انتشارات اهورا

[خاطرت پیشکسوت سینمای فارسی در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران رونمایی می‌شود]

firooz002شبستان

راهـرو 20 غرفه‌ی 40

مهدی رئیس فیروز متولد 1306 نویسنده، کارگردان و بازیگر پیشکسوت و شناخته شده‌ی سینمای ایران در کتاب [دوربین، حرکت... کات] با عنوان فرعی آنچه بر من گذشت خاطراتی از زندگی شخصی و هنری پرفراز و نشیب خویش را به قلم شیرین خود نگاشته است. کتاب آنچه بر من گذشت خاطرات مهدی رئیس فیروز با طرح جلد مجید ضرغامی و فروست 4 هنرهفتم انتشارات برای اولین بار در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و در غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی رونمایی خواهد شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی این کتاب  در برگیرنده‌ی خاطراتی از زندگی و رخ‌دادهای مهم کاری رئیس فیروز است که در بیشتر لحظاط در هم تنیده و از هم تاثیر گرفته‌اند. رئیس فیروز که آثار تاثیر گذاری (مانند فیلم ولگرد1331) را در کارنامه‌ی خود ثبت کرده است در این کتاب ناگفته‌های زیادی برای درج در تاریخ هنر ایران نگاشته است. او در این کتاب از هنرمندان و ستارگان سینمای ایران ( مانند ساموول خاچیکیان، بهروز وثوقی، پرویز صیاد، پوری بنایی، وحدت، ارحام صدر، همایون، ژاله علو، علی تابش، روفیا، بیک ایمانوردی، مرجان، ایرن،مهوش و... یادی کرده و از خاطرات مشترک خود با آن‌ها گفته است. در بخش پایانی این کتاب تصاویر دیده نشده و زیبایی از سینمای فارسی و پشت صحنه‌ی فیلم‌های رئیس فیروز منتشر شده است.

رئیس فیروز در فیلم‌هایی متنوعی در نقش نویسنده، بازیگر و کارگردان ظاهر شده است که از آن جمله می‌توانه به فیلم‌های:

ولگرد - لغزش - پایان رنج‌ها - رستم و سهراب - مروارید سیاه - فرشته وحشی - پیمان - بیست سال انتظار - ایمان - شب نشینی در جهنم - زیر گنبد کبود - یوسف و زلیخا - لج و لجبازی - سرسام و آلما اشاره کرد.

 

* کتاب دوربین حرکت کات با عنوان فرعی آنچه بر من گذشت خاطرات مهدی رئیس فیروز در روز دوشنبه 21 اردیبهشت 1394 در غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در شبستان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران راهرو 20 غرفه‌ی 40 با حضور هنرمندانی مانند پوری بنائی - وحدت - همایون - علی معلم و... رونمایی خواهد شد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی