انتشارات اهورا

[ ايران سرزمين اهـورايي ] آماده‌ي چاپ چهارم مي‌شود.

در پاسخ به استقبال مخاطبين، كتاب «ايران سرزمين اهـورايي» آماده چاپ چهارم مي‌شود:sarzamin-ahooraei

به گزارش پايگاه اطلاع رساني انتشارات سرزمين اهـورايي، به گفته‌ي محمد مجيد ضرغامي مدير مسئول و صاحب امتياز اين انتشارات كتاب ايران سرزمين اهــورايي آماده‌ي چهارمين چاپ مي‌شود. كتاب نفيس ايران سرزمين اهـورايي مجموعه‌اي بي نظير از ديدني‌هاي ايران زمين است كه با عكس‌هاي داود وكيل زاده، طراحي مجيد ضرغامي و به قلم دكتر محمد رضا رياضي « متن فارسي » و دكتراسماعيل سلامي « متن انگليسي » و همراه با خوشنويسي استاد اسرافيل شيرچي در قطع رقعي و در 144 صفحه منتشر شده است. از مزاياي اين كتاب قطع بسيار مناسب و كارآي آن است و با توجه به قطع، و وزن مناسب كتاب از زيبايي و كيفيت نفيس منحصر به فردي برخوردار است. همچنين با توجه به تعداد مناسب عكس‌هاي اين كتاب كه در بعضي از صفحات با خوشنويسي و نقاشي چهره‌ي شعراي كهن سراي ايران زمين آذين شده است، قيمت آن بسيار مناسب در نظر گرفته شده است. اين كتاب در 3000 نسخه با رنگ متاليك و كيفيت عالي به همراه قاب نفيس براي چاپ چهارم در مراحل آماده سازي است. لازم به ذكر است چاپ اول اين كتاب زمستان 1386 منتشر شده است و از اين مجموعه نيز كتاب‌هاي « تخت جمشيد پايتخت اهـورايي » و « اصفهان ميراث اهـورايي » منتشر شده است. جهت خريد و بازديد صفحات داخلي كتاب به فروشگاه اينترنتي سرزمين اهـورايي مراجعه كنيد.

[گزارش‌ پايان كار نمايشگاه كتاب 91 + عكس‌ها]

بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در روز 23 ارديبهشت 91 به كار خود پايان داد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي مسئول غرفه‌ي اين انتشارات پس از اتمام كار نمايشگاه كتاب تهران اعلام كرد كتاب نفيس " ايران سراي جاويدان " پر فروش ترين كتاب اين انتشارات در نمايشگاه بيست و پنجم بوده است. وي با اشاراه به مبلغ اين كتاب پس از محاسبه‌ي تخفيف در اين نمايشگاه ( 380000 ريال ) و استقبال خوب مخاطبين يادآور شد كه مردم همچنان براي آثار متفاوت و منحصر به فرد فرهنگي هزينه مي‌كنند. قابل ذكر است با توجه به اتمام تيراژ كتاب نفيس « ايران سرزمين اهـورايي » و در خواست مراجعه كنندگان براي تهيه اين اثر، انتشارات سرزمين اهـورايي در حال آماده سازي اين كتاب نفيس براي چاپ چهارم است. همچنين كتاب « سينماي ايران، امـروز- ديـروز » كه بعد از مدت‌ها مجوز چاپ را دريافت كرده است به دليل طولاني شدن مراحل اخذ مجوز طرح جلد، متاسفانه به نمايشگاه كتاب 91 نرسيد و جلد اول كتاب [شاعران امروز] نيز همچنان مراحل اداري و قانوني خود را طي مي‌كند و انتشارات سرزمين اهـورايي اميدوار است به زودي اين دو اثر را روانه‌ي بازار نشر كند.

ادامه مطلب ...

[پر فروش ترين كتاب سرزمين اهـورايي در بيست و پنجمين نمايشگاه كتاب تا روز بيستم ارديبهشت ماه]

IRANبه گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي پرفروش ترين كتاب اين انتشارات تا روز چهارشنبه 20 ارديبهشت ماه 91 در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، كتاب نفيس « ايران سراي جاويدان » است. اين كتاب كه شامل عكس‌هاي ايرانشناسي از افشين بختيار بوده و به دوزبان فارسي و انگليسي منتشر شده است با توجه به تخفيف مناسبي كه ويژه‌ي نمايشگاه در نظر گرفته شده است مورد استقبال مراجعين به غرفه انتشارات سرزمين اهـورايي ( واقع در راهرو 20 شبستان، شماره 32) قرار گرفته است. با توجه به اظهار نظر برخي از دست اندركاران و كارشناسان مبني بر كم شدن توان خريد بازديدكنندگان نمايشگاه بيست و پنجم، آمار خريد بالاي اين كتاب توسط بازديدكنندگان سرزمين اهـورايي دليل ديگري بر كيفيت و تفاوت اين كتاب ايرانشناسي است.

نمايشگاه‌كتاب‌تهـران[1391]||||[Tehran International book fair[2012

انتشارات سرزمين اهـورايي در نمايشگاه كتاب بيست و پنجم- شبستان راهرو 20 غرفه 32

تصاويري از غرفه و بازديد كنندگان انتشارات سرزمين اهـورايي در بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران - اردي‌بهشت  1391  

ادامه مطلب ...

[گفت‌و‌گوي مجيد ضرغامي با خبرگزاري مهر به بهانه‌ي بيست‌ و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران]

4

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي مجيد ضـرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي در گفت و گو با خبر گزاري مهر به مشكلات نشر، كپي غير مجاز و برداشت از ايده‌هاي آثار 20 ساله‌ي اين انتشارات و جعل تاريخ توليد براي كسب اعتبار توسط كپي كنندگان اشاره كرده و با اشاره به آثار ارائه شده‌ي سرزمين اهـورايي در نمايشگاه كتاب بيست و پنجم، ضمن گلايه از قوانين و مشكلاتي كه مانع ايجاد فضاي سالم در صنعت نشر است به هیاهوسالاری در روند توليد كتاب‌هايي كه از معناي واقعي صنعت نشر دور هستند اشاره كرده و گفت:

"تلاش ما در انتشارات سرزمین اهورایی این است که کتاب را با قیمت مناسب به دست مخاطب رسانده و همچنین از هیاهوسالاری بپرهیزیم. برخی دعواهای کارگاهی و جناحی و حتی نقدهای منفی برای تبلیغ کتاب – که متاسفانه این روزها رواج پیدا کرده - از جمله کارهایی است که بر ارزش کتاب نمی‌افزاید و در بهترین حالت تنها اعتباری مقعطی و کاذب برای کتاب به ارمغان می‌آورد.

وي درج شمارگان‌های کاذب بر شناسنامه کتاب و دور شدن از مفهوم واقعی صنعت نشر را آفت دیگر این عرصه دانسته و عنوان کرد: متاسفانه این روزها دارد عادی می‌شود که بعضی از دوستان کتاب‌هایشان را با شمارگان پایین و غیرصنعتی چاپ ولی در شناسنامه اثر شمارگان بالاتری درج می‌کنند و با این روش می‌خواهند کتاب را به چاپ‌های متعدد برسانند. ما باید شرایط سالمی برای چاپ و عرضه کتاب به ویژه کتاب شعر و ادبیات داستانی فراهم کنیم و در این شرایط بتوانیم مخاطب واقعی داستان و شعر امروز را به دست آورده و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم. اگر روی مخاطبان واقعی و حتی محدود هم برنامه‌ریزی  کرده و کار کنیم برای عرضه کتاب‌هایمان در شرایط فعلی کافی است." ...ضرغامی با اشاره به اینکه سرزمین اهـورایی در حال آماده‌سازی چند مجموعه شعر است، بیان کرد: کتاب شعر در ایران آن طور که باید فروش چندانی ندارد. ما هنوز تعریف مناسب و فراگیری از شعر امـروز نداریم؛ برخی جریانات امروزی شعر پارسی که حاصل تجریه، زحمات و پیگیری شاعران امروز است را به رسمیت نمی‌شناسند و برخی هم هر نوشته‌ای که عاری از مولفه‌های امروزی شعر و روح شاعرانگی است را شعر مدرن، پست مدرن و غیره می‌نامند. به همه این مشکلات و جنجالهای طبیعی که پیرامون شعر امروز را گرفته است مساله گرانی مراحل بازنشر و توزیع نامناسب کتاب‌ها و نبود فروشگاه‌های مناسب را اضافه کنید که همه این مسائل دست به دست هم داده و نمی گذارند کتاب خوب ارائه شده و به سهولت به  مردم معرفی شود...."

متن كامل مصاحبه  را در خبر گزاري مهر بخوانيد: «سرزمین اهورایی» کتاب‌های ایران‌شناسی را در نمایشگاه می‌گشاید.

متن كامل گفت و گو را در پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي دنبال كنيد:

ادامه مطلب ...

[هديه‌اي ماندگار: كتاب ايران سراي جاويدان]

JAVIDAN

يك پيشنهاد عالي:

با فرارسيدن سال نو و اجراي رسم پسنديده‌ي ايرانيان در اهداء هدايا و شادباش‌هاي نوروزي، انتشارات سرزمين اهـورايي با معرفي مجدد كتاب نفيس [ ايران سراي جاويدان ] به علاقمندان اهداء كتاب‌هاي فرهنگي و هنري به  معرفي كوتاه اين اثر ارزشمند مي پردازد. اين كتاب شامل حدود 400 قطعه عكس از هنرمند گرامي افشين بختيـار از طبيعت، معماري و مردم ايران زمين است. قطع كتاب رحلي بزرگ 224 صفحه، تمام گلاسه، چاپ داخلي متاليك، قاب فيبر با روكش چهاررنگ، پوشش سلفن و يو‌وي اعلاء است. كتاب دوزبانه بوده، متن فارسي آن را دكتر محمدرضا‌رياضي به رشته‌ي تحرير در آورده و متن انگليسي آن توسط دكتر اسماعيل سلامي نگاشته شده است. مدير هنري و طراح اين اثر مجيد ضرغامي است و تمامي تصاوير اين كتاب با توضيح و زير نويس دوزبانه آزين شده است. كتاب ايران سراي جاويدان از ارزشمندترين آثار موجود در بازار نشر است كه  با قيمتي بسيار مناسب و ظاهري زيبا و متن و كيفيتي عالي به عنوان هديه‌اي فرهنگي و ماندگار مورد استقبال مخاطبين قرار گرفته است. هديه‌اي كه مخاطب شما هيچ‌گاه آن و اهداءكننده‌ي آن را از ياد نخواهد برد. شما مي‌توانيد از بعضي از تصاوير اين اثر  در همين سايت ديدن نماييد و براي تهيه آن از طريق فروشگاه اينترنتي سايت و يا دفتر مركزي انتشارات سرزمين اهـورايي، كتاب فروشي اهـورا و يا كتاب فروشي‌هاي معتبر سطح كشور اقدام نماييد.

[ارسال شاد باش‌هاي‌ نــوروزي با صدها مدل كارت پستال اهـورا]

NOROZ

ايرانيان از دير باز نخستين روز بهار را با آئين‌هاي زيبا و پسنديده‌ي خود جشن گرفته و آن را به عنوان سمبل روز نو به فال نيك گرفته‌اند. روزي كه به يمن آن غبار و كدورت‌هاي گذشته را از خانه‌ي دل پاك كرده و در لحظه‌ي آغاز سال نو و لحظه‌ي بيداري طبيعت دعاي زيباي تحويل سال را زمزمه مي‌كنند. از سنت‌هاي پسنديده‌ي مراسم سال نو در ايران زمين تبريكات و شادباش‌هايي است كه گاه با پيشكش هدايا جلوه‌اي ديگر به اين مراسم مي دهد.

كارت‌تبريك از هداياي مانا و تاثير گذاري است كه با توجه به پيشرفت تكنولوژي امكان به توليد انبوه رساندن آثار هنري، نقاشي، عكس، خط و خوشنويسي، آثار گرافيكي و ... را به ناشران داده و با توجه به بهاي اندك آن نسبت به هداياي ديگر  خريد و ارسال انبوه آن براي تمامي اقشار امكان پذير بوده و به گواه آمار شور و شوقي كه لحظه‌ي رسيدن پيك به كاربران گسترده‌ي اين آثار بوجود مي آيد با ديگر هدايا قابل قياس نيست.

انتشارات سرزمين اهـورايي مفتخر است در 20 سال گذشته  با شادي و شور ايرانيان عزيز براي تدارك مراسم سال نو همگام بوده و در كنار ديگر آثار انتشاراتي خود مانند كتاب هاي نفيس، تقويم و... صدها مدل كارت پستال با موضوعات مختلف طراحي و توليد و روانه‌ي بازار نشر كرده است. آثار متنوعي كه به همراه خلاقيت و نو آوري - كه شعار هميشگي اين انتشارات است - در موضوعات مختلفي مانند كارت‌هاي نوروزي، گل، نقاشي، شاعران، هنرمندان، مذهبي، اطلاعات نجومي و غيرو توليد شده است و اكنون شما مي‌توانيد اين آثار را در بخش ( اهـورا‌كارت‌ ) و يا ( فروشگاه كارت پستال ) در همين سايت تهيه كرده و يا با مراجعه به كتاب‌فروشي اهـورا واقع در تجريش از حدود 1000 مدل كارت پستال موجود ديدن نماييد.

[تقويم‌هاي ‌نوروزي‌ اهـورا ‌وارد بازار ‌نشر‌ شدند]

01

با نزديك شدن به جشن‌هاي نوروزي 1391، انتشارات‌سرزمين‌اهـورايي براي سال جديد، علاوه بر تقويم ديواري شاعران معاصر، اقدام به طرح و توليد تقويم‌هاي رو‌ميزي اهـورا در مدل‌هاي متنوعي مانند: «‌تقويم 12 ماهه‌ي

ادامه مطلب ...

تقويم ‌[شاعران‌معاصـر]‌ اهـورا‌ منتشر شد:

000انتشارات سرزمين اهـورايي تقويم شاعران سال 1391 را با تصاوير و اشعاري از 4 قله‌ي شعر نو پارسي « نيمايوشيج - سهراب سپهري - مهدي اخوان ثالث - احمد شاملو »  منتشر كرد.

ادامه مطلب ...

اسامي‌برگزيدگان‌فراخوان‌جلد اول[شاعران‌امـروز ]اعلام شد:

با اعلام نتايج از سوي  تيم داوري كتاب شاعران‌امـروز، اشعار 42 شاعر براي انتشار در جلد نخست از اين مجموعه كتاب‌ها انتخاب شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي، مجيد ضـرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول اين انتشارات با اشاره به برنامه ريزي‌هاي قبلي اين فراخوان اعلام كرد: « با توجه تقويم فراخوان و تاخيري كه به دليل مشكلات شخصي يكي از داوران محترم به وجود آمد؛ نتايج نهايي داوري در پايان دي‌ماه به دبيرخانه اين انتشارات رسيد و از آن تاريخ با برنامه‌ريزي و پيگيري همكاران، امتيازهاي رسيده ثبت و با مشخص شدن مجموع امتيازهر اثر و در نظر گرفتن حد نصاب امتياز اشعار، 42 شاعر امتياز لازم جهت درج شعر در جلد نخست كتاب شاعران امـروز را كسب كردند.» ضرغامي اسامي  شاعراني كه اشعاري از آن‌ها امتياز لازم را كسب كرده‌اند را به ترتيب الفبا و به شرح زير اعلام كرد:

1-آرش نصرت اللهي   2- آزاده بشارتي   3- آزاده‌ فراهاني   4- ابوالفضل كمالي    5- ابوالفضل نظري    6- احمد بيرانوند    7- اعظم خواجه‌اُف «خجسته» ( ‌از‌تاجيكستان )    8- اعظم كمالي    9- اميد بلاغتي    10- اميرحسين نيكزاد    11- پروانه ستاري    12- پوياعزيزي    13- حسين بهشتي    14- حكيم عليپور ( از افغانستان )    15-رضا اسدي ( از افغانستان )    16- زري شاه‌ حسيني    17-شادي هادي نژاد   18- شهرام شهيدي    19- عفت كيميائي    20- علي سليماني    21- فاطمه سليماني    22- فاطمه روشن ( از افغانستان )    23- فرحناز پناه    24- كيانا برومند جاويد    25- ليلا جوينده    26- مبين اعرابي    27- مجتبي شفيعي    28- محمد آشور    29- محمدرضا جعفري    30- مريم رحماني    31- مسلم رحمتي    32- منيره حسيني    33- منيژه پرورش    34- مهدي عباسي زهان    35- مهري جعفري    36- مهناز بديهيان    37- ميثم رياحي    38- ميثم مهرنيا    39- نرگس عظيمي    40- وحيد بكتاش (از افغانستان )    41- هادي هزاره ( از افغانستان )    42- هاوري كريمي

ادامه مطلب ...

صفحه 37 از 38

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی