انتشارات اهورا

[تنهایی، جدایی و هدهدها منتشر شد]

kahriziمجموعه شعرهای کوتاه ثریا کهریزی به نام « تنهایی، جدایی و هدهدها » توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد. این کتاب که شامل شعرهای کوتاه شاعر است گلچینی از سه مجموعه شعر منتشر نشده است که اسامی آن‌ها عنوان کتاب شده است. کهریزی در مورد این کتاب به پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی گفت: « در این اشعار اتفاقات شاعرانه غیرارادی حسی با درون‌مایه‌های تغزلی آمده است که در زمینه‌ی شعر کوتاه تجربه‌ای جدید برای من بوده است. » وی معتقد است: «  این مجموعه جزو معدود کتاب‌های شعر زنان است که در آن شاعر نگاهی واقعی به عشق جنس مخالف دارد. شعر زن از پروین به قبل نگاهی مردانه به مرد دارد و از پروین به بعد، غالبا با نگاهی فمینیستی به جنس مرد روبرو شده است.» وی اعتقاد دارد: « این اشعار نگاهی غیرمرد ستیزانه دارند و در آن‌ها به مفهوم واقعی با عشق شرقی زن به جنس غیر از خود روبرو هستیم.»

4 شعر از این مجموعه: [تنهایی8]: منتظرم بوسا / می‌روم جزیره‌ی بوموسا / خلیج فارس گریه می‌کنم تنهایی‌ام را / بعد سراغم بیا / باهم می‌زنیم به دریا - [هدهد7]: پیرشدم / و تو / نگفتی دوستم نداری / نگفتی دوستم داری / من هلاک و شدم و / تو هنوز / چیزی نگفته‌ای ...[هدهد12]: تو با سکوتی مردانه / من با سپاهی کلمه / مقابل تنهایی تاریخی‌ات / با احترام / سان می‌بینم - [هدهد16]: آنقدر تو را به سینه گرفته‌ام / که حافظ قرآن را

تنهایی، جدایی و هدهدها در قطع جیبی، در 58 صفحه و شمارگان 1100 نسخه فروست سوم شعر ایران انتشارات سرزمین اهـورایی را از آن خود کرده است و قیمت آن 25000ریال است.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی