انتشارات اهورا

آنتولوژی شعر شاعران امروز

00شاعران امروز نام مجموعه کتاب‌های آنتولوژی شعری است که به همت، طرح و ابتکار انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شوند. در این پروژه برای هر کتاب از تجربه و تخصص 5 داور و انتخاب کننده‌ی اشعار استفاده می‌شود. اشعار شاعرانی که اشعاری از آنها امتیاز جمعی لازم را آورنده باشند دراین کتاب منتشر می‌شود. شاعران دیگر می‌توانند در مجلدهای بعدی این مجموعه که تقریبن هر یک‌سال یک‌بار از طریق اعلام فراخوان عمومی منتشر می‌شود شرکت کنند. برای کمتر شدن ضریب خطا در هر مجلد از این مجموعه 5 داور جدید استفاده می‌شود تا از این طریق از سلایق و دیدگاه‌های متفاوت در انتخاب شعر استفاده شود. این کتاب می‌تواند بعد از تکمیل شدن تعداد 5 تا 10 جلد به عنوان آرشیو شعر امروز ایران در دسترس مخاطبین قرار گیرد و از این طریق شاعران جوان در کنار شاعران کارکرده‌تر می‌توانند نام و اشعار خود را در دفتر شعر امروز ثبت کنند. مجید ضرغامی مدیر طرح شاعران امروز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی می‌گوید: « در شاعران امروز با بهره‌گیری از کارشناسانی که از شاعران مطرح دو دهه‌ی اخیر شعر امروز هستند اقدام به بررسی و شناسایی و انتشار اشعار و معرفی شاعران کرده‌ایم. در طول سال تعداد قابل توجه‌ای از شاعران برای انتشار کتاب شعر با سرمایه خود به سرزمین اهـورایی مراجعه می‌کنند و ما به ایشان پیشنهاد می‌کنیم اگر شاعر شناخته شده‌ای نیستند به دلیل پرداخت هزینه‌ی زیاد و سرخوردگی عدم استقبال از چاپ کتاب با سرمایه شخصی پرهیز کنند و برای معرفی و سنجش شعرهای خود در پروژه‌ی شاعران امروز شرکت کنند. شاعران امروز می‌تواند حکم پلی را داشته باشد که شاعران جوان از طریق آن شناخته شوند و شاعران کارکرده در کنار جوانان اعلام حضور مجدد کرده و شعرهای خود را در تاریخ و زمان خود ثبت کنند.»

در حال حاضر مجلد اول کتاب شاعران امروز منتشر شده و اکنون در بازار نشر است و اشعار بسیار زیاد مجلد دوم این کتاب نیز کارشناسی شده و اکنون مراحل آماده سازی را طی می‌کند. در این پروژه تا کنون در مجموع دو مجلد از 10 داور استفاده شده است که اسامی آنها به قرار زیر است:

هرمزعلیپور، ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات، شمس آقا جانی، پگاه احمدی، رویا تفتی، محمد آزرم، علیرضا بهنام، بهاره رضایی و روجا چمنکار

شما می‌توانید از طریق سایت انتشارات سرزمین اهـورایی و یا با خرید از کتابفروشی اهـورا شعبه شمیران انتشارات سرزمین اهورایی واقع در میدان تجریش مرکز تجاری قائم طبقه هنرمندان شماره 3186 این مجموعه و دیگر آثار سرزمین اهـورایی را تهیه کنید.

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی