انتشارات اهورا

[ چاپ بیست و هشتم از اثر منحصر به فرد «تمامی آن‌چه که مردان در باب زنان می‌دانندِ» با ترجمه‌ی محمد صالح‌علا در سرزمین اهورایی منتشر شد]

salehalaبعد از سالها کتاب پژوهشی - دانشی « تمامی آن‌چه که مردان در باب زنان می‌دانند» ترجمه‌ی جاویدان و منحصر به فرد محمد صالح علا از اثر نویسنده‌ی فقید جهانی عبدل اسمیت توسط انتشارات سرزمین اهـواریی با طرح جدید و ویراست نو تجدید چاپ شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی این اثر ژرف که از آن به عنوان یکی از ده اثر تاثیر گذار جهان در باب شناخت زنان  نام  می‌برند و  بزرگ‌ترین اساتید روانشناختی و جامعه‌شناسی بین‌المللی زنان بر آن مهر تائید زده‌اند و بعضی نیز سفارش کرده‌اند در صورت امکان خواندن این اثر بعد از سن بلوغ الزامی گردد، به پنج زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی وعربی و اسپانیایی نیز ترجمه شده است و به زودی توسط سرزمین اهـورایی منتشر و پخش جهانی خواهد شد. انتشارات سرزمین اهـورایی اعلام این مهم را بر خود واجب می‌داند که طبق ضوابط، دفتر نشر سرزمین اهـورایی، کتابفروشی اهـورا، سایت انتشارات، مراکز پخش ( مانند مراکز پخش محترم گسترش، ققنوس، آبان و ... ) و همچنین  کلیه کتابفروشی‌های کشور و نمایندگان جهانی از فروش این اثر  به افراد نابالغ معذور خواهند بود.**

  محمد صالح‌علا ترانه‌سرا، نویسنده و هنرمند نامی ایران در بخشی از متن پشت جلد این اثر که هم اکنون چاپ بیست و هشتم آن آماده‌ی پخش در بازار نشر است است آورده است: «در آن سال‌های شورانگیز، آباد و نوین زندگی، هنگامی‌که این کتابِ پژوهشی– دانشی را ( به سال 1979 ترسایی ) ترجمه کردم گمان نمی‌بردم که بارها و بارها تجدید چاپ و باز کمیاب شود. استادم پروفسور احمد کامیابی مسک، آن را به فرانسوی ترجمه کردند و به زودی در آن‌جا هم نایاب شد. و نیز آقای مریوان حلبچه‌ای که ترجمه‌شان در میان عرب زبان‌ها و مناطق کرد نشین قحطی افتاد. امروزکه این اثر بدون بازنویسی در متن اصلی، با طراحی زیبای جناب آقای مجید ضرغامی  و به همت انتشارات محترم‌ سرزمین اهـورایی در آستانه‌ی چاپ تازه است، شوربختانه استاد عبدل اسمیت از دنیا خارج شده است. کسی که خود فرآورده‌ی عشقی آهان آهان دار از مادری انگلیسی و پدری عرب بود. البته او هرگز مادر خود را ندید، خواهری نداشت و ازدواج نکرد اما اثری فنا ناپذیر از خود به جای گذاشت که تا دنیا دنیاست سندی دانشی‌– ‌‏حکمی و ریشه‎دار در شناخت روانشناختی و هم جامعه‌شناختی زن (‌‌ از دیرینه‌سال، باستانشناسی زن، تا دوران مدرن ‌) برای پژوهش‌گران، دانشگاهیان و عموم مردم دنیا پدید آورد.
من آرزودارم هرچه سریعتر این کتاب در چین، هندوستان، روسیه، استرالیـا، نیوزیلند، آلمان، ایتالیـا، اسپانیـا و کره‌ی شمالی هم ترجمه شود تا مردان نازنین و کنجکاو آن سرزمین‌ها نیز از آخرین دست‌آوردهای پژوهشی-‌‌ دانشی از هرمونوتیک (باب‌ِزنان) آگاهی یابند و اکنون شادمانم که مردان ِهم‌میهن‌ام زودتر از دیگر مردان عالم به این کتاب دسترسی داشته‌اند به ویژه مردان ایرانی خارج از وطن، که دانسته‌ام ایشان برای خواندن این اثر تشنه‌تر از دیگر مردان عالم‌اند. البته تجربیات‌ تاریخی نشان می‌دهد این کتاب را بیش‌تر مـردان تهیه کرده‌اند در حالیکه آرزو داشتم این اثر ژرف و بیتـا را خانم‌هـا بجویند و به همسرانشان هدیه کنند، کتاب را مهریه و خواندش را شرط ازدواج خود کنند. یا فردای نخستین شب زندگی مشترک فصولی از آن را خود برای همسرشان بخوانند، آن هم به صدای بلند...»

چاپ بیست‌وهشتم از کتاب« تمامی آن‌چه مردان در باب زنان می‌دانند» به قلم و ایده‌ی محمد صالح‌علا و با طرح جلد مجید ضرغامی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده است و به زودی روانه‌ی بازار نشر خواهد شد. شما می‌توانید این اثر را از کتاب‌فروشی‌های شهر و یا محل خود تهیه کرده و یا آن را از طریق فروشگاه مجازی کتاب در سایت انتشارات سرزمین اهـورایی خریداری نمایید. همچنین می‌توانید در تهران با مراجعه به کتاب‌فروشی اهـورا شعبه‌ی شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش مرکز تجاری قائم طبقه‌ی هنرمندان شماره‌ی 3186 تلفن 22720409  آن را خریداری کنید.

-------

** لطفا به رویکرد این خبر که در جهت کاربرد مفهومی و طنز  کتاب تهیه شده است دقت شود. در غیر این‌صورت ناشر هیچگونه مسئولیتی در قبال هیچ کس ندارد!

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی