انتشارات اهورا

[پرفروش‌ترین‌هادرسرزمین‌اهــورایی]

92

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی به استناد آمار در نیمه دوم اسفند ماه 91 همچنین در نیمه اول فروردین ماه 1392 پرفروش‌ترین کتاب‌های شعر انتشارات سرزمین اهـورایی 4 مجلد ا زعاشقانه‌های جهان این انتشارات است. در عشق باران می‌بارد، عاشقانه‌های ریچاردبراتیگان ترجمه علیرضا بهنام / ازمن نپرس چرا دوستت دارم، عاشقانه‌های نزارقبانی ترجمه رضا عامری / فقط تو را دوست دارم، عاشقانه‌های اریش فرید ترجمه علی عبداللهی و عشق با پاهای چوبین، عاشقانه‌های گونترگراس ترجمه علی عبداللهی چهار کتاب پرفروش سرزمین اهـورایی است. همچنین در آمارفروش اعلام شده از· سوی برخی مراکز فروش معتبر· کتاب ( مانند شهر کتاب مرکزی ) نام این 4 اثر از انتشارات سرزمین اهـورایی در جمع· 5 کتاب پر فروش این ماه خودنمایی می‌کند. گفتنی است آثار فوق که در بهمن ماه سال گذشته به چاپ رسیده‌اند اکنون، در فروردین ماه جاری مراحل آماده سازی چاپ جدید را پشت سرگذاشته و به زودی به چاپ دوم خواهند رسید.از· مجموعه عاشقانه‌های جهان آثار متعدد دیگری در انتظار تولید و اخذ مجوز بوده و یا در مراحل اجرایی به سر می‌برند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط انتشارات سرزمین‌اهـورایی به مرور منتشر خواهند شد.

[یک پیشنهاد عالی]

sarzamin-ahooraeiنوروز از راه می‌رسد. آیا به فکر هدیه‌ای متفاوت و ماندگار برای ارسال شادباش‌های خود به دوستان هستید؟ اگر شما هم فکر می‌کنید هدیه‌ی سال نو در عین زیبایی و ماندگاری باید ارزان و مقرون به صرفه و پیام آوری فرهنگی از ایران زمین باشد، کهنه نشود و با پایان سال و ایام نوروز دور انداخته نشود و استفاده از آن یاد شما و یا عنوان کاری شما را در ذهن مخاطب و دریافت کننده‌ی آن هدیه زنده نگه دارد، آدرس را درست آمده‌اید. کتاب نفیس « ایران سرزمین اهـورایی » که به تازگی چاپ چهارم آن منتشر شده است، همان کالایی است که می‌خواهید. هدیه‌ای ماندگار با تصاویری منحصر به فرد از ایران زمین و متن دوزبانه‌ی فارسی و انگلیسی، قاب چوبی  و روکش نفیس و قیمتی بسیار مناسب. شما می‌توانید برای اطلاعات بیش‌تر و دیدن بعضی از صفحات این کتاب به فروشگاه مجازی سایت انتشارات سرزمین اهـورایی مراجعه کرده و یا از کتاب‌فروشی اهـورا ( شعبه شمال تهران، تجریش ) این انتشارات و دفتر مرکزی این انتشارات، کتاب را تهیه کنید و از تخفیف‌های ویژه‌ی نوروز استفاده کنید.

[شاعران امروز منتشر شد]

shaeran_jeldجلد اول از کتاب شاعران امروز منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی این کتاب که طبق برنامه ریزی دبیرخانه این انتشارات و برای اولین بار با استفاده از نظر گروه داوران 5 نفره کارشناسی  (محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضا بهنام و بهزاد خواجات ) از طریق فراخوان در سال 1390 اطلاع رسانی شده، مشتمل بر آثار شاعران پارسی زبان  ایرانی، افغانی و تاجیک است که امتیاز لازم از تیم داوری را برای چاپ اشعار در این کتاب کسب کرده‌اند. مجید ضرغامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول انتشارات سرزمین اهـورایی و مدیر طرح [شاعران امروز] درباره‌ی این طرح در مقدمه‌ی کتاب آورده است:

«حدود يك دهه‏‌ی پيش طرح اوليه‌ي مجموعه شعر [شاعران امـروز] در كنار انتشار آثاري از شاعران نوگراي ايراني مانند نيما، سهراب، اخوان، شاملو، فروغ و...(كه ازسال 1369 در دستور كار اين انتشارات بوده ‏است)دربرنامه‌‏ي كاري این انتشارات قرار گرفت كه بنا به دلايل متعدد  تا اين تاريخ به تعويق افتاد. هدف اوليه از اجراي اين طرح شناسايي و معرفي شاعراني است كه در كشاكش طبيعي شعـر امروز فعال هستند. شرط انتخاب اشعار نظر گروهي ِكارشناسان اين مجموعه گذاشته شد. فكر اين طرح زماني عيني‌تر شد كه سالانه تعداد قابل ‏توجه‌اي از شاعران براي چاپ اشعار با سرمايه‌ي شخصي خود به انتشارات سرزمين اهـورايي مراجعه مي‌كردند و از ما جواب منفي مي‌شنيدند. شايد تعداد زيادي از اين شاعران شعرهاي خوبي هم داشتند اما به‏‌رغم هياهوي طبيعي شعر امروز ِپارسی‏ كه زاده‌ي جبر زماني و مسيرهاي ناپيموده‌اي است كه پيش روي شاعران ‏امروز گشوده است و محصـول اشتياق از كشف افق‌هاي‏ تازه است، به نظر نگارنده؛ شناسايي و معرفي شعرناب كه از درون‏مايه‏‌ها‌ي شاعرانه به مفهوم خاص برخوردار بوده و شامل مولفه‌هاي شعر امروزي باشد از ميان جريان‌هاي شعرامروز، كار بسیار دشوار و زمان‌بري ‏است. به همين دليل براي پرهيز از اعمال نظر شخصي،كم‌تر شدن ضريب خطا و بهره‌وري از خرد جمعي براي اولين ‏بار از گروه 5 نفره‌اي براي انتخاب و داوري ‏اشعاري كه به فراخوان [شاعران‏ امروز] رسيده بودند استفاده ‏شد. منظور از شاعران امروز تمام شاعران پارسي زباني است كه در اين تاريخ و در اين برش‏ زماني در کار ساختن شعر نو، سپید، نیمایی و یا تجارب آزاد  هستند. براي همين شرط سني براي شركت در اين فراخوان در نظر گرفته نشد. ازطرفي، داوران ‏جلد اول اين مجموعه از ميان ليست بلند بالايي از شاعران‏ كاركرده‌ و آشنا به تجارب دو دهه‌ي اخير شعر انتخاب شدند. ملاك اوليه در انتخاب ‏ِگروه‏ داوري مواردی مانند: نزديك بودن با فضاي شعرامروز، ديد و نگاه متفاوت از يك‏ديگر و استقلال نظر و در عين حال عدم تضاد شديد در آراء و نظرات، تجربه در اجراي طرح‌هاي مشابه، امانت داري و پرهيز از گروه‌بندي و... بودند. و پس از بررسی زیاد اين تیم از ميان اسامي شاعران، به عنوان داوران اولين مجلد [شاعران ‏امـروز] انتخاب شدند.

ادامه مطلب ...

[با این همه عاشقت بوده‌ام، عاشقانه‌های غاده‌السمان منتشر شد]

ghadaمجموعه اشعار عاشقانه‌ی غاده‌السمان با عنوان «با این همه عاشقت بوده‌ام»  که فروست 5 شاعران جهان انتشارات سرزمین اهـورایی را به پیوست خود دارد  منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی این مجموعه شعر با ترجمه و پیشگفتار موسی بیدج از زبان عربی به فارسی برگردان شده است. غاده‌السمان در سال 1942 در دمشق به دنيا آمده و پس از گرفتن ليسانس از دانشگاه اين شهر فوق‏ ليسانس را در بيروت و دكترا را از لندن گرفته است. غاده در ايران به شاعرى شهره است اما در جهان عرب او را بيشتر به عنوان نويسنده مى‌‏شناسند. اواز بچگى مادر را از دست داده و در كنار پدرش كه زمانى رئيس دانشگاه دمشق و روزگارى وزير فرهنگ و ارشاد سوريه بوده، پرورش يافته است. زندگى در كنف خانواده‏اى مرفه و صاحب فرهنگ به غاده ماجراجو اجازه و فضايى براى بيان گفته‏‌هاى زنانه داده است هر چند كه او همواره مى‏‌گويد كه از حق انسان مظلوم ـ چه زن و چه مرد ـ دفاع مى‏كند و اين هر دو با هم  و هر كدام به گونه‏‌اى قربانى هستند... صراحت در گفتار و رفتار غاده السّمان زبان‌زد جامعه فرهنگى عرب است.غاده السمان درباره‌ی خود مى‌‏گويد: «من زنى هستم كه روزى براى شنا كردن به درون دوات رفتم و غرق شدم.» و با اين تعبير زيبا مى‏‌خواهد بگويد كه شاعر و نويسنده سورى لبنانى شده ساكن پاريس، دلباخته نوشتن است و از اين مخمصه‌ی دلپذير خلاصى ندارد.

کتاب با این همه عاشقت بوده‌ام در قطع رقعی و 64 صفحه و با قیمت 35000ریال از مجموعه عاشقانه‌های جهان به ترجمه‌ی موسی بیدج توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده است. مدیر هنری و طراح گرافیک این کتاب  مجید ضرغامی است و خدمات فنی آن توسط شرکت تبلیغاتی اهـورا انجام شده است. شما می‌توانید برای تهیه این کتاب به کتاب‌فروشی‌ها و یا کتابفروشی شعبه تجریش اهـورا واقع در مرکز تجاری قائم مراجعه نموده و یا از طریق فروشگاه کتاب سایت انتشارات سرزمین اهـورایی اقدام به خرید نمایید.

[تنهایی، جدایی و هدهدها منتشر شد]

kahriziمجموعه شعرهای کوتاه ثریا کهریزی به نام « تنهایی، جدایی و هدهدها » توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد. این کتاب که شامل شعرهای کوتاه شاعر است گلچینی از سه مجموعه شعر منتشر نشده است که اسامی آن‌ها عنوان کتاب شده است. کهریزی در مورد این کتاب به پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی گفت: « در این اشعار اتفاقات شاعرانه غیرارادی حسی با درون‌مایه‌های تغزلی آمده است که در زمینه‌ی شعر کوتاه تجربه‌ای جدید برای من بوده است. » وی معتقد است: «  این مجموعه جزو معدود کتاب‌های شعر زنان است که در آن شاعر نگاهی واقعی به عشق جنس مخالف دارد. شعر زن از پروین به قبل نگاهی مردانه به مرد دارد و از پروین به بعد، غالبا با نگاهی فمینیستی به جنس مرد روبرو شده است.» وی اعتقاد دارد: « این اشعار نگاهی غیرمرد ستیزانه دارند و در آن‌ها به مفهوم واقعی با عشق شرقی زن به جنس غیر از خود روبرو هستیم.»

4 شعر از این مجموعه: [تنهایی8]: منتظرم بوسا / می‌روم جزیره‌ی بوموسا / خلیج فارس گریه می‌کنم تنهایی‌ام را / بعد سراغم بیا / باهم می‌زنیم به دریا - [هدهد7]: پیرشدم / و تو / نگفتی دوستم نداری / نگفتی دوستم داری / من هلاک و شدم و / تو هنوز / چیزی نگفته‌ای ...[هدهد12]: تو با سکوتی مردانه / من با سپاهی کلمه / مقابل تنهایی تاریخی‌ات / با احترام / سان می‌بینم - [هدهد16]: آنقدر تو را به سینه گرفته‌ام / که حافظ قرآن را

تنهایی، جدایی و هدهدها در قطع جیبی، در 58 صفحه و شمارگان 1100 نسخه فروست سوم شعر ایران انتشارات سرزمین اهـورایی را از آن خود کرده است و قیمت آن 25000ریال است.

[مراسم رونمایی از مجموعه عاشقانه‌ی جهان انجام شد]

مراسم رونمایی 4 کتاب شعر از مجموعه‌ی عاشقانه‌های انتشارات سرزمین اهـورایی با فروست شعر جهان عصر روز سه‌شنبه 91/12/8در فرهنگسرای رسانه برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی در این مراسم که با حضور جمعی از علاقمندان به ادبیات و اصحاب رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد از کتاب‌های     « در عشق باران می‌بارد » عاشقانه‌های ریچارد براتیگان به ترجمه‌ی علیرضا بهنام، « عشق با پاهای چوبین » عاشقانه‌های گونترگراس به ترجمه‌ی علی عبداللهی، « از من نپرس چرا دوستت دارم » عاشقانه‌های نزار قبّانی به ترجمه‌ی رضا عامری و « فقط تو را دوست دارم » عاشقانه‌های اریش فرید به ترجمه‌ی علی عبداللهی رونمایی شد و مترجمین آثار فوق به همراه عباس کریمی ( شاعر و مترجم ) و هوشیار انصاری فر ( شاعر و مترجم ) به بحث و گفتگو در باره‌ی این آثار پرداختند و همچنین اشعاری از هر کتاب توسط مترجمین آن کتاب خوانده شد.

ادامه مطلب ...

[مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های عاشقانه‌های جهان]

POSTER-SHEAR-JAHANمراسم رونمایی از کتاب‌های منتشر شده‌ی عاشقانه‌های جهان انتشارات سرزمین اهـورایی در روز سه‌شنبه 1391/12/8 از ساعت 6 تا 8 بعدازظهر برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی در این مراسم که در فرهنگسرای رسانه در میدان قبا تشکیل می‌شود علی عبداللهی، رضا عامری، علیرضا بهنام و عباس کریمی به سخنرانی و شعر خوانی از کتاب‌های منتشر شده خواهند پرداخت.در این مراسم که با حضور علاقمندان و نمایندگانی از خبرگزاری‌ها برگزار خواهد شد کتاب‌های: در عشق باران می‌بارد (عاشقانه‌های ریچارد براتیگان )ترجمه‌ی علیرضا بهنام، عشق‌ با پاهای‌ چوبین(عاشقانه‌های گونترگراس )ترجمه‌ی علی‌ عبداللهی، ازمن نپرس‌چرا‌دوستت‌دارم (عاشقانه‌های نزار قبانی )ترجمه‌ی رضا عامری و کتاب ( عاشقانه‌های‌ اریش‌فرید )با عنوان فقط‌تـورادوست‌دارم·ترجمه‌ی علی‌ عبداللهی رونمایی می‌شوند.

قابل‌ ذکر است از مجموعه کتاب‌ عاشقانه‌های جهان انتشارات سرزمین اهـورایی کتاب‌های دیگری مانند عاشقانه‌های: غاده‌السمان،آدونیس،لنگستون‌هیوز،فدریکوگارسیا‌لورکا،پابلونرودا،اوکتاویوپاز،سیلویا‌پلات‌،ریلکه، پل‌الوار،ولادیمیر‌مایاکوفسکی‌،ژاک‌پرور،جبران‌خلیل‌جبران،ناظم‌حکمت،گوته و... هم‌اکنون در دست بازتولید و یا طی شدن مراحل فنی و یا قانونی است و به زودی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی و با ترجمه مترجمان معتبر و نام‌آشنا منتشر خواهند شد.

مراسم رونمایی از کتاب‌های عاشقانه‌های جهان با حضور مترجمین کتاب‌های نام برده در روز سه‌شنبه 1391/12/8 از ساعت 6 تا 8 بعدازظهر در محل فرهنگسرای رسانه واقع در خیابان شریعتی، بعد از حسینیه ارشاد، خیابان قبا، میدان قبا برگزار می‌شود و کلیه علاقمندان می‌تواند در این مراسم شرکت کنند.

در همین ارتباط:

خبرگزاری ایبنا IBNA:مراسم رونمایی از کتاب‌های منتشر شده‌ «عاشقانه‌های جهان» انتشارات سرزمین اهـورایی سه‌شنبه (هشتم اسفند) در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.-

[فقط‌ تورادوست‌دارم، اشعار عاشقانه‌ی‌اریش‌فریدمنتشرشد]

ferid-jeld

کتاب «فقط‌تورادوست‌دارم» مجموعه اشعار اریش فرید که فروست چهارم شاعران جهان را به پیوست خود دارد توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی این مجموعه شعر با ترجمه و پیشگقتار علی عبدالهی از زبان آلمانی به فارسی برگردان شده است. اریش فرید شاعر بزرگ آلمانی زبان زاده‌ی اطریش است. ‌او شاعری است کمتر تصویرگرا، استعاره‌گریز و زبانورز که می‌خواهد با تکرار مسایلی را گوشزد کند. در این تمهید عمد دارد و از نظر آبشخورفکری از کلام یهودی، عرفان کابالا و به ویژه کتاب مقدس و عهد عتیق و خصوصا کتاب جامعه بسیار متاثر است. عاشقانه‌ی فِريد عميقاً انساني‌، غيرپدرسالارانه‌ و تساوي‌جويانه‌ است‌. زن‌ در شعـرهاي ‌عاشقانـه‌‌ی فرید، گاه‌ مهربان‌، امّا همـواره‌ كنش‌گر، گاه‌عصبي‌، گاه زيباترين‌ موجود زميني‌ و گاه‌ تحمل‌ناپذير است‌. يعني‌هماني‌ست‌كه‌ هست‌، نه‌ اسطوره‌ است‌ همانند آنچه‌ در شعرهاي آراگون، نرودا، گوتـه‌ و حتی احمد شاملوست‌، نه‌ بي‌نام‌ و اثيري‌ همانند اغلب‌معشوقه‌هاي‌ كلاسيك‌ و حتي ‌بسياري‌ از معشوقـه‌هاي‌ مـدرنِ شعـر فارسي‌ و ادبيات‌كلاسيك‌ سايـر سرزمين‌ها. فريـد نـه‌ از غيـرهمجنس عفريته‌ مي‌سازد، نه‌ اسطوره‏ی‌ مهرورزي‌. او از اين‌ جهت‌ شاید بسيار وامدار نيچـه‌ در برداشت‌ از مفاهيم‌گوناگون‌ باشد‌. نگاه‌ عميقاً انساني‌ و غيرِ سياه‌ و سفيدش‌، او را وامي‌دارد كه‌ به‌وجوه‌ انساني‌ افراد بپردازد نه‌ملهم ‌از پيش‌داوري‌ها و عقده‌هايي‌ باشد كه‌ به ‌بهانه‌ی ستمي‌ كه‌ بر زنان‌ رفته‌، از شاعران‌ مي‌خواهد به‌ جبران‌ خطاي‌ تاريخي‌گذشتگان‌، يكسر زَنورانه‌ شوند و با هر چه‌ نشان‌ واقعي‌ تفاوت‌هاي‌ مردانه‌ دارد، بستيزند و اصطلاحاً از آن‌ وَرِ بام‌ بيافتند. اين‌ است‌ كه‌ منتقدي‌ فرید را ناقدی خستگي‌ناپذير‌ در نقد زمانه‌ و مردمانش‌ دانسته‌ است‌. فريد نمی‌‏خواهد با دستاويز مبارزه‌ با فاشيسم‌، خود زمينه‌سازِ نشو و نماي  ايده‌ئولوژي‌ ديگري‌ در نقاب‌ مبارزه‌ براي‌ آزادي‌ شود. ايده‌ئولوژي‌هايي‌كه‌ به‌ محض‌ قوت‌ گرفتن‌ بر حريف‌، انبوه‌ انبوه‌ چماقِ جزم‌گـرايي مي‌سازند تا با آن‌ها، همه‌ را به‌ يك‌ چوب ‌برانند و اين‌ فاشیسم ستیزی مگر خود رويه‏ی‌ ديگري‌ از فاشيسم‌سازی نيست؟ ‌نمونه‌هاي‌ بسيار عيني‌ آن ‌در تاريخ‌ معاصر، ديكتاتوري‌ استالين‌ و تشكيل‌ حكومت‌صهيونيستها به ‌بهانه‏‌ی ‌دادخواهي‌ از ستم‌ نازي‌هاست‌...
فقط تو را دوست دارم در قطع رقعی و 96 صفحه و با قیمت 40000ریال از مجموعه عاشقانه‌های جهان توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده است. مدیر هنری و طراح گرافیک این کتاب و دیگر کتب مجموعه عاشقانه‌های سرزمین اهـورایی مجید ضرغامی است و خدمات فنی آن توسط شرکت تبلیغاتی اهـورا انجام شده است. مجموعه عاشقانه‌های جهان انتشارات سرزمین اهـورایی به منظور شناخت شاعران مطرح و به نام جهان با معرفی اشعار عاشقانه‌ شکل گرفته است. شما می‌توانید برای تهیه این کتاب به کتاب‌فروشی‌ها و یا کتابفروشی شعبه تجریش اهـورا واقع در مرکز تجاری قائم مراجعه نموده و یا از طریق فروشگاه کتاب سایت انتشارات سرزمین اهـورایی اقدام به خرید نمایید.

پ ن:کتاب «فقط‌ تو را دوست‌دارم» مجموعه اشعار اریش فرید که فروست چهارم شاعران جهان را به پیوست خود دارد توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد.

[عشق‌باپاهای‌چوبین:عاشقانه‌های‌گونترگراس‌منتشر‌شد]

gonter-jeld

برای اولین بار در ایران کتاب عاشقانه‌های گونترگراس به نام « عشق با پاهای چوبین » منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی این مجموعه شعر که سومین شماره فروست شعرجهان این انتشارات را از آن خود کرده است شامل  شعرهای عاشقانه‌ی گونتر گراس و چند شعر دیگر است و با ترجمه و پیشگقتار علی عبدالهی از زبان آلمانی به فارسی برگردان شده است. گونترگراس  زاده‌ی 1927و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبی سال 1999 است و از او به عنوان شاعر، نویسنده، منتقد، نقاش و سیاستمدار نام برده می‌شود. گراس در شعر مانند نثرهایش چهره‌ای خشن و اعتراض کننده و گروتسگ از واقعیت ارائه می‌دهد. نگاه خاص و منحصر به‌خود گونتر گراس در آثار عاشقانه‌اش شخصیت منحصر به فرد این شاعر اروپایی را به تصویر می‌کشد.

لازم به ذکر است که در کتاب [عشق با پاهای چوبین] دو شعر جنجالی رسوایی اروپا که در باره‌ی بحران یونان نوشته شده است و آنچه باید گفت، که در انتقاد از اسرائیل و اروپا و جانبداری از ایران در مسایل پیرامون انرژی هسته‌ای سروده شده است برای اولین بار منتشر می‌شوند.

عشق با پاهای چوبین در قطع رقعی و 84 صفحه و با قیمت 40000ریال از مجموعه عاشقانه‌های جهان توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد. شما می‌توانید برای تهیه این کتاب به کتاب‌فروشی‌ها و یا کتابفروشی شعبه تجریش اهـورا واقع در مرکز تجاری قائم مراجعه نموده و یا از طریق فروشگاه کتاب سایت انتشارات سرزمین اهـورایی اقدام به خرید نمایید.

پ ن: خبرگزاری ایلنا ILNA: کتاب عاشقانه‌های گونترگراس به نام «عشق با پاهای چوبین» منتشر شد.

[عاشقانه‌های‌نزارقبانی‌‌با‌عنوان‌ازمن‌نپرس‌چرا‌دوستت‌دارم‌منتشرشد]

nazar_jeldکتاب عاشقانه‌های نزارقبانـی به نام « از من نپرس چرا دوستت‌ دارم» منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی این مجموعه شعر که با فروست شعر جهان 2 از مجموعه‌ی عاشقانه‌های جهان منتشر شده است  شامل شعرهای عاشقانه‌ی نزار قبانی با ترجمه و پیشگقتار رضا عامری است. نزارقبانی که لقب عاشقانه سرای عرب را از آن خود کرد،زاده‌ی دمشق از شعرای متجدد و پیشرو زمان خویش محسوب می‌شود. او همواره به دگرگونی و انقلاب در شعر می‌اندیشید و به تجربه‌ای در تنش میان شعر مدرن که نماینده‌ی مدنیت و شهریتی جدید است و اندیشه‌های بصیرت‌یاب سنتی در شعر کلاسیکی که هنوز در قلعه‌های باستانی خود برای حفاظت از سنت‌ها و به قصد بازتاب محاکات سنگر گرفته‌اند...دست یافت. قبانی در تاریخ اول مه 1998 در لندن درگذشت و پیکرش در دمشق به خاک سپرده شد.

از من نپرس چرا دوستت دارم در قطع رقعی و 72 صفحه و با قیمت 35000ریال از مجموعه عاشقانه‌های جهان توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد. شما می‌توانید برای تهیه این کتاب به کتاب‌فروشی‌ها و یا کتابفروشی شعبه تجریش اهـورا واقع در مرکز تجاری قائم مراجعه نموده و یا از طریق فروشگاه کتاب سایت انتشارات سرزمین اهـورایی اقدام به خرید نمایید.

پ‌ ن: به نقل از خبرگزاری ایلناILNA:کتاب عاشقانه‌های نزارقبانـی به نام «از من نپرس چرا دوستت‌ دارم» منتشر شد.

صفحه 35 از 38

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی