انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[آخرین مهلت ارسال اشعار کتاب‌های شعر بامداد 30 دیماه است]

قابل توجه شاعران گرامی: آخرین مهلت جهت ارسال اشعار و اصلاح اشعار ارسالی فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی پایان امروز 30 دیماه است. بدیهی است اشعار و یا اصلاحیه‌هایی که بعد از ساعت 12 امشب به ایمیل فراخوان برسد از روند کارشناسی کنار گذاشته خواهند شد و تاریخ این فراخوان دیگر تمدید نخواهد شد.

[درود بر خوزستان، سرزمین اهورایی در نمایشگاه کتاب اهواز]

بنر-نمایشگاه-اهواز

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب اهـواز
30دیماه تا 6 بهمن ماه 1394
محل: کیان‌پارس محل دائمی نمایشگاه‌های خوزستان

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب اهواز قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[فراخوان کتاب‌های بامداد تا پایان دیماه94 تمدید شد]

باتشکر از استقبال خوب شاعران گرامی از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی و با توجه به این که تعدادی از کتاب‌های شعر ارسالی و مدارک شاعران مطابق مفادفراخوان نبوده و نیازمند اصلاح است. مهلت این فراخوان تا پایان دیماه سال جاری تمدید شد. از شاعران گرامی درخواست می‌شود چنان‌چه ایمیلی از ناشر مبنی بر رفع اشکال دریافت کرده‌اند هرچه سریعتر فایل اصلاحی را به نشانی ایمیل اعلام شده در فراخوان ارسال کنند. در غیر این صورت آثار و کتاب این عزیزان از روند کارشناسی خارج خواهد شد. همچنین از آن دسته از شاعران گرامی که تا کنون موفق به ارسال اشعار نشده‌اند دعوت می‌شود با توجه به زمان تمدید شده هرچه سریعتر متن فراخوان را مطالعه و بر مبنای آن آثار خود را به ایمیل اعلام شده ارسال نمایند. بدیهی است پس از اتمام زمان تمدید یعنی روز 30 دیماه 1394 مدت زمان ارسال شعر تمام شده و این فراخوان دیگر تمدید نخواهد شد.

پ ن: متن فراخوان کتاب‌های شعر بامداد

[قابل توجه شاعران شرکت کننده در طرح کتاب‌های شعر بامداد]

شاعران گرامی که در طرح «کتاب‌های شعر بامداد» انتشارات سرزمین اهورایی شرکت کرده‌اید. لطفا هنگام ارسال مدارک دقت شود تمام مشخصات و رزومه و اشعار کتاب در یک فایل پی‌دی‌اف ارسال شوند و چنانچه از طرف دبیرخانه‌ی این طرح برای شما ایمیلی ارسال شده است مبنی بر اصلاح فایل ارسالی، هر چه سریعتر مشکلات را برطرف کرده و فایل اصلاحی به همان ایمیل ارسال شود. مهلت ارسال اشعار برای این طرح تا روز 21 دیماه 1394 است. با سپاس از استقبال، حمایت و همراهی دوستان شاعر

[فراخوان انتشار «کتاب‌های شعر بامداد» در سرزمین اهورایی تشریح شد]

خبرگزاری ایبنا IBNA: تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳
 همزمان با زادروز احمد شاملو و پس از اجرای طرح آنتولوژی شاعران امروز، انتشارات سرزمین اهورایی «کتاب‌های شعر بامداد» را از میان آثار ارسالی شاعران جوان، انتخاب و سپس منتشر می‌کند.

مجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: انتشارات سرزمین اهورایی در نظر دارد به منظور حمایت از شاعران مستقل و شناسایی جریان‌های شعری پویا و قابل اعتنا و خلاق در شعر امروز ایران، مجموعه‌ کتاب‌هایی از شاعران فعال در عرصه‌ شعر امروز فارسی را برای اولین بار با بررسی گروه کارشناسان شعر خود از طریق این فراخوان جمع آوری کرده و آثار تایید شده را در فهرست «کتاب‌های شعر بامداد» این انتشارات منتشر کند.

وی افزود: گروه کارشناسان شامل آقایان ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم است.
معیار انتخاب اشعار، دریافت حداقل دو رای از مجموع آراء کارشناسان خواهد بود.

ادامه مطلب ...

[فراخوان چاپ و انتشار کتاب‌های شعر بامداد در سرزمین اهورایی]

bilbord«به نام خداوند جان و خرد»


[چراغی در دست، چراغی در دلم
... آینه‌یی برابرِ آینه‌ات می‌گذارم
تا با تو
       ابدیتی بسازم.]


هم‌زمان با زادروز احمد شاملو،
اسطوره‌ی شعر معاصر فارسی
و پس از اجرای موفق طرح آنتولوژی شاعران امروز:

انتشارات سرزمین اهورایی در نظر دارد به منظور حمایت از شاعران مستقل و شناسایی جریان‌های شعری پویا و قابل اعتنا و خلاق در شعر امروز ایران، مجموعه‌ کتاب‌هایی از شاعران فعال در عرصه‌ی شعر امروز فارسی را برای اولین بار با بررسی گروه کارشناسان شعر خود از طریق این فراخوان جمع آوری کرده و آثار تائید شده را در فروست «کتابهای شعر بامداد» این انتشارات منتشر کند.

•    گروه کارشناسان:
ابوالفضل پاشا
بهزاد خواجات
محمد آزرم

•    مدیر طرح: مجید ضرغامی


•    معیار انتخاب اشعار: دریافت حداقل 2 رای از مجموع آراء کارشناسان است.
•    زمان ارسال اشعار: از تاریخ 21 آذرماه 1394 تا 21دیماه 1394 به مدت یک ماه است.
•    مدت زمان کارشناسی: از پایان مدت تاریخ دریافت اشعار این فراخوان 40 روز کاری است.

•    ارسال اشعار و اطلاع رسانی: کلیه‌ی شاعران گرامی باید فایل اشعار خود را با مشخصات درخواستی در شرایط فراخوان به آدرس ایمیل فراخوان: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید. ارسال نمایند. هر گونه ارتباط و خبر در باره‎ی این فراخوان از طریق سایت انتشارات سرزمین اهورایی (www.ahoorapress.com) اعلام خواهد شد.

**از شاعران عزیز تقاضا می‌شود که تنها به ایمیل اعلام شده شعر خود را ارسال کنند. اشعار از طریق ایمیل‌های دیگر انتشارات، ارسال پستی و حضوری دریافت نخواهند شد. هر گونه پرسش و ارسال شعر تنها از طریق ایمیل ذکر شده: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید. امکان پذیر است.


•    شرایط:
1-    فرم اشعار ارسالی فقط سپید و آزاد باشد.
2-    سن شناسنامه‌ای شاعران از سال 1359 شمسی به بعد باشد.
** در صورت تائید کتاب شاعران و تنظیم قرارداد با ناشر ارائه‌ی کپی شناسنامه‌ی شاعران به دفتر نشر الزامی است.
3-    اشعار ارسالی در کتاب در هیچ کتاب و یا مجموعه شعری منتشر نشده باشند.
4-    شاعر تا به حال کتابی منتشر نکرده و یا حداکثر یک جلد کتاب منتشر کرده باشد.
5-    حداکثر اشعار ارسالی 50 تا 60 صفحه‌ی A4 باشد.
** در صورت انتخاب هر اثر با تعداد صفحات اعلام شده و بیشتر شدن حجم کتاب از فرم نشر، ناشر مجاز است با هماهنگی مولف از تعداد اشعار کم کند.
*** دوستان شاعر توجه داشته باشند چانچه اشعار ارسالی به فراخوان بیشتر از 60 صفحه‌ی A4 باشد از روند کارشناسی کنار گذاشته خواهد شد.                                          
6-    اشعار ارسالی در یک فایل PDF با خط میترا و سایز 14 باشد. قبل از شروع اشعار و یا نام کتاب، درج نام و نام خانوادگی شاعر به همراه نشانی پستی محل سکونت و تلفن همراه و ثابت و آدرس ایمیل شاعر الزامی است.
7-    اشعار ارسالی باید متناسب با قوانین کشوری باشند. در غیر این صورت ناشر مجاز است کتاب ارسالی را از روند ارسال به کارشناسان خارج کند.
8-    در صورت تائید چاپ کتاب توسط رای 2 به 1 کارشناسان، اسم کتاب با توافق بین ناشر و مولف انتخاب خواهد شد و طرح جلد طبق نظر بخش فنی انتشارات طراحی و انتخاب می‌شود.
9-    هر گونه فعالیت فرهنگی مانند چاپ اشعار در مجلات و روزنامه‌ها، سایت‌های ادبی و آنتولوژی با ذکر مشخصات در ابتدای فایل اشعار، (بعد از مشخصات فردی و قبل از شروع اشعار) قید شود.
10-    چنانچه تا به حال یک کتاب از مولف منتشر شده باشد نام کتاب، تاریخ نشر و نام ناشر نیز در ابتدای فایل ارسالی اشعار قید شود.


توجه:
با تشکر از حسن نظر شرکت کنندگان عزیز در فراخوان « کتاب‌های شعر بامداد » انتشارات سرزمین اهورایی، ازدوستان شاعر تقاضا می‌شود با توجه به توضیحات کافی در فراخوان، متن فراخوان را با دقت مطالعه کرده و طبق راهنمایی هربند عمل نمایند. عدم رعایت هر بند از این فراخوان می‌تواند موجب خارج شدن کتاب و اشعار ارسالی شاعر از روند کارشناسی و بررسی آثار شود.

ایمیل دریافت اشعار این فراخوان: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید.

سایت انتشارات سرزمین اهورایی: www.ahoorapress.com

 

[ سلام بر شیـراز، سرزمین اهـورایی در نمایشگاه کتاب فارس]

نبر-نمایشگاه-شیراز-فلت

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب شیـراز
3 تا 8 آذر ماه 1394
محل: شهر گلستان غرفه‌ی شماره‌ی 132

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب شیراز قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[تخفیف30درصدی و ارسال رایگان کتاب به مناسبت هفته کتاب‌خوانی و روز کتاب‌گردی]

0000انتشارات سرزمین اهورایی به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی و روز کتاب‌گردی از تاریخ 94/8/28 لغایت 94/9/1 کلیه‌ی کتب و محصولات هنری خود را به صورت آنلاین با 30% تخفیف به فروش می‌رساند. علاقمندان در سرتاسر ایران می‌توانند با بازدید از سایت این انتشارات و انتخاب محصولات خود از فروشگاه مجازی سرزمین اهورایی، پس از پرداخت آنلاین وجه، آدرس دقیق و نام  را خود  را به سامانه‌ی پیامکی این انتشارات به شماه‌ی 09379103299 ارسال کرده و از همین طریق رسید ارسال دریافت نمایند. قابل ذکر است هزینه‌ی پست کتاب در این 3 روز به عهده انتشارات سرزمین اهورایی است و خریداران تا پایان اجرای این طرح هیچ وجهی بابت دریافت کتب و محصولات فرهنگی این انتشارات پرداخت نخواهند کرد. مهلت استفاده از این طرح، تا پایان روز شنبه اول آذر ماه نود و چهار است.

 

پ ن: گزارش خبرگزاری ایبنا از برنامه‌ی روز کتابگردی، انتشارات سرزمین اهورایی:

تخفیف 30 درصدی «سرزمین اهورایی» به مناسبت روز کتابگردی

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۹
انتشارات «سرزمین اهورایی» به مناسبت هفته کتاب و روز «کتابگردی» از 28 تا 30 آبان‌ماه، تمامی کتاب‌ها و محصولات فرهنگی خود را با تخفیف ویژه 30 درصدی عرضه می‌کند. گزارش کامل در IBNA بخوانید.

[سرزمین اهـورایی در نمایشگاه کتاب رشت]

namayeshgahrasht94

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب رشت
25 آبان تا 1 آذر ماه 1394
محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب رشت قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[بیست و یکم آبان‌ماه زادروز نیمای نام آور گرامی باد]

Nima-ok-jeldتا صبح‌دمان در این شب گرم

افروخته‌ام چراغ زیراک

می‌خواهم برکشم به جا تر

دیواری در سرای کوران...

انتشارات سرزمین اهـورایی زادروز نیما یوشیج را به جامعه‌ی شعر و ادب فارسی و دوست‌داران بزرگ مرد شعر معاصر تبریک می‌گوید.

**همسايه‌ي عزيز من!
مي‌خواهي از من بشنوي‌كه شعر در حد بسيار اعلاي خود چه چيز است؟ حسي كه بالقوه با انسان بوده، ميليون‌ها سال كشيده و با كار انسان خرده خرده آشكار شده است. مختصري كه مي‌بيني در نظر داشته باش كه نتيجه، خيلي مفصل‌تر است. شعر، در درجه‌ي اعلاي خود مشاهده‌اي است كه افراد معين و انگشت شمار دارند براي افراد معين و انگشت شمار ديگر. در غير اينصورت عزيز من توقع نداشته باشيد چيزي را كه چنين است همه‌ي مردم بفهمند. هر كس به نسبت خود داراي تميز شعري است و به اندازه‌ي خود مي‌فهمد و يك پله بالاتر را نزديك شده فقط مي‌داند، بجاي اينكه بفهمد. چيزي را كه مي‌فهمد مي‌گويد: شعر است به به! چقدر خوب سرائيده شده... چيزي را كه نمي‌داند مي‌گويد: مبهم است، معلوم نيست چه مي‌گويد.
اين ابهام از جلوي چشم مردي برداشته مي‌شود كه همه‌ي وجودش شعر است. در طبيعت ساخته شده پيش از اين كه خودش بداند و با زندگي پرداخته آمده، بدون اينكه بخواهد يا نخواهد. هميشه اين را در نظر داشته آنرا كه شاعر مي‌داند مردم مي فهمند اما آنرا كه شاعر مي‌فهمد مردم مي‌دانند...
سابقا نوشته بودم فكري كه براي مردم عالي است براي شاعر عادي است. براي شاعر تركيب نشده منفرد و جزء است... بيش از اين از من توضيح و تفسيري نخواهيد كه بي‌فايده است. فقط يك دو سه كلمه ديگر براي شما مي‌نويسم: شعر در درجه‌ي اعلا، انساني هم در درجه‌ي اعلا مي‌خواهد...
عزيز من! آيا آن صفا و پاكيزگي را كه لازم است، در خلوت خود مي‌يابي يا نه؟ عزيز من! جواب اين را از خودت بپرس. هيچكس نمي‌داند تو چه مي‌كني و ترا نمي‌بيند. آيا چيزهائي را كه ديده نمي‌شوند، تو مي‌بيني؟ آيا كساني را كه مي خواهي در پيش تو حاضر مي‌شوند، يا نه؟ آيا گوشه‌ي اتاق تو به منظره‌ي دريايي مبدل مي‌شود، آيا مي‌شنوي هر صدايي را كه مي‌خواهي؟
مي‌بيني هنگامي را كه تو سال‌هاست مرده‌اي و جواني كه هنوز نطفه‌اش بسته نشده ، سال‌ها بعد در گوشه‌اي نشسته، از تو مي‌نويسد؟

ادامه مطلب ...

[پوری سلطانی درگذشت]

151102110443 1 512x288 mehr nocreditانتشارات سرزمین اهورایی درگذشت پوراندخت (پوری) سلطانی، از پایه‌گذاران و اساتید پیشگام کتابداری نوین ایران را به جامعه‌ی فرهنگی و علمی ایران و بستگان ایشان تسلیت می‌گوید.

صفحه 5 از 15

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی