انتشارات اهورا

[درعشق‌باران‌می‌بارد، اشعارعاشقانه‌ی‌ریچاردبراتیگان‌منتشرشد]

jeld-okکتاب عاشقانه‌های ریچارد گری براتیـگان به نام « درعشق باران می‌بارد» منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی اولین مجموعه با فروست شعر جهان از مجموعه‌ی عاشقانه‌های جهان شامل مجموعه شعرهای ریچارد گری براتیگان با ترجمه و پیشگقتار علیرضا بهنام منتشر شد. در این کتاب شعرهایی از براتیگان که به بازاندیشی اشعار غنایی پرداخته‌اند از میان هشت مجموعه شعر منتشر شده و شعرهای پراکنده‌ی وی در گزینه‌های گوناگون انتخاب شده‌ که در نوع خود نگاهی دیگرگون و متفاوت به مقوله‌ی عاشقانه نویسی است. در این اشعار براتیگان با شخصی سازی مفهوم عشق به جنگ کلیشه‌هایی می‌رود که در سنت شعر عاشقانه همواره قطعی و تخلف ناپذیر شمرده شده‌اند.

در عشق باران می‌بارد در قطع رقعی و 72 صفحه و با قیمت 35000ریال اولین مجلد از عاشقانه‌های جهان است و از این مجموعه اشعار عاشقانه‌ی گونترگراس، نزارقبانی، اریش فرید، غاده‌السمان و ... به زودی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شوند.

 

خبرمرتبط: ضرغامی در گفتگو با مهر: «عاشقانه‌های جهان» با کتاب براتیگان کلید زده شد.. ( خبرگزاری‌مهر )

[چهارمین چاپ از کتاب نفیس ایران، سرزمین‌اهـورایی منتشر شد]

sarzamin-ahooraei-chap4چاپ چهارم کتاب « ایران سرزمین اهـورایی » منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی این کتاب نفیس ایرانشناسی که در قطع بسیار مناسب رقعی در ابعادی کارآ و کاربردی طراحی گردیده است با کیفیت عالی چاپ، طراحی، عکس و خدمات پس از چاپ در چند سال پیاپی به عنوان نماینده‌ای از کتب ایران در نمایشگاه بین المللی زیباترین کتاب‌های جهان در لایپزیک و فرانکفورت آلمان حضور داشته و در ایران با استقبال خوب هم وطنان گرامی روبرو شده است. این کتاب که حاصل عکس های داود وکیل‌زاده است و با طراحی مجید ضرغامی شکل گرفته است شامل گلچینی از عکس‌های ایران زمین است و تمام عکس‌ها با توضیحات و متن فارسی به قلم دکتر محمد رضا ریاضی و متن انگلیسی به قلم دکتر اسماعیل سلامی منتشر شده است و باتوجه به قیمت، کیفیت، حجم و وزن مناسب، کتابی کاربردی و هدیه‏ ای منحصر به فرد است. خدمات فنی این کتاب را کانون تبلیغاتی اهـورا انجام داده است و لیتوگرافی آن جوهری، چاپ ابیانه، صحافی گوهر و قاب ساز این کتاب نفیس ابریشمی‌فر است.انتشارات سرزمین اهـورایی در پاسخ به استقبال از این کتاب و با توجه به  نایاب بودن این کتاب در بازار نشر و تقاضای مخاطبین و مراکز پخش و فروش، چاپ چهارم این کتاب را در شرایط نه‌چندان خوب هزینه‌های تولید و نشر کتاب آماده و به بازار عرضه داشت.

شما می توانید این کتاب را از مراکز فروش و پخش معتبر و یا از طریق کتابفروشی اهـورا شعبه شمیران تهران، واقع در طبقه هنرمندان مرکز تجاری قائم، تجریش و یا از طریق فروشگاه مجازی سایت این انتشارات تهیه نموده و برگ‌هایی ازاین کتاب را مشاهده نمایید.

[ کتابی در باره‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏ ی شعر و زبان شعر ]

shamsکتاب «سخن رمز دهان» به قلم شمس آقاجانی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می شود. مجید ضرغامی مدیر مسئول انتشارات سرزمین اهورایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی اعلام کرد:« قرارداد سخن رمز دهان با آقای شمس آقاجانی منعقد شده و این کتاب که از مدت ها قبل مراحل آماده سازی را پشت سر گذاشته است، اکنون در انتظار طی شدن مراحل قانونی و اداری است  امیدواریم به زودی مجوز چاپ دریافت نماید.» وی افزود: « با توجه به این که تا کنون تعداد عناوین محدودی کتاب که به صورتی مفید و موثر به تئوری شعر و نقد ادبی بپردازد  منتشر شده است حضور این کتاب که حاصل تجارب عملی و کارگاهی آقای آقاجانی است و با دقت و صرف وقت زیاد نگاشته شده است و در مورد زیر ساخت ها و چگونه پرداختن شعر، رویکردهای زبانی در گذشته و حال، فرم و مکانیزم های نوشتاری شعر به نقد و بررسی پرداخته است، می تواند برای شناخت و آنالیز شعر و رابطه ی هستی شناختی شعر در زبان بسیار مفید واقع شود. و من با اطمینان می گویم که این کتاب حرف های زیادی برای مخاطبین خواهد داشت.»

سخن رمز دهان در فصل هایی با عناوین: شعـر، القاء، معنا، دال، زبان شناسی، عینیت و مواجه نگاشته شده است و با حدود 300 صفحه در قطع رقعی توسط انتشارات سرزمین اهورایی منتشر خواهد شد.

خبر تکمیلی: شمس آقاجانی درباره این کتاب به خبرگزاری کتاب ایران ایبنا(IBNA) گفت: «شعـر»، «القا»، «معنا»، «زبان‌شناسی»، «عینیت» و «مواجه» عنوان برخی از فصل‌های این کتاب و در حقیقت محورهایی هستند که براساس آن‌ها رابطه هستی‌شناختی شعر و زبان بررسی شده است.وی ادامه داد: این روزها صحبت درباره زبان بسیار است و حتی گاهی رویکردهایی رادیکال را نسبت به آن می‌بینیم، اما فراموش نکنیم که به‌طورکلی رابطه شعر و زبان رابطه‌ای نیست که امروز تعریف شده باشد، بلکه از آغاز بوده و همچنان هم ادامه خواهد داشت.
ادامه مطلب ...

[شاعران‌امــروز‌،منتشر‌مي‌شود]

shaeran_jeldبه گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي جلد اول از مجموعه كتاب‌هاي [شاعران امـروز] مجوز چاپ دريافت كرده و در مسير چاپ قرار گرفت. مجيد ضرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي گفت: « با توجه به مدت زمان طبيعي سپري شده براي دريافت مجوز چاپ اين كتاب اميدوارم جلد اول [شاعران امـروز] بعد از مراحل فني و آماده سازي به زودي منتشر شود.» وي افزود: « اين كتاب با صرف دقت و زمان زيادي در تمام مراحل برنامه ريزي و اجراي طرح و هماهنگي طرح و... اكنون به مرحله‌ي آماده سازي پيش از چاپ رسيده است و اين مهم حاصل همكاري و لطف تمام شاعران عزيزي است كه براي اين فراخوان از گوشه و كنار دنيا شعر ارسال كرده و به اين حركت گروهي اعتماد كرده اند و همچنين محصول تلاش و برنامه ريزي تيم 5 نفره‌ي داوراني است كه با تمام مشكلات با روي باز به اهميت اجراي اين پروژه پي بردند، وقت گذاشتند تا مجلد اول اين طرح به ثمر برسد» وي در مورد چگونگي اجراي اين طرح و اعلام فراخوان براي جلد بعدي [شاعران امـروز] افزود:« اميدوارم بعد از سپري شدن مراحل فني واجرايي و چاپ جلد اول اين كتاب، طبق برنامه ريزي قبلي مراحل اجرايي و زمان بندي  مجلد دوم اين مجموعه با اعلام اسامي 5 داور جديد آغاز شود و پس از آن از طريق پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي و خبرگزاري‌ها فراخوان جلد دوم را اعلام نماييم» ضرغامي در خصوص مشكلات اين طرح گفت:« البته مشكلات اين قبيل كارهاي گروهي، هماهنگي و برنامه ريزي و آغاز چنين طرحي بسيار زياد است و به تمام اين مشكلات طبيعي مسايل حاشيه‌اي، و مشكلات اجرايي را نيز اضافه كنيد تا متوجه سختي اين اجراي اين قبيل آثار شويد. اين كتاب اولين تجربه كار گروهي داوري بود و در نوع خود كار جديدي است. اميدوارم با راهنمايي و نظر مخاطبين و دوستاران اين قبيل آثار ضعف‌هاي احتمالي در مجلدهاي بعدي برطرف شوند»

ادامه مطلب ...

[عذرخواهي بابت گران شدن كتاب]

مدير مسئول و صاحب امتياز انتشارات سرزمين اهـورايي از مخاطبين و خريداران آثار اين انتشارات به دليل گران شدن تعدادي از كتاب‌هاي نفيس سرزمين اهـورايي عذر خواهي كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي مجيد ضرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي اعلام كرد به دليل گران شدن كاغذ و مواد اوليه چاپ، پس از بررسي و هم‌فكري با دوستان و همكاران در سرزمين اهـورايي و پس از تاخير زياد مجبور به بالابردن قيمت چند كتاب نفيس شديم» وي در گفت‌و‌گو با پايگاه اطلاع رساني گفت: « با توجه به اين كه اكثر كتاب‌هاي مشابه در بازار نشر افزايش قيمت 20 تا 50 درصدي داشته‌اند و از آن‌جايي كه

ادامه مطلب ...

[يك سوژه و يكصد نگاه به زودي منتشر مي‌شود]

jeld-4*مسئولين فكري به حال مشكل مميزي و گراني كاغذ كنند * لزوم كوتاه كردن دست دلال‌ها

كتاب يك سوژه و يكصد نگاه شامل عكس‌هاي مجيد ضرغامي از برج ايفل مجوز نشر گرفت. مجيد ضرغامي در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهورايي گفت: «عكس‌هاي اين كتاب كه در سال‌هاي مختلف از اين برج گرفته شده است با تكيه بر ثبت فرم‌هاي بصري، تاكيد بر چگونه ديدن دارند. اين كتاب در بر گيرنده‌ي حدود يكصد و پنجاه قطعه عكس از برج ايفل، قسمت‌ها و نماي كلي آن از زواياي مختلف و نماي شهر پاريس و برخي از اماكن شهر از فراز اين برج است».

برج فلزي ايفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پر بازدیدكننده‌ترین و یکی از شناخته‌ شده‌ترین اماكن توريستي در جهان است. نام برج ایفل از نام سازنده‌اش گوستاو ایفل گرفته شده است. طرح گوستاو ایفل از بین 700 طرح پیشنهادی که در مسابقه طراحی به ثبت رسیده بود،  به اتفاق آرا انتخاب شد. ساخت برج در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. برج ایفل به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه و نمايشگاه جهاني ساخته شد و گفته مي‌شود پس از ساخت  مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر از مشاهير آن زمان به ساخت آن شدیداً اعتراض نمودند كه از آن جمله مي‌توان از  امیل زولا، گی دو موپاسان، شارل گارنیه و همچنین الکساندر دوما نویسنده شهیر فرانسوی نام برد.

مجيد ضرغامي سعي داشته است با ثبت اتفاقات بصري در لحظه‌ي عكاسي و در قياس قرار دادن اين پديده‌ي آشنا با عناصر و آرايه‌هاي شهري، تصاوير متفاوتي از اين بنا ارائه دهد.

صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي در رابطه با زمان انتشار اين كتاب و آثار ديگري كه از اين انتشارات مجوز گرفته اند و مشكلات شرايط فعلي نشر گفت: « اميدوارم به زودي اين كتاب به همراه چند اثر ديگري كه مجوز چاپ گرفته اند را منتشر كنيم. با توجه به وضعيت تاسف بارقيمت كاغذ و مواد اوليه چاپ بازار توليد آثار فرهنگي تقريبا رو به خاموشي است و بيم آن مي‌رود كه اندك ناشراني كه هنوز با عشق و علاقه مشغول به بازتوليد آثار فرهنگي و هنري هستند نيز نا اميد شوند.»

ادامه مطلب ...

[آثار ممتازِ انتشارات سرزمين اهـورايي در جمع بهترين‌هاي جشنواره‌ي يازدهم چاپ]

chap91

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي آثاري از اين انتشارات به عنوان بهترين‌هاي چاپ ايران انتخاب شدند.  بخش مسابقات تخصصي يازدهمين جشنواره صنعت چاپ ايران با ارسال تقدير نامه‌اي  به نام مدير مسئول و صاحب امتياز اين انتشارات با توجه به كيفيت ممتاز آثار ارسالي  سرزمين اهـورايي جهت داوري در يازدهمين جشنواره صنعت چاپ از  انتشارت سرزمين اهـورايي قدر داني كرده و موفقيت راهيابي اين آثار را به مرحله نهايي اين جشنوراه تبريك گفته است. لازم به ذكر است در سالهاي گذشته نيز آثاري از انتشارات سرزمين اهـورايي به مرحله‌ي نهايي جشنواره چاپ انتخاب شده و توانسته‌اند لوح تقدير بهترين اثر چاپي ايران در اين جشنواره را از  آن خود نمايند.

لازم به ذكر است برخي از آثار اين انتشارات مانند كتاب نفيس  «ايران سراي جاويدان» در قطع رحلي بزرگ و كتاب رقعي نفيس «ايران سرزمين اهـورايي» و « تخت جمشيد پايتخت اهـورايي» و « اصفهان ميراث اهورايي» و مجموعه آثار نقاشي سرزمين اهـورايي در چند سال پياپي به عنوان نماينده‌اي از آثار منتشر شده در ايران براي نمايشگاه زيبا ترين آثار جهان در كشور آلمان انتخاب شده و اين آثار هم‌اكنون در نمايشگاه كتاب فرانكفورت و به عنوان نماينده‌ي از ايران حضور دارند.

همچنين برخي از آثار اين انتشارات مانند كتاب نفيس « ايران سراي جاويدان » موفق به دريافت شناسنامه‌ي نفاست اثر از جشنواره‌ي كتاب‌هاي نفيس و هنري ايران شده‌اند.

[كتاب سينماي ايران منتشر شد]

cinemairanكتاب سينماي ايران امـروز، ديروز، شامل مصاحبه با سينماگران قبل و بعد از انقلاب توسط انتشارات سرزمين اهـورايي منتشر شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي اين كتاب كه حاصل مصاحبه‌هاي عارف محمدي با سينماگران در داخل و خارج از ايران است به قيمت 65000ريال در قطع رقعي با كاغذ گلاسه، در 186 صفحه و با طراحي مجيد ضرغامي منتشر شده است. كتاب شامل دو بخش مصاحيه و عكس است و تصاوير مصاحبه شوندگان در بخش عكس‌هاي اين كتاب منتشر شده است. حرف‌هاي  بعضي از مصاحبه شوندگان براي اولين بار بعد از انقلاب در اين كتاب آمده است كه در نوع خود تازه و جذاب و در برگيرنده‌ي بخشي از  تاريخ شفاهي سينماي ايران است. اسامي مصاحبه شوندگان به شرح زير است:

مهدي رئيس فيروز، بهـروز وثوقـي، پرويز پرستوئي، ويدا قهرمانـي، عبدالله بوتيمار، فاطمه معتمد آريا، هوشنگ كاووسي، عباس كيارستمي، محمد علي كشاورز، اصغر فرهادي، ناصر تقوايي، بابك بيات، ترانه عليدوستي، همايون ارشادي، اكبر عبدي، مجيد مجيدي، آيدين آغداشلو، عليرضا داوود نژاد، رضا بديعي، خسرو پرويزي، جعفر والي، شاپور غريب، بهروز افخمي، مصطفي خرقه پوش، امير شهاب رضويان و محسن امير يوسفي.

ادامه مطلب ...

[منتخب اشعار نيما يوشيج منتشر شد]

Nima-ok-jeld

تو را من چشم در راهم عنوان كتاب منتخب اشعار نيما يوشيج، از مجموعه كتاب‌هاي شعر ايران است كه به انتخاب مجيد ضرغامي و توسط انتشارات سرزمين اهـورايي منتشر گرديد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي اين كتاب در قطع رقعي، در 144 صفحه با كاغذ گلاسه به قيمت 50000 ريال منتشر شده است كه تمام صفحات اين كتاب با تصوير نقاشي شده‌ي نيما در پس زمينه‌‌ي آن طراحي گرديده است. علاقمند مي‌توانند به زودي اين كتاب را از طريق فروشگاه كتاب سايت انتشارات سرزمين اهـورايي و يا از طريق كتاب‌فروشي‌ها تهيه كرده و يا با مراجعه به كتاب‌فروشي انتشارات سرزمين اهـورايي واقع در تجريش اين كتاب و ديگر محصولات سرزمين اهـورايي را تهيه نمايند.

خبر انتشار كتاب در:

خبرگزاري ايسنا: گزيده‌‌اي از شعرهاي نيما يوشيج انتشار يافت.

خبرگزاري ايلنا:مجموعه‌ای از گزیده شعرهای نیما یوشیج به انتخاب مجید ضرغامی در کتابی با عنوان «تو را من چشم در راهم»

[تصاويـر شاعـران معاصـر]


انتشارات سرزمين اهـورايي در سال 1369 براي اولين بار در ايران تصاوير و اشعاري از  شاعران نوپرداز مانند « نيما يوشيج، احمد شاملو، مهدي اخوان ثالث، فريدون مشيري، سهراب سپهري، فروغ فرخزاد و ... »را در قالب اثار بصري ماندگار مانند كارت پستال و پوستر و با بهره‌گيري از آثار هنرمندان برجسته‌ي معاصر با تكنيك‌هاي مختلف نقاشي منتشر كرد كه بسياري از اين آثار تا به امـروز بارها به تجديد چاپ رسيده است و براي مخاطبين محترم آشنا و خاطره انگيز است. شما مي‌توانيد براي مشاهده‌ي اين آثار به بخش اهـورا‌كارت در همين سايت مراجعه نموده و يا براي تهيه‌ي آن بخش از اين آثار كه در انتشارات موجود است از طريق فروشگاه مجازي سرزمين اهـورايي و يا با مراجعه به فروشگاه شعبه‌ي شميران انتشارات سرزمين اهـورايي واقع در ميدان تجريش اقدام نماييد.

POETS2

صفحه 36 از 38

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی