انتشارات اهورا

معرفی کتاب

عاشقانه‌های شاعر محله‌ی هارلـــــــم

hiyooz

محمد صالح‌علا می‌گوید: مردان در باب زنان می‌دانند!!؟

salehala

علی بابا چاهی و آخرین مجموعه شعر در سرزمین اهـورایی

babaOTAGH

چاپ اولین کتاب شعر از مارگرت اتــوود

atwood

گیـــوم آپولینـــر و محمدعلی سپانلـــو

apoliner

آدرین ریچ در عاشقانه‌ها

Adrian-Rich

آنتولوژی شعر شاعران امروز

00شاعران امروز نام مجموعه کتاب‌های آنتولوژی شعری است که به همت، طرح و ابتکار انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر می‌شوند. در این پروژه برای هر کتاب از تجربه و تخصص 5 داور و انتخاب کننده‌ی اشعار استفاده می‌شود. اشعار شاعرانی که اشعاری از آنها امتیاز جمعی لازم را آورنده باشند دراین کتاب منتشر می‌شود. شاعران دیگر می‌توانند در مجلدهای بعدی این مجموعه که تقریبن هر یک‌سال یک‌بار از طریق اعلام فراخوان عمومی منتشر می‌شود شرکت کنند. برای کمتر شدن ضریب خطا در هر مجلد از این مجموعه 5 داور جدید استفاده می‌شود تا از این طریق از سلایق و دیدگاه‌های متفاوت در انتخاب شعر استفاده شود. این کتاب می‌تواند بعد از تکمیل شدن تعداد 5 تا 10 جلد به عنوان آرشیو شعر امروز ایران در دسترس مخاطبین قرار گیرد و از این طریق شاعران جوان در کنار شاعران کارکرده‌تر می‌توانند نام و اشعار خود را در دفتر شعر امروز ثبت کنند. مجید ضرغامی مدیر طرح شاعران امروز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی می‌گوید: « در شاعران امروز با بهره‌گیری از کارشناسانی که از شاعران مطرح دو دهه‌ی اخیر شعر امروز هستند اقدام به بررسی و شناسایی و انتشار اشعار و معرفی شاعران کرده‌ایم. در طول سال تعداد قابل توجه‌ای از شاعران برای انتشار کتاب شعر با سرمایه خود به سرزمین اهـورایی مراجعه می‌کنند و ما به ایشان پیشنهاد می‌کنیم اگر شاعر شناخته شده‌ای نیستند به دلیل پرداخت هزینه‌ی زیاد و سرخوردگی عدم استقبال از چاپ کتاب با سرمایه شخصی پرهیز کنند و برای معرفی و سنجش شعرهای خود در پروژه‌ی شاعران امروز شرکت کنند. شاعران امروز می‌تواند حکم پلی را داشته باشد که شاعران جوان از طریق آن شناخته شوند و شاعران کارکرده در کنار جوانان اعلام حضور مجدد کرده و شعرهای خود را در تاریخ و زمان خود ثبت کنند.»

در حال حاضر مجلد اول کتاب شاعران امروز منتشر شده و اکنون در بازار نشر است و اشعار بسیار زیاد مجلد دوم این کتاب نیز کارشناسی شده و اکنون مراحل آماده سازی را طی می‌کند. در این پروژه تا کنون در مجموع دو مجلد از 10 داور استفاده شده است که اسامی آنها به قرار زیر است:

هرمزعلیپور، ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات، شمس آقا جانی، پگاه احمدی، رویا تفتی، محمد آزرم، علیرضا بهنام، بهاره رضایی و روجا چمنکار

شما می‌توانید از طریق سایت انتشارات سرزمین اهـورایی و یا با خرید از کتابفروشی اهـورا شعبه شمیران انتشارات سرزمین اهورایی واقع در میدان تجریش مرکز تجاری قائم طبقه هنرمندان شماره 3186 این مجموعه و دیگر آثار سرزمین اهـورایی را تهیه کنید.

عاشقانه‌های آدونیــس

adonisفقط تو را دوست دارم، مجموعه اشعار عاشقانه از آدونیس به ترجمه دکتر موسی بیدج در قطع رقعی، 64 صفحه به قیمت 35000ریال و با مقدمه و معرفی این شاعر از سوی انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد. این کتاب در مجموعه عاشقانه‌های جهان این انتشارات است و فروست ششم شعر جهان را به خود اختصاص داده است.

[من پاره‏اى ابرم]

از شب تو نور گرفتم
و جامه تن كردم
بدانگونه كه آينه‏هايش مى‏پسندد.

با تن پوشم
به تابندگى ژرفناى آينه‏ها
راه مى‏برم
و دور مى‏شوم
گويى پاره‏اى ابرم
كه تند باد زخمها
كشان كشانش مى‏برد
ابرى
كه نه سايه دارد
نه براى سرگردانى‏اش
كسى.

[جنون بالش‏ها]

اتاق ـ چه روشنايى ـ تيره و تابانى
شامگاه، تاريك ـ روشن نيست
اتاق ـ موجى است
اينك موج اوج گرفته و
بالش‏ها سر به جنون برداشته‏اند.

بستر يورشى است
بال در آورده و حنجره
آه مى‏كشد ـ بى واژه.

اتاق ـ موج و اندام ما
كشتىهايى تن به دريا زده.

سخن رمز دهان

کتاب « سخن رمز دهان » به قلم شمس آقاجانی کتابی در نقد و تئوری شعر است که در اردیبهشت 92 و همزمان با بیست و ششمین نمایشگاه کتاب تهران منتشر و رونمایی شد. با توجه به کمبود منابع خوب در زمینه تئوری شعر مطالعه‌ی این کتاب به عموم علاقمندان شعر معاصر پیشنهاد می‌شود.

aghajadiok

یک عمر خاطرات از سینمای قبل و بعد از انقلاب

cinemairanسینما‌ی ایران، امروز دیروز - مصاحبه با سینماگران قبل و بعد از انقلاب توسط عارف محمدی - گفت و گو با: مهدي‌رئيـس‌فيروز،  بهـروز‌وثوقـي، پرويز‌پرستـويي، ويدا‌قهـرماني، عبدالله‌بوتيمـار، فاطمه‌معتمد‌آريا، هوشنگ‌كاووسي، عباس‌كيا‌رستمي،  محمد‌علي كشاورز، اصغر فرهـادي،ناصر‌تقوايـي،  بابك‌بيات، ترانه‌عليدوستـي، همايون ارشادي، اكبر‌عبدي،  مجيد‌مجيـدي، آيدين‌آغداشلـو،  عليـرضا‌داود‌نـژاد، رضا بديعـي،خسروپرويـزي، جعفـر والـي، شاپـور غريـب، بهروز افخمـي مصطفـي خرقه‌پوش، اميرشهاب رضويـان و محسن اميريوسفي...

186صفحه، تمام گلاسه با تصاویری از هنرمندان، قطع رقعی، 65000ریال از کتاب‌های پر فروش سرزمین اهـورایی است

صفحه 5 از 5

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی