انتشارات اهورا

[ضرغامی در گفتگو با مهر: امیدوارم جایزه «زیباترین کتاب‌های جهان» به ایران برسد]

امیدوارم جایزه «زیباترین کتاب‌های جهان» به ایران برسد.
مدیر نشر سرزمین اهورایی که با 4 عنوان اثر در مسابقه «زیباترین کتاب‌های جهان» شرکت کرده است، ابراز امیدواری کرد، نام یک کتاب ایرانی به عنوان زیباترین کتاب جهان رقم بخورد.

مجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی که چهار عنوان از کتاب‌های این انتشارات از ایران برای نمایشگاه کتاب «زیباترین کتاب‌های جهان» انتخاب شده است، به خبرنگار مهر گفت: 105 ناشر از سراسر کشور کتاب‌های خود را در مسابقه‌ زیباترین کتاب‌های جهان شرکت دادند و از میان کتاب‌های منتشرشده در سال‌های 1389 و 1390، 24 عنوان از 15 ناشر ایرانی به‌آلمان رفتند تا به‌عنوان نمایندگان ایران در این مسابقه حضور یابند.      ( متن‌كامل را در مهر بخوانيد )

آخرين وضعيت[شاعران امـروز ] به‌نقل‌از خبرگزاري‌مهر:

اعلام نتایج داوری «شاعران امروز» به پایان دی‌ موکول شد:
نتایج داوری و اعلام نام منتخبان فراخوان «شاعران امروز» که قرار بود تا پایان آذرماه اعلام شود به پایان دی ماه موکول شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر 3 داور این فراخوان آرای خود را درباره شعرهای برگزیده اعلام کرده‌اند و 2 داور دیگر نیز به زودی نتایج را به دبیرخانه اعلام خواهند کرد. سپس دبیرخانه فراخوان تا پایان دی‌ماه به جمع‌بندی آرا خواهد پرداخت و بر اساس رتبه‌بندی و امتیازهایی که هریک از داوران به شعرهای رسیده، داده‌اند آثار برتر را برای چاپ در کتاب برمی‌گزیند.محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی انتشارات سرزمین اهورایی، شعرهای فارسی از شاعران داخل و خارج از کشور را قضاوت کرده‌اند.
سرزمین اهورایی در نظر دارد شعرهای برگزیده را در جلد نخست مجموعه کتاب‌های «شاعران امروز» منتشر کند.این فراخوان نخستین‌بار است که اعلام شده و طی آن شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج از کشور با ملیت‌های مختلف می‌توانستند شعرهای چاپ نشده خود را به این ناشر بسپارند که پس از داوری آثارشان در یک کتاب و در کنار شعرهای برگزیده دیگران منتشر شود. این کتاب به زودی و پس از نهایی شدن انتخاب‌ها، تدوین و برای دریافت مجوز راهی ارشاد می‌شود.
به گفته مجید ضـرغامی، دبیر این فراخوان، تا پایان وقت دریافت آثار نزدیک به 3 هزار شعر از فارسی‌زبانان داخل و خارج از کشور به دبیرخانه رسیده بود و شامل شعرهایی از ایرانیان ساکن کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئد، دانمارک، مالزی، سنگاپور و ... و همچنین فارسی‌زبانان غیرایرانی از کشورهایی چون تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان و بحرین بوده است.

......

پ‌ ن: تا تاريخ 20/10/90 چهار نفر از داوران فراخوان نتايج را ارسال كرده‌اند و دبيرخانه در انتظار نتايج داوري آخرين داور است.

اعلام نتایج داوری «شاعران امروز» به پایان دی‌ موکول شد
نتایج داوری و اعلام نام منتخبان فراخوان «شاعران امروز» که قرار بود تا پایان آذرماه اعلام شود به پایان دی ماه موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر 3 داور این فراخوان آرای خود را درباره شعرهای برگزیده اعلام کرده‌اند و 2 داور دیگر نیز به زودی نتایج را به دبیرخانه اعلام خواهند کرد. سپس دبیرخانه فراخوان تا پایان دی‌ماه به جمع‌بندی آرا خواهد پرداخت و بر اساس رتبه‌بندی و امتیازهایی که هریک از داوران به شعرهای رسیده، داده‌اند آثار برتر را برای چاپ در کتاب برمی‌گزیند.

محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی انتشارات سرزمین اهورایی، شعرهای فارسی از شاعران داخل و خارج از کشور را قضاوت کرده‌اند.

سرزمین اهورایی در نظر دارد شعرهای برگزیده را در جلد نخست مجموعه کتاب‌های «شاعران امروز» منتشر کند.

این فراخوان نخستین‌بار است که اعلام شده و طی آن شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج از کشور با ملیت‌های مختلف می‌توانستند شعرهای چاپ نشده خود را به این ناشر بسپارند که پس از داوری آثارشان در یک کتاب و در کنار شعرهای برگزیده دیگران منتشر شود.

این کتاب به زودی و پس از نهایی شدن انتخاب‌ها، تدوین و برای دریافت مجوز راهی ارشاد می‌شود.

 به گفته مجید ضرغامی، دبیر این فراخوان، تا پایان وقت دریافت آثار نزدیک به 3 هزار شعر از فارسی‌زبانان داخل و خارج از کشور به دبیرخانه رسیده بود و شامل شعرهایی از ایرانیان ساکن کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئد، دانمارک، مالزی، سنگاپور و ... و همچنین فارسی‌زبانان غیرایرانی از کشورهایی چون تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان و بحرین بوده است.

[آثار‌انتشارات‌سرزمين‌اهـورايي،درنمايشگاه‌زيباترين‌كتاب‌هاي‌جهان]


IRANكتاب‌هاي انتشارات سرزمين اهـورايي براي سومين سال پياپي جهت شركت در نمايشگاه [زيباترين‌كتاب‌هاي‌جهـان] انتخاب شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي آثار منتشره‌ي اين انتشارات به همراه آثار برگزيده‌ از 15 ناشر ايراني كه و از ميان آثار 105 ناشر شركت كننده در بخش ايراني اين مسابقه انتخاب شده‌اند. اين آثار در نمايشگاه كتاب لایپزیک آلمان در بخش آثار ايراني انتخاب شده و در نمايشگاه كتاب فرانكفورت به عنوان زيباترين كتاب‌هاي جهان نمايش داده خواهند شد و سپس   در اختیار موزه کتاب آلمان قرار می‌گیرند تا براي همیشه محفوظ بمانند. نمایشگاه کتاب لایپزیک از 15 تا 18 مارس 2012 برابر با 25 تا 28 اسفند ماه 1390 در شهر لایپزیک و نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 10 تا 14 اکتبر 2012 برابر با 18 تا 22 مهر ماه 1391 در شهر فرانکفورت آلمان برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب ...

كتاب[شاعران امـروز] به‌نقل‌از‌خبرگزاري‌مهر‌20‌آذرماه‌90

  ضرغامی در گفتگو با مهر:
ax9نتایج داوری «شاعران امروز» پایان آذرماه اعلام می‌شود
مدیر انتشارات سرزمین اهورایی متولی چاپ کتاب در قالب فراخوان «شاعران امروز» از پایان داوری نخستین جلد این مجموعه تا پایان آذرماه خبر داد.

محمدمجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی درباره داوری شعرهای رسیده به فراخوان «شاعران امروز» به خبرنگار مهر گفت: محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که قرار است تا پایان ماه آذر نتایج داوری خود را به دبیرخانه فراخوان اعلام کنند...( خبر را در مهر بخوانيد )

دريافت‌مجوز چاپ كتاب [سينماي‌ايران: امـروز، ديـروز]

كتاب گفت‌و‌گو با سينماگران ايران قبل و بعد از انقلاب مجوز چاپ گرفت.tabligh

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين‌اهـورايي و به نقل از مجيد ضرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي: « كتاب( سينماي ايران، امروز، ديروز) كه شامل مصاحبه‌هاي منتشر نشده‌اي از سينماگران قبل و بعد از انقلاب توسط عارف محمدي‌ است بعد از مدت‌ها انتظار با حذف و جايگزيني بخشي از مطالب، از وزارت فرهنگ و ارشاد مجوز چاپ گرفت و اكنون در حال آماده‌سازي قبل از چاپ است.» اين كتاب كه حدود 240 صفحه است  شامل مصاحبه و تصاويري از بازيگران و دست‌اندركاران سينماي ايران است.اين كتاب محصول گفت و گو و نگاه انتقادي عارف‌محمدي است كه در طي سال‌هاي متفاوت و در ايران و خارج از ايران انجام داده است. اين كتاب شامل گفت‌وگو با هنرمنداني مانند: بهـروز وثـوقي، بابك بيات، ويدا قهرماني، عباس كيارستمي، ناصر تقوايي، هوشنگ كاووسي،

ادامه مطلب ...

مجموعه‌شعر «آي‌باكلاه» وارد بازار نشر شد

ayebakolahكتاب [آي باكلاه] مجموعه ‌شعرهاي محمد مجيد ضـرغامي وارد بازار نشر شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهــورايي اين كتاب در 64 صفحه و 30 شعر سپيـد در بهار 1390 منتشر شـده است. آي باكلاه در 1100 نسخه و به قيمت 21000 ريال شامل اشعار آزادي است كه واگويه‌هاي شاعر از خاطرات كودكي اوست كه هم‌زمان با سال‌هاي اوليه انقلاب بوده است. شاعر زبان آن را با داشتن درون مايه‌ي شاعرانه به سمت سادگي نثر برده است. در بخشي از مقدمه‌ي اين كتاب مي خوانيم: 

« با اين كه شخصن د‌ر نويسش شعر از زبان پرد‌ازي، بافت و تكنيك‌هاي فرماليستي و آزمون‌هاي كارگاهي لذت مي برم و د‌ر كارهاي جد‌ي‌تر زياد پيش آمد‌ه است كه د‌رگير بافت زبان شوم، اما د‌ر اين كار تعمد‌ي د‌اشتم د‌ر ساد‌گي و سهل نويسي، براي ايجاد آن مفهوم كود‌كانه با چاشني طنز و گاهي فلسفه‌هاي بچه مد‌رسه اي‌ها ...  د‌ر واقع د‌وست د‌اشتم آن آشنايي زد‌ايي و

ادامه مطلب ...

پايان مهلت ارسال شعر براي جلد اول كتاب [شاعران امـروز]

مهلت ارسال اشعار براي فراخوان كتاب [شاعران امـروز] به پايان رسيد.ax3psd

به گفته‌ي خانم سميه مقيسه: « طبق برنامه‌ريزي قبلي دبيرخانه‌ي اين فراخوان آخرين مهلت ارسال اشعار تا 20 آبان ماه 90 بود و بنابر اين اشعار ارسالي بعد از اين تاريخ دريافت نخواهند شد. اسامي شاعراني كه اشعارشان از سوي تيم داوران كتاب شاعران امروز انتخاب شده اند حدود يك ‌ماه  بعد از طريق سايت انتشارات سرزمين اهـورايي اعلام شده و مراحل بعدي آماده سازي و اجرايي اين كتاب پيگيري خواهد شد. همچنين اسامي شاعراني كه اشعار خود را به دبيرخانه‌ي اين فراخوان ارسال كرده‌اند به هيچ عنوان اعلام نمي‌‌شود و تنها نام شاعراني كه از آن ها شعري پذيرفته شده است اعلام مي‌گردد.»

شاعران امروز منختبي از اشعار شاعران پارسي زباني است كه براي فراخوان اين كتاب شعر ارسال كرده‌اند و براي اولين بار كارشناسي اشعار توسط تيم داوري صورت مي گيرد. داوران جلد اول اين كتاب كه در حال حاضر مشغول آماده سازي قبل از انتخاب است عبارتند از: محمد آزرم، شمس آقاجاني، پگاه احمدي، عليرضا بهنام و بهزاد خواجات.

« تخت‌جمشيد‌پايتخت‌اهـورايي » آماده‌ي چاپ دوم مي‌شود.

كتاب [تخت‌جمشيد‌ پايتخت‌اهـورايي ] آماده‌ي چاپ دوم مي‌شود:takht-jamshid1

به گزارش پايگاه اطلاع رساني انتشارات‌ سرزمين‌اهـورايي، كتاب تخت جمشيد پايتخت اهــورايي آماده‌ي دومين چاپ مي‌شود. كتاب نفيس [ تخت جمشيد ‌پايتخت‌اهـورايي ]مجموعه‌اي بي نظير از ديدني‌هاي پارسه است كه با عكس‌هاي داود وكيل زاده، طراحي مجيد ضرغامي و به قلم دكتر محمد رضا رياضي « متن فارسي » و دكتراسماعيل سلامي « متن انگليسي » و همراه با خوشنويسي استاد اسرافيل شيرچي در قطع رقعي و در 144 صفحه منتشر شده است. از مزاياي اين كتاب قطع بسيار مناسب و كارآي آن است و با توجه به قطع، و وزن مناسب كتاب از زيبايي و كيفيت نفيس منحصر به فردي برخوردار است. همچنين با توجه به تعداد مناسب عكس‌هاي اين كتاب كه در بعضي از صفحات با مركب طلا و متاليك آذين شده است، قيمت آن بسيار مناسب در نظر گرفته شده است. اين كتاب در 3000 نسخه با رنگ متاليك و كيفيت عالي به همراه قاب نفيس براي چاپ دوم در  مراحل آماده سازي است. لازم به ذكر است چاپ اول اين كتاب زمستان 1387 توسط چاپ ابيانه منتشر شده است و از اين مجموعه نيز كتاب‌هاي « ايران سرزمين اهـورايي » و « اصفهان ميراث اهـورايي » تا كنون منتشر شده است. جهت خريد و بازديد صفحات داخلي كتاب به فروشگاه اينترنتي سرزمين اهـورايي مراجعه كنيد.

اهداء لوح تقدير به‌ترين اثر چاپي به [انتشارات سرزمين اهـورايي]

Taghdirانتشارات سرزمين اهـورايي موفق شد لوح تقدير به‌ترين كتاب چاپي با جلد شوميز را در نهمين جشنواره‌ي صنعت چاپ ايران از آن خود كند.

در مراسم معرفی برترین های نهمین دوره‌ي مسابقات صنعت چاپ، از شش ناشر و 33 واحد چاپی برتر فعال در حوزه های مختلف پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ تقدیر شد. در اين جشنواره كه در آبان‌ماه 1388 برگزار شد در بخش «کتاب» با توجه به نقش مهم صحافی در ماندگار کتاب در کنار معیارهای عمومی کیفیت در چاپ، به کارگیری جلوه های ویژه در چاپ صفحات داخلی و جلد و استفاده از شیوه های نوین در صحافی و دقت در ارایه کار نهایی مطلوب آثار رسیده در دو بخش کتاب نفیس و کتاب با جلد شومیز مورد بررسی قرار گرفت. در اين بخش كتاب [ابريشـم و آب] مجموعه نقاشي‌هاي خانم فرحناز پناه، منتشر شده توسط انتشارات سرزمين اهـورايي به عنوان به ترين كتاب چاپي جلد شوميز لوح تقدير دريافت كرد.

محمد مجيد ضرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي به عنوان ناشر و مدير پروژه‌ي اين اثر، لوح تقدير را از داوران جشنوراه‌ي نهم صنعت چاپ دريافت كرد.

ادامه مطلب ...

صفحه 38 از 38

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی