انتشارات اهورا

[برگزیده‌ای متفاوت از اشعار شمس لنگرودی در سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود]

shams2برگزیده اشعار شمس لنگرودی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود. مجید ضرغامی مدیر مسئول و صاحب امتیاز این انتشارات در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی گفت: « قرارداد برگزیده سروده‌های شاعر و پژوهشگر نام آشنا شمس لنگرودی منعقد شده است و به زودی این مجموعه متفاوت که به انتخاب شاعر و پژوهشگر گرامی علیرضا بهنام جمع آوری شده است توسط سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود. در این مجموعه علیرضا بهنام با تکیه بر اشعار بلند و روایی شمس لنگرودی سیر تحول تصویر و روایت را در اشعار او به نمایش می‌گذارد. علیرضا بهنام در مقدمه این مجموعه و همچنین در انتخاب اشعار تلاش کرده است با نگاه و انتخاب خاص خود بر آثار شمس لنگرودی با تاکید بر اهمیت این شاعر به عنوان یکی از پیشگامان شعر مدرن روایی، مسیر شعر او از روایت‌های بلند و پیچیده به سوی تک تصویرهای روایی را به نمایش بگذارد. با توجه به جایگاه و اهمیت شمس لنگرودی در شعر معاصر و نگاه متفاوت بهنام بر کارنامه‌ی شعری لنگرودی این کتاب اثری متفاوت در میان گزیده اشعار منتشر شده از شمس لنگرودی خواهد بود.» وی افزود: « امیدوارم با طی شدن مراحلل اولیه تولید و مراحل قانونی این کتاب به زودی منتشر شده و در کنار دیگر مجموعه اشعار انتشارات سرزمین اهـورایی روانه‌ی بازار نشر شود. »

شمس لنگرودی در سال ۱۳۲۹ در لنگرود متولد شد و سرودن شعر را از دههٔ ۱۳۵۰ آغاز کرد. نخستین دفتر شعرش رفتار تشنگی در ۱۳۵۵ منتشر شد، وی پس از انتشار مجموعه‌هایخاکستر و بانو و جشن ناپیدادر اواسط دههٔ ۱۳۶۰بیشتر شناخته شد. از آثار او می‌توان به مجموعه‌هایی مانند: خاکستر و بانو – قصیده لبخند چاک چاک – نت‌هایی برای بلبل چوبی – پنجاه و سه ترانه عاشقانه – باغبان جهنم – لب‌خوانی قزل‌آلای من – می‌میرم به جرم آن‌که هنوز زنده‌ام – رژه بر خاک پوک – رباعی محبوب من و تاریخ تحلیلی شعر نو نام برد.

کتاب منتخب اشعار شمس لنگرودی به انتخاب و گزینش علیرضا بهنام در قطع رقعی و با فروست شماره دوازده شعر ایران در انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود و به زودی به همراه دیگر مجموعه اشعار این انتشارات روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی