انتشارات اهورا

[چاپ سوم عاشقانه‌های نزارقبانی منتشر شد]

nazar3pirintچاپ سوم کتاب " از من نپرس چرا دوستت دارم "، عاشقانه‌های نزار قبانی به ترجمه رضا عامری منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی کتاب عاشقانه‌های نزار قبانی کمتر از یک سال به چاپ سوم رسیده است. این کتاب که فروست دوم شعر جهان انتشارات را از آن خود کرده است از پرفروش‌ترین عاشقانه‌های جهان است.

نزار قباني شاعري بود که همواره به دگرگوني و انقلاب در شعر مي‌انديشيد، به تجربه اي در تنش ميان شعر مدرن که نماينده مدنيت و شهريتي جديد است و انديشه‌هاي  بصيرت‌ياب سنتي شعر کلاسيکي که هنوز در قلعه‌هاي باستاني خود براي حفاظت از سنت‌ها و به قصد بازتاب محاکات سنگر گرفته‌اند... او  در تاريخ اول ماه مه 1988 در لندن درگذشت، و پيكرش در « دمشق » زادگاه خود شاعر به خاک سپرده شد.. نگاه خاص نزار قبانی به مقوله‌ی عشق و شعرهای عاشقانه او را محبوب مخاطبین زیادی در جهان کرده است به طوری که به او لقب «عاشقانه‌سرای بی‎همتای عرب» داده‏‌اند.

چشمانت… آخرين بازمانده ميراث عشق
و آخرين كتابهاي عاشقانه‌اند 
و دستانت. . . آخرين طاقه‌هاي حرير. . .
كه بر آنها زيباترين نامه‌هاي خود را نوشته‌ام
عشق مي‌سوزاندم. . . چون سوزش توتيا


و ذوب نمي‌شوم. . .
و شعر با خنجرش طعنه مي‌زندم. . .
اما توبه نمي‌كنم
دوستت دارم
اي كه چشمانت درياچه‌هاي جنوب را در خود ذخيره دارد 
با من بمان
تا دريا از آبيت خودش محافظت كند
و چهره‌اش چون« فاطمه » بماند
همانند كبوتري پرواز كنان در سايه سار غروب
همراهم بمان
شايد « حسين » بيايد
و در عبايش كبوترها، كشتيها، و دانه‌هاي خوشبو را بياورد
و در پشت سرش گلدسته‌ها و تپه‌ها را
و همه انقلابيون جنوب بيايند

شما می‌توانید سومین چاپ از کتاب عاشقانه‌های نزار قبانی به نام [از من نپرس چرا دوستت دارم] به ترجمه رضا عامری، مدیریت هنری و طراحی مجید ضرغامی را از کتاب فروشی‌ها تهیه کرده و یا از طریق فروشگاه مجازی سایت انتشارات سرزمین اهـورایی خریداری کنید و یا در صورت تمایل از فروشگاه اهـورا شعبه شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در مرکز تجاری قائم، میدان تجریش طبقه هنرمندان شماره 3186 - تلفن 22720409 خریداری نمایید.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی