انتشارات اهورا

[ ریتا... عشق و یاسمن توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود]

DARVISH-BIDAJ

عاشقانه‌های محمود درویش به ترجمه موسی بیدج توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی کتاب « ریتا... عشق و یاسمن » با ترجمه مترجم و شاعر گرامی موسی بیدج در انتظار طی شدن مراحل اداری و دریافت مجوز چاپ است و به زودی در فروست شعر جهان این انتشارات منتشر می‌شود.

محمود درويش،متولد 1942 در فلسطين است تا پيش از سال 1971 در زادگاهش زندگى مى‏‌كرد و بارها، به دليل فعاليت‏هاى ادبى و سياسى، دستگير و مؤاخذه شد و مدتى را نيز در زندان و بازداشت خانگى گذراند. پس از اين تاريخ، در بيروت، قاهره، امان، قبرس، پاریس و جاهاى متعدد ديگرى حضور و اقامت داشت و به زبان و بيان شعر از بيم و اميد، شكوه و اندوه يار و ديار گفت ونوشت. او سر انجام در سال 2008 پس از عمل جراحی قلب در آمریکا از دنیا رفت.

محمود درویش عضو سازمان آزادی بخش فلسطین بود و از "تشکیل دولتی مستقل در کنار کشور اسرائیل" دفاع می‌کرد. آثار او پیوسته در اسرائیل منتشر می‌شود. درویش به خوبی به زبان عبری حرف می‌زد و در میان یهودیان اسرائیل دوستان بی شمار داشت. به گواهى صاحب‏نظران، درويش شاعر اول فلسطين و يكى از سران شعر امروز عرب به شمار مى‏آيد و نام او را در شمار شاعران جهانى و شعر او را بخشى از فرهنگ شعر جهان قلمداد مى‏كنند؛ شعرى كه به هر زبان و در هر زمان و مكانى صادر شده باشد، از سيطره و سلطه زور رهاست و در خدمت انسان ستم‏ديده نشسته است.

کتاب عاشقانه‌های محمود درویش دفتر شعرى است كه از ميان صدها سروده‌ی وی توسط موسی بیدج گرد آوری و برگردان شده است و به زودی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی در قطع رقعی منتشر شده و همراه با عاشقانه‌ی جهان این انتشارات روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

پ ن: انتشار عاشقانه‌های محمود درویش با ترجمه موسی بیدج، خبرگزاری ایبنا

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی