انتشارات اهورا

[عاشقانه‌های ژاک پره‌ور منتشر شد]

preverبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی کتاب « سرود مردی که دوستت داشت» با فروست 12 از مجموعه شعر جهان انتشارات سرزمین اهـورایی شامل عاشقانه‌های شاعر فرانسوی ژاک پره‌ور با ترجمه سپهر یحیوی منتشر شد. صاحب نظران پره‌ور را در کنار پل الوار از بزرگترين شاعر مردمي فرانسه  در سده‌ي بيستم ميلادي دانسته‌اند. ژاك پره‌ور، شاعر و فيلم‌نامه‌نويس فرانسوي، در تاريخ چهارم فوريه 1900 در نويي- سور- سن زاده شد، و در يازدهم آوريل 1977 در اومون‌ويل-لا- پوتيت درگذشت. به سوررئاليست‌هاي دارودسته‌ي برتون پيوست و پس از چندي از آنان گسست. آثار او بيش از هر شاعر فرانسوي معاصر ديگر در دبستان‌هاي فرانسه و كشورهاي فرانسه‌زبان آموزش داده مي‌شود. او را مي‌توان به راستي «بازيگر واژگان»، ياحتّا «جادوگـر واژگان» ناميـد.

فصل داغ

صبحونه نخورده و گم شده و بی تکون
تنهای تنها بدون یه شاهی پول
یه دختر شونزده ساله
بی حرکت وایستاده
وسط میدون کنکورد تو پاریس
ظهر روز پونزدهم اوت، تو تفت تابستون.


از ژاك پـره‌ور بالغ بر ده دفتر شعر، حدود ده كولاژ (كلام و تصوير)، چندين كتاب كودكان، و بيش از چهل فيلم‌نامه، همگي به زبان فرانسوي، باقي مانده است. مجموعه‌ي آثار شعري وي را انتشارات گاليمـار در دو مجلّد (هر يك در حدود هزار و پانصد صفحه، جزو كلكسيون كتابخانه‌ي پليـاد)، در دهـه‌ي نود ميلادي به چاپ رسانيد.

 

شما می‌توانید کتاب « سرود مردی که دوستت داشت » عاشقانه‌های ژاک پره‌ور را با ترجمه سپهر یحیوی و مدیریت هنری و طرح جلد مجید ضرغامی از کتاب‌فروشی‌ها درخواست کرده و یا از طریق فروشگاه مجازی سایت انتشارات سرزمین اهـورایی آن را خریداری نمایید. هم‌چنین می‌توانید این کتاب و دیگر محصولات انتشارات سرزمین اهـورایی را از کتاب‌فروشی اهـورا، نمایندگی شمال تهران این انتشارات واقع در مرکز تجاری قائم، طبقه هنرمندان شماره 3186 در میدان تجریش تهران تهیه کنید.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی