انتشارات اهورا

[ عاشقانه‌های احمدرضا احمدی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود]

Ahmadreza-Ahmadi" کبریت زدم
تو
برای این روشنایی محدود
گریستی."

"مجموعه عاشقانه‌های احمدرضا احمدی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود. با گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی  مجموعه عاشقانه‌های شاعر نام آشنای معاصر احمدرضا احمدی به انتخاب مجید ضرغامی به زودی توسط این انتشارات منتشر خواهد شد. مجید ضرغامی شاعر و پژوهشگر و صاحب امتیاز این انتشارات در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی گفت: « قرارداد برگزیده عاشقانه‌های شاعر نام‌آشنا آقای احمدرضا احمدی با ایشان منعقد شده است و هم‌اکنون در حال جمع آوری این کتاب هستم» وی درباره نحوه انتخاب اشعار در این مجموعه گفت: « سعی کرده‌ام با محور قراردادن اشعار عاشقانه‌ و اشعاری که شاعر از زوایای دیگر با مقوله‌ی عشق در کلمات برخورد کرده است را با تکیه بر سیر تحول تاریخی شاعر دراین مجموعه گردآوری کنم » وی افزود: « امیدوارم با طی شدن مراحل اولیه تولید و مراحل قانونی این کتاب به زودی منتشر شده و در کنار دیگر مجموعه اشعار انتشارات سرزمین اهـورایی روانه‌ی بازار نشر شود.» انتشارات سرزمین اهـورایی در مجموعه شعر معاصر ایران آثاری مانند « تو را من چشم در راهم » برگزیده اشعار نیما یوشیج و « اگر به خانه‌ی من آمدی » منتخب اشعار فروغ فرخزاد به انتخاب مجید ضرغامی، « ترانه‌ی بولوار میرداماد » منتخب سروده‌های م-ع.سپانلو به انتخاب مجید ضرغامی، «پاییز در بزرگراه» مجموعه شعر محمدعلی سپانلو، « هفتاد گل زرد » منتخب اشعار و تئوری شعر علی باباچاهی به قلم محمد لوطیج، منتخب اشعار رضا براهنی، عاشقانه‌های یدالله رویایی به قلم شاعر، منتخب اشعار شمس لنگرودی به انتخاب علیرضا بهنام، عاشقانه‌های منوچهر آتشی و... را منتشر کرده است و یا در مراحل تولید دارد.


احمدرضا احمدی متولد ۳۰ اردیبشهت ماه ۱۳۱۹ در کرمان است. جد پدری وی ثقه‌الاسلام کرمانی، و جد مادری‌اش آقا شیخ محمود کرمانی است. وی سال اول دبستان را در مدرسه کاویانی کرمان گذراند و در سال ۱۳۲۶ با خانواده به تهران کوچ کرد. او در سال ۱۳۴۳ به همراه نادر ابراهیمی، اسماعیل نوری علاء، مهرداد صمدی، محمدعلی سپانلو، بهرام بیضایی، اکبر رادی، جعفر کوش‌آبادی، مریم جزایری و جمیله دبیری گروه ادبی «طرفه» را با هدف دفاع از هنر موج نو تأسیس کرد. انتشار دو شماره از مجلهٔ طرفه و تعدادی کتاب در زمینهٔ شعر و داستان از فعالیت‌های این گروه‌است. احمدی در مهر ماه سال ۱۳۴۹ در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول به کار شد. تا سال ۱۳۵۸ در سمت مدیر تولید موسیقی برای صفحه و نوار ماند و از سال ۱۳۵۸ تا زمان بازنشستگی یعنی سال ۱۳۷۳ در بخش انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مشغول به کار بود و تدوین ردیف موسیقی ایرانی، آوازهای محمدرضا شجریان، شعرخوانی و ضبط صدای شاعران مهم (با آثاری از نیما یوشیج، احمد شاملو، نادر نادرپور، فروغ فرخزاد، یدالله رویایی، نصرت رحمانی و...)از جمله فعالیت‌های وی در کانون بوده‌است... آشنایی او با شعر و ادبیات کهن ایران و شعر نیما دستمایه‌ای شد تا حرکتی کاملاً متفاوت را در شعر معاصر آغاز و پی‌ریزی کند. وی از بیست سالگی به طور جدی به سرودن شعر پرداخت. وی نخستین مجموعه شعرش را با عنوان طرح در سال ۱۳۴۰ منتشر کرد که توجه بسیاری از شاعران و منتقدان دهه ۴۰ را جلب کرد. از احمدرضا احمدی آثار متعددی در شعر و رمان، کتاب کودک، تصحیح و بازخوانی آثار شاعران معاصر و کهن منتشر شده است.

 

کتاب منتخب عاشقانه‌های احمدرضا احمدی به انتخاب و گزینش مجید ضرغامی در قطع رقعی و با فروست شماره بیست‌ویکم شعر ایران به زودی در انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده و همراه دیگر مجموعه اشعار این انتشارات روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی