انتشارات اهورا

[برگزیده اشعار رضا براهنی در سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود]

براهنی2پس از سال‌ها کتابی از رضا براهنی در انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی مجید ضرغامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول این انتشارات اعلام کرد:

« قرارداد کتاب برگزیده اشعار شاعر، نویسنده و منتقد گرامی رضا براهنی منعقد شده است و این کتاب که شامل گزیده‌ای از اشعار منتشر شده‌ی این شاعر و اشعار جدید و منتشر نشده‌ی ایشان است به زودی با مقدمه‌ای به قلم شاعر منتشر می‌شود. این کتاب هم‌اکنون در حال آماده سازی است و امیدواریم پس از طی شدن روال طبیعی نشر و مراحل قانونی آن به زودی در جمع کتاب‌های برگزیده شعر معاصر انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شود»

دکتر رضا براهنی شاعر، نویسنده و منتقد ادبی متولد آذر ۱۳۱۴ خورشیدی در شهر تبریز است.  براهنی  چند دوره کارگاه نقد، شعر و داستان برگزار کرد و بعضی از شاگردان او در شکل‌گیری جریان‌های ادبی دهه‌ی هفتاد نقش داشتند. وی همچنین در آمریکا  کانادا کارگاه شعر برگزار کرده است. از آثار ادبی رضا براهنی می‌توان به آهوان باغ (۱۳۴۱) - شبی از نیمروز(۱۳۴۴) - گل بر گسترده ماه(۱۳۴۹) - غم‌های بزرگ(۱۳۶۳) - خطاب به پرونه‌های و چرا من دیگر شاعر نیمائی نیستم - اسماعیل ( 1366) - آواز کشتگان - آزاده خانم و نویسنده‌اش - روزگار دوزخی آقای ایاز - بعد از عروسی چه گذشت - طلا در مس - کیمیا و خاک - قصه نویسی - گزارش به نسل بی‌سن فردا  و رساله حافظ و بحران در نقد ادبی اشاره کرد. وی در متن اکثر اتفاقات ادبی در 4 دهه‌ی اخیر حضور داشته و از اعضاء فعال انجمن نویسندگان ایران بوده است. آثار او به زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی و سوئدی ترجمه شده‌است.

برگزیده اشعار رضا براهنی در قطع رقعی است و فروست شماره یازده شعر ایران انتشارات سرزمین اهـورایی را از آن خود کرده است و به زودی در مجموعه منتخب شعر ایران انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر خواهد شد.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی