انتشارات اهورا

[سینمای ایران با خاطرات و عکس‌های مهدی رییس فیروز در مسیر انتشار]

raeis-firooz«دوربین، حرکت، کات» کتاب خاطرات مهدی رییس فیروز با عنوان فرعی آن‌چه برمن گذشت به همراه تصاویری منتشر نشده از سینما و پشت صحنه‌ی آثار سینمای فارسی به زودی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی مجید ضرغامی صاحب امتیاز این نشر اعلام کرد: « مجوز کتاب دوربین، حرکت، کات - خاطرات نویسنده، کارگردان و هنرپیشه سال‌های دور سینمای فارسی ایران مهدی رییس فیروز صادر شده است و این کتاب در دستور نشر سرزمین اهـورایی قرار گرفته است. » وی افزود: « مهدی رییس فیروز متولد 1309 و از پیش کسوت‌های سینمای ایران است در کارنامه‌ی سینمایی وی آثار تاثیر گذاری مانند ولگرد(1331) دیده می‌شود. رییس فیروز در این کتاب با بیان خاطرات شخصی و خاطرات کاری خود از سینمای تازه کار و نوپای ایران و سال‌های بعد، بخشی از حقایق و مستندات سینمای ایران را بیان می‌کند. وی در کتاب آورده است که چگونه هنرمندانی مانند بهروز وثوقی  و پرویز صیاد جوان را به سینمای ایران معرفی کرده است و در بخشی به خاطرات خود در باره‌ی هنرمندان و زندگی خصوصی پرداخته است.  این کتاب برای علاقمندان به تاریخ سینمای ایران کتابی متفاوت و تاثیر گذار خواهد بود.»
رییس فیروز نویسنده و کارگردان و هنرپیشه سینمای فارسی متولد 1309 است. از آثار سینمایی وی می‌توان به فیلم‌هایی مانند: ولگرد، لغزش، پایان رنج‌ها، رستم و سهراب، مروارید سیاه، گلی در شوره‌زار، بیست سال انتظار، زیر گنبد کبود، ایمان، یوسف و زلیخا، سرود زندگی، لج و لجبازی، هم‌قسم و کوچ اشاره کرد. وی فارغ التحصيل هنرستان هنرپيشگي است و ساکن کشور کانادا است.
کتاب «دوربین، حرکت، کات» خاطرات مهدی رییس فیروز با عنوان فرعی آن‌چه بر من گذشت به همراه تصاویری منتشر نشده از سینما و پشت صحنه‌ی فیلم‌های ساخته شده توسط رییس فیروز به زودی از سوی انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده و روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی