد. در بسته‌بندی و به همراه این سی‌دی  کتاب منتخب اشعار علی باباچاهی با عنوان باورکنید: این هم یک شوخی بود قرار دارد. شعرهای انتخاب شده در این مجموعه، اشعاری از علی باباچاهی است که توسط وی در این مستند بازخوانی کرده است. در این مستند با شاعران و هنرمندانی مانند سیمین بهبهانی، یدالله مفتون امینی، عبدالعلی دستغیب، ابوتراب خسروی، حسینعلی نوذری، سعید سعیدپور، مریم حسین‌زاده، ابوالقاسم ایرانی و اردشیر رستمی در باره‌ی آثار و اشعار باباچاهی صحبت و گفت‌وگو شده است.

از متن فیلم و کتاب:

"نمی‌دانم اما چرا وقتی به دریا نزدیک می‌شوم، حریص‌تر می‌شوم که: تمامی دریا را ـ اما نه ذخایر قیمتی‌اش را، در «کوزه»ای بگنجانم که تصویر آن را از کودکی  با خود حمل می‌کنم، آنگاه که کوزه میان دو دست یک کوزه‌گر در زادگاهم (کنگان/ بوشهر) به‌چرخش در می‌آمد تا شکل بگیرد، بشود یک کوزه‌ی تمام عیار! و حمل می‌کنم اکنون این کوزه را، کوزه‌ای اما پُر از کلمه و پُر از تشنگی! کجا می‌برمش و چرا؟ نمی‌دانم!"

 

کتاب و مستند ( باور کنید: این هم یک شوخی بود ) مستند زندگی و آثار علی باباچاهی  به کارگردانی محسن موسوی میرکلایی و مهدی خنافره و تهیه کنندگی انتشارات سرزمین اهورایی و محسن موسوی میرکلایی با فروست شماره‌ی 17 شعر ایرانِ انتشارات سرزمین اهورایی با گرافیک و طرح جلد مجید ضرغامی منتشر شده است و به زودی در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه‌ی ناشر رونمایی و عرضه خواهد شد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی