انتشارات اهورا

[شما که سواد داری، لیسانس داری، روزنامه‌خونی!...]

8-2برای اولین بار مجموعه ترانه‌های محمد صالح علاء توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود. مجید ضرغامی مدیر مسئول و صاحب امتیاز انتشارات در گفت‌و‌گو با پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی گفت: « قرارداد دو کتاب با ترانه سرا، شاعر و هنرمند گرامی محمد صالح علاء منعقد شده است و هر دو اثر به زودی و پس از طی شدن مراحل فنی و اداری توسط سرزمین اهـورایی روانه‌ی بازار نشر خواهند شد.» وی افزود: « کتاب ترانه‌های صالح علاء مجموعه‌ی کاملی از ترانه‌های قبل و بعد از انقلاب است و به همراه روایات و قصه‌های متفاوتی از تولد ترانه‌ها و اتفاقات پیرامون آن‌ها با قلم شیوا و نگاه خاص صالح علاء است و شاید بتوانیم از آن به عنوان یکی از متفاوت‌ترین آثار منتشرشده در این زمینه نام ببریم. با توجه به تجربه و البته شخصیت هنری محمد صالح علاء و این که وی تا اکنون حاضر به چاپ کتابی در زمینه‌ی ترانه نشده است، و با توجه به قصه‌های پیوست شده به هر ترانه که سرشار از اتفاقات و خاطرات جالب شاعر با هنرمندان و دوستان و مردم است – کتاب ترانه‌های او اثری منحصر به فرد است که حتما دوست‌داران شعر و ترانه و سبک خاص این هنرمند از مطالعه و پیگری آن خرسند خواهند شد.» ضرغامی در باره کتاب دومی که قرار است از محمد صالح علاء در انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شود افزود: « کتاب دوم آقای صالح علاء داستان کوتاهی است با عنوان ]پریدن با یک بال[. کتاب شامل قصه‌ی کوتاه و جالبی از این هنرمند است که با فرم خاص و متفاوتی شکل گرفته و صفحه بندی شده است. » وی افزود: « البته به غیر از این دو اثر قرار داد سه کتاب دیگر با صالح علاء منعقد شده است که به مرور اطلاع رسانی شده و کار نشر آنها در انتشارات سرزمین اهـورایی انجام خواهد شد »

محمد صالح‌علا، نویسنده، شاعر، ترانه‌سرا، بازیگر، مجری برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌ساز و از فعالان مطبوعات متولد سال 1331 در اراک و است. او فارغ‌التحصیل رشته‌ی بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای دراماتیک در مقطع لیسانس و رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی از دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی ارشد است. صالح‌علاء از سال 1347 با قصه‌نویسی و قصه‌خوانی در رادیو و سپس نویسندگی متن برنامه و نمایشنامه فعالیت‌های ادبی‌اش را آغاز کرد.

کتاب ترانه‌های محمد صالح‌علاء در قطع رقعی و با فروست شما‌ره‌ی شش ترانه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی به زودی توسط این انتشارات منتشر و به همراه کتاب پریدن با یک بال از این شاعر و نویسنده روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی