انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[یادی از شاعر بزرگ معاصر احمد شاملو و معرفی مجدد آثار بصری اهـورا]

A-112.jpg2انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 برای اولین بار در ایران اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند نیمایوشیج، احمد شاملو، مهدی اخوان‌ثالث، فروغ فرخزاد، سهراب‌سپهری، هوشنگ ابتهاج، جلال‌آل‌احمد، سیمین دانشور و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

[برنده‌ی این دوره قرعه‌کشی کتاب نفیس کتاب‌فروشی اهـورا]

4-93به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی قرعه‌کشی این دوره کتاب‌فروشی اهـورا نمایندگی فروش شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی طبق قرار قبلی انجام شد و با کمک خریدار خردسال اهـورایی این انتشارات «پارمیس سعیدی» برنده‌ی این قرعه کشی مشخص شد. خانم سفری مسئول فروشگاه کتاب اهورا اعلام کرد:« با کمک این خریدار 5 ساله قرعه کشی کتاب نفیس دوماهانه‌ی سرزمین اهـورایی انجام شد و خانم الهام مفید برنده‌ی یک کتاب نفیس از کتاب‌فروشی اهـورا شدند.» لازم به یادآوری است قرعه کشی کتاب‌نفیس کتاب‌فروشی اهـورا هردوماه یک‌بار انجام می‌شود و به قید قرعه به برنده‌ای که از قبل در این قرعه کشی شرکت کرده‌است کتاب نفیسی اهداء می‌شود. شما هم می‌توانید در این قرعه کشی شرکت کرده و از امروز تا پایان مردادماه جاری با خرید حداقل از بین صدها عنوان کتاب و هزاران مدل آثار بصری  کتاب‌فروشی اهـورا شعبه شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی شانس خود را امتحان کنید. شاید برنده‌ی خوش شانس بعدی شما باشید.

آدرس کتاب‌فروشی‌اهـورا: تهران، میدان تجریش، مرکز تجاری قائم، طبقه‌ی هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409

[آمار نهایی فروش کتاب‌های سرزمین اهـورایی در نمایشگاه بیست و هفتم]

نمایشگاه93روابط عمومی انتشارات سرزمین اهـورایی گزارش نهایی فروش کتاب‌های این انتشارات را در نمایشگاه کتاب بیست و هفتم به شرح زیر اعلام کرد:

کتاب‌های نفیس:
1- ایران سرزمین اهـورایی
2- تخت جمشید پایتخت اهـورایی
3- اصفهان میراث اهـورایی
 ( چاپ کتاب نفیس ایرانشناسی ایران سرای جاویدان عکس‌های افشین بختیار در قطع رحلی بزرگ تمام شده و تقریبن نایاب است. تقاضای این کتاب در نمایشگاه از سوی مخاطبین محترم زیاد بود اما متاسفانه چاپ کتاب تمام شده بود و امیدواریم به زودی تجدید چاپ  شود )

شعر ایران:
1- تو را من چشم در راهم، برگزیده اشعار نیما یوشیج به انتخاب مجید ضرغامی ( از پر فروش‌ترین‌های نمایشگاه )
2- هفتاد گل زرد، علی باباچاهی در وضعیت دیگر، به قلم محمد لوطیج
3- شاعران امروز جلد نخست به کوشش گروه داوران
(  محمد آزرم،شمس آقاجانی، پگاه احمدی،علیرضا بهنام و بهزاد خواجات )
4- پاییز در بزرگ‌راه، مجموعه شعر محمد علی سپانلو
5- ترانه بولوار میرداماد، منتخب اشعار محمد علی سپانلو به انتخاب مجید ضرغامی
6- تنهایی، جدایی و هدهدها، مجموعه شعر ثریا کهریزی

ادامه مطلب ...

[پایان نمایشگاه کتاب بیست و هفتم و قدردانی برای حضور در سرزمین اهـورایی]

مدیر مسئول و صاحب امتیاز انتشارت سرزمین اهـورایی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی این انتشارات بعد از اتمام نمایشگاه کتاب بیست و هفتم گفت: « مایلم از تمام دوستان، همکاران و هنرمندانی که در این دوره‌ی نمایشگاه به سرزمین اهـورایی آمده و با حمایت و لطف خود ما را دلگرم کرده‌اند تشکر کنم.» مجید ضرغامی افزود: « قبل از هر حرفی لازم است از تمام دوستان و همکارانم در سرزمین اهـورایی برای زحماتی که کشیده‌اند تشکر کنم. از همکارانم در کارگاه اجرایی اهـورا، همکاران انبار و تدارکات فنی، همکارانم در کتابفروشی اهـورا و همکاران روابط عمومی، دفتر و اطلاع رسانی سایت سرزمین اهـورایی و همکارانم در بخش فنی و آماده سازی پیش از چاپ آثار که با زحمات زیاد سرزمین اهـورایی را برای حضور در نمایشگاه کتاب بیست و هفتم آماده کرده‌اند.» وی به اشاره به استقبال خوب بازدیدکنندگان محترم از غرفه‌ی سرزمین اهـورای گفت:

ادامه مطلب ...

[روز بزرگ‌داشت سخن‌سرای بزرگ پارسی فردوسی طوسی گرامی باد]

ferdoosi

انتشارات سرزمين اهـورايي بيست پنجم اردي‌بهشت ماه روز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم· فردوسي طوسي خالق شاهنـامه را به پارسي زبانان جهان تبريك مي‌گويد و امیدوار است روزی مراسم و برنامه‌ای فراگیر در سالگرد بزرگان پارسی‌زبان ایران زمین برگزار شود و بتوانیم با تدارک مراسمی آبرومند، گسترده و برنامه ریزی شده و در حد نام و اعتبار این گنیجینه‌های ادب فارسی ( که به واقع ذخایر معنوی و مادی نسل‌های نسل در ایران زمین هستند ) از نام و اعتبار این بزرگان بی‌همتا در جهت ارتقاء فرهنگی و مادی کشور بهره مند شویم.


تصوير حكيم ابوالقاسم فردوسي منتشر شده توسط انتشارات سرزمين اهـورايي، چاپ اول 1375 براي تهيه اين تصوير و آثار ديگر مي‌توانيد به فروشگاه سرزمين اهـورايي و يا بخش اهـوراكارت در همين سايت مراجعه نماييد.

در مورد حکیم ابوالقاسم فردوسی( نقل از ویکی‌پدیا):

حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایرانیان است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اندبقیه مطلب در در لینک پیوست شده بخوانید.

[با آثار محمدعلی سپانلو در نمایشگاه کتاب گرد هم می‌آییم]

5-sepan-flat«دیدی که عشق نیز بهانه است»

 

به بهانه‌ی چاپ آثار محمد علی سپانلو توسط انتشارات سرزمین اهـورایی روز جمعه 19 اردیبهشت 1393 ساعت 3 بعد از ظهر هم‌زمان با عرضه‌ی کتابهای «پاییز در بزرگ‌راه» «ترانه‌ی بولوار میرداماد» و « عاشقانه‌های گیوم آپولینر » دقایقی را در غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی در مصلی، شبستان، راهرو 19 غرفه‌ی 42 در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گرد هم می‌آییم.

با آرزوی سلامتی و بهبودی کامل شاعر ارجمند محمد علی سپانلو

[من در این‌جـایم نشستـه]

4-BABACHAHIبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی « علی باباچاهی » روز سه‌شنبه 16 اردی‌بهشت 1393 ساعت 2 بعد از ظهر در غرفه انتشارات سرزمین اهـورایی حضور داشته و هم‌زمان با رونمایی و  عرضه‌ی آخرین کتاب اشعار، نقد و بررسی اشعار خود که توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده است و  با عنوان « هفتاد گل زرد » و عنوان فرعی « علی باباچاهی در وضعیت دیگر » برای اولین بار وارد بازار نشر می‌شود به همراه « محمد لوطیج »  مولف و گردآورنده‌ی کتاب با علاقمندان دیدار خواهند کرد.

 

از علاقمندان محترم دعوت می‌شود رآس ساعت 2 بعد از ظهر 16 اردیبهشت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،  شبستان راهرو 19 غرفه‌ی 42 انتشارات سرزمین اهـورایی حضور به هم رسانند.

[توبیا کاز اول‌ شب در ِصبح‌ بازباشد]

saadi2انتشارات سرزمین اهـورایی اول اردیبهشت روز بزرگداشت سعدی شیرازی شاعر جهانی و غزل‌سرای بی‌همتای شعر پارسی را تبریک می‌گوید. ابومحمد مُصلِح‌الدین بن عَبدُالله نامور به سعدی شیرازی و مشرف الدین (۵۸۵ یا ۶۰۶ – ۶۹۱ هجری قمری، برابر با: ۵۶۸ یا ۵۸۸ - ۶۷۱ هجری شمسی)  بیشتر به خاطر نظم و نثر آهنگین، گیرا و شیوای خود به زبان پارسی در بین جهانیان شناخته شده است. جایگاهش نزد اهل ادب تا بدان‌جاست که به وی لقب استاد سخن و شیخ اجل داده‌اند. کتاب گلستان او در نثر و کتاب بوستان در بحر متقارب و این دو در کنار مجموعه عزلیات کلیات سعدی را شامل می‌شود. روز بزرگداشت سعدی و دیگر شاعران بزرگ ادب پارسی مجالی است برای یادآوری مجدد از این بزرگان که به راستی ذخایر تمام نشدنی و گنجینه‌های پنهان ایران زمین هستند. به امید روزی که مراسمی جهانی و با برنامه برای بزرگداشت این شاعران بی‌همتای زبان پارسی برگزار شود و ضمن تکریم شایسته از این بزرگان و معرفی مجدد آن‌ها به جهانیان بیشترین منفعت معنوی و مالی از این طریق نصیب ایرانیان گردد و تنها به ذکر یک روز و تاریخ و چند برنامه برای بزرگ‌داشت این بزرگان ادب پارسی بسنده نکنیم.


 

ادامه مطلب ...

[درگذشت خالق صدسال تنهایی]

markezانتشارات سرزمین اهـورایی در گذشت نویسنده‌ی جهانی گابريل گارســيا ماركز، خالق رمان صد سال تنهايي را به دوست داران این نویسنده تسلیت می‌گوید. مارکز کلمبيايی و متولد مارس 1927 بود وی در رشــته حقوق تحصیل کرد. مارکز روزنامه نگار بود و اولین نوشته‌اش را در سال 1941 منتشر کرد. او ســال 1967 اثر ماندگار صد سال تنهايی را با الهام از خانه پدربزرگ خلق کرد و جایزه‌ی  بزرگ  Romulo Gallegos را به دست آورد و در سال 1982 جایزه‌ی نوبل ادبیات را از آن خود کرد. از آثار او مي توان به عشق سال هاي وبا، خاطره دلبركان غمگين من، پاييز پدرســالار،  و گزارش يك آدم ربايي اشاره كرد.

[سرزمین اهـورایی نوروز 93 در کنار شما]

A 3155همراه با نو شدن طبیعت و هم‌زبان با پرسنل و مدیریت انتشارات سرزمین اهـورایی و کانون تبلیغاتی اهـورا فرا رسیدن سال 1393 را به تمام هم‌وطنان و مخاطبین اهـورایی تبریک گفته و سالی پر از شادی و سلامتی برای تمام هم میهنان در سراسر ایران زمین و دیگر نقاط جهان از درگاه ایزد یکتا آرزومندیم. دلهایتان به آهنگ شکوفه‌های بهاری شاد... و باشد که با تلاش و هم‌دلی و کردار نیک روزگار این سرزمین‌اهورایی به‌سامان و دست دشمنان برای همیشه از این سرای جاویدان کوتاه باشد.

اگر هنوز موفق به خرید هدایا، کتاب‌های نفیس و شعر و یا کارت‌پستال نشده‌اید کتابفروشی اهـورا، شعبه شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی از روز سه‌شنبه 5 فروردین 1393 باز است. شما می‌توانید برای بازدید از هزاران مدل کارت‌تبریک و انواع کتاب به این کتاب‌فروشی در طبقه‌هنرمندان مرکز تجاری قائم پلاک 3186 و تلفن 22720409 در میدان تجریش مراجعه کنید. هم‌چنین شما می‌توانید حتی در ایام تعطیل بعد از مراجعه به فروشگاه مجازی انتشارات سرزمین اهـورایی و انتخاب کارت و یا کتاب مورد نظر در صورت خرید عمده با شماره تلفن 09379103299 بخش فروش ویژه‌ی این انتشارات تماس گرفته و سفارش خود را خریداری کنید.

برای مشاهده‌ و یا خرید از محصولات بصری سرزمین اهـورایی در قالب کارت پستال به منو اهـوراکارت سایت مراجعه کنید و به عنوان مثال کارت‌های نوروزی با سوژه‌ی هفت‌سین - کارت‌های ایرانشنـاسی - کارت‌های خوشنویسی و خطاطی - کارت‌های تصاویر گل‌ها - کارت‌های نقاشی گل آبرنگ و یا رنگ روغن - کارت‌های مدرن فریم دار در دو سایز باریک و یا پهن - کارت‌های طالع بینی ماه و یا سال تولد و یا کارت‌های شاعران معاصر ایران زمین را در لینک‌های پیوست شده بر عناوین مشاهده کنید.

[آیا برای آمدن نـوروز آماده شده‌اید؟]

A-3649رسم زیبای ارسال تبریک‌ و شادباش سال نو گاه با ارسال هدایا جلوه‌ی دیگری به خود می‌گیرد. کارت تبریک از هدایاء مانا و زیبایی است که با بهره‌مندی از هنر نقاشی؛ گرافیک؛ عکاسی و تصویرسازی و استفاده از تکنولوژی مدرن صنعت چاپ و خدمات قبل و پس از چاپ منتشر می‌شود. ناشران آثار هنری تلاش می‌کنند با استفاده از آثار هنرمندان و بازنشر آنها در قالب کارت تبریک در ارسال پیام و شادبا‌شهای ارسال کنندگان این مدیا تاثیر گذار به مخاطبین سهیم باشند. کارت تبریک به واسطه بازنشر آثار هنرمندانه٬ قیمت مناسب و شور و شوقی که هنگام باز کردن بسته‌ی حامل آن به گیرنده منتقل می‌شود – هنوز٬ باوجود انواع وسایل ارتباطی و تبلیغی و... دنیای مدرن محصولی بی‌نظیر و منحصر به فرد است.

انتشارات سرزمین اهـورایی خرسند است که از سال 1369 تا اکنون با خلق و بازنشر آثار هنری و فرهنگی بدیع خود در قالب کارت تبریک و پوستر و... با تاثیرگذاری بر بازار نشر این قبیل آثار در شادی و خاطرات فرهنگی بسیاری از هموطنان سهیم بوده و بعضی از این آثار فرهنگی را به کشورهای دیگر صادر کرده است.

اهـورا برای تمامی پسندها محصولاتی دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید کارت‌های شاعران و اندیشمندان٬ کارت‌های نوروزی٬ کارت‌های خوشنویسی٬ آثار ایرانشناسی٬ آثارمدرن در قالب کارت‌های فانتزی و کارت‌های اطلاعات نجومی و ستاره‌شناسی را در لینک‌های مرتبط مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید بخش زیادی از این محصولات ( که بسیاری از آنها برای اولین بار در ایران با ابتکار انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده است ) را در پنجره‌ی اهـورا کارت این سایت جستجو کنید و برای خرید مستقیم و بدون واسطه‌ی این آثار به کتاب فروشی اهـورا شعبه شمیرانات انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در مرکز تجاری قائم میدان تجریش٬ طبقه‌ی هنرمندان شماره 3186 مراجعه کرده و بیش از هزار مدل کارت پستال محصول فرهنگی خود را در کنار کتب نفیس و آثار ارزنده‌ی دیگر انتخاب کنید و یا برای خرید عمده با تخفیف ویژه با دفتر انتشارات سرزمین اهـورایی به شماره 22866858-22866859 تماس بگیرید.

صفحه 9 از 15

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: