انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[آمار نهایی فروش کتاب‌های سرزمین اهـورایی در نمایشگاه بیست و هفتم]

نمایشگاه93روابط عمومی انتشارات سرزمین اهـورایی گزارش نهایی فروش کتاب‌های این انتشارات را در نمایشگاه کتاب بیست و هفتم به شرح زیر اعلام کرد:

کتاب‌های نفیس:
1- ایران سرزمین اهـورایی
2- تخت جمشید پایتخت اهـورایی
3- اصفهان میراث اهـورایی
 ( چاپ کتاب نفیس ایرانشناسی ایران سرای جاویدان عکس‌های افشین بختیار در قطع رحلی بزرگ تمام شده و تقریبن نایاب است. تقاضای این کتاب در نمایشگاه از سوی مخاطبین محترم زیاد بود اما متاسفانه چاپ کتاب تمام شده بود و امیدواریم به زودی تجدید چاپ  شود )

شعر ایران:
1- تو را من چشم در راهم، برگزیده اشعار نیما یوشیج به انتخاب مجید ضرغامی ( از پر فروش‌ترین‌های نمایشگاه )
2- هفتاد گل زرد، علی باباچاهی در وضعیت دیگر، به قلم محمد لوطیج
3- شاعران امروز جلد نخست به کوشش گروه داوران
(  محمد آزرم،شمس آقاجانی، پگاه احمدی،علیرضا بهنام و بهزاد خواجات )
4- پاییز در بزرگ‌راه، مجموعه شعر محمد علی سپانلو
5- ترانه بولوار میرداماد، منتخب اشعار محمد علی سپانلو به انتخاب مجید ضرغامی
6- تنهایی، جدایی و هدهدها، مجموعه شعر ثریا کهریزی

ادامه مطلب ...

[پایان نمایشگاه کتاب بیست و هفتم و قدردانی برای حضور در سرزمین اهـورایی]

مدیر مسئول و صاحب امتیاز انتشارت سرزمین اهـورایی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی این انتشارات بعد از اتمام نمایشگاه کتاب بیست و هفتم گفت: « مایلم از تمام دوستان، همکاران و هنرمندانی که در این دوره‌ی نمایشگاه به سرزمین اهـورایی آمده و با حمایت و لطف خود ما را دلگرم کرده‌اند تشکر کنم.» مجید ضرغامی افزود: « قبل از هر حرفی لازم است از تمام دوستان و همکارانم در سرزمین اهـورایی برای زحماتی که کشیده‌اند تشکر کنم. از همکارانم در کارگاه اجرایی اهـورا، همکاران انبار و تدارکات فنی، همکارانم در کتابفروشی اهـورا و همکاران روابط عمومی، دفتر و اطلاع رسانی سایت سرزمین اهـورایی و همکارانم در بخش فنی و آماده سازی پیش از چاپ آثار که با زحمات زیاد سرزمین اهـورایی را برای حضور در نمایشگاه کتاب بیست و هفتم آماده کرده‌اند.» وی به اشاره به استقبال خوب بازدیدکنندگان محترم از غرفه‌ی سرزمین اهـورای گفت:

ادامه مطلب ...

[روز بزرگ‌داشت سخن‌سرای بزرگ پارسی فردوسی طوسی گرامی باد]

ferdoosi

انتشارات سرزمين اهـورايي بيست پنجم اردي‌بهشت ماه روز بزرگداشت حكيم ابوالقاسم· فردوسي طوسي خالق شاهنـامه را به پارسي زبانان جهان تبريك مي‌گويد و امیدوار است روزی مراسم و برنامه‌ای فراگیر در سالگرد بزرگان پارسی‌زبان ایران زمین برگزار شود و بتوانیم با تدارک مراسمی آبرومند، گسترده و برنامه ریزی شده و در حد نام و اعتبار این گنیجینه‌های ادب فارسی ( که به واقع ذخایر معنوی و مادی نسل‌های نسل در ایران زمین هستند ) از نام و اعتبار این بزرگان بی‌همتا در جهت ارتقاء فرهنگی و مادی کشور بهره مند شویم.


تصوير حكيم ابوالقاسم فردوسي منتشر شده توسط انتشارات سرزمين اهـورايي، چاپ اول 1375 براي تهيه اين تصوير و آثار ديگر مي‌توانيد به فروشگاه سرزمين اهـورايي و يا بخش اهـوراكارت در همين سايت مراجعه نماييد.

در مورد حکیم ابوالقاسم فردوسی( نقل از ویکی‌پدیا):

حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی (زادهٔ ۳۱۹ خورشیدی، ۳۲۹ هجری قمری - درگذشتهٔ پیش از ۳۹۷ خورشیدی، ۴۱۱ هجری قمری در توس خراسان)، سخن‌سرای نامی ایران و سرایندهٔ شاهنامه حماسهٔ ملی ایرانیان است. فردوسی را بزرگ‌ترین سرایندهٔ پارسی‌گو دانسته‌اندبقیه مطلب در در لینک پیوست شده بخوانید.

[با آثار محمدعلی سپانلو در نمایشگاه کتاب گرد هم می‌آییم]

5-sepan-flat«دیدی که عشق نیز بهانه است»

 

به بهانه‌ی چاپ آثار محمد علی سپانلو توسط انتشارات سرزمین اهـورایی روز جمعه 19 اردیبهشت 1393 ساعت 3 بعد از ظهر هم‌زمان با عرضه‌ی کتابهای «پاییز در بزرگ‌راه» «ترانه‌ی بولوار میرداماد» و « عاشقانه‌های گیوم آپولینر » دقایقی را در غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی در مصلی، شبستان، راهرو 19 غرفه‌ی 42 در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گرد هم می‌آییم.

با آرزوی سلامتی و بهبودی کامل شاعر ارجمند محمد علی سپانلو

[من در این‌جـایم نشستـه]

4-BABACHAHIبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی « علی باباچاهی » روز سه‌شنبه 16 اردی‌بهشت 1393 ساعت 2 بعد از ظهر در غرفه انتشارات سرزمین اهـورایی حضور داشته و هم‌زمان با رونمایی و  عرضه‌ی آخرین کتاب اشعار، نقد و بررسی اشعار خود که توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده است و  با عنوان « هفتاد گل زرد » و عنوان فرعی « علی باباچاهی در وضعیت دیگر » برای اولین بار وارد بازار نشر می‌شود به همراه « محمد لوطیج »  مولف و گردآورنده‌ی کتاب با علاقمندان دیدار خواهند کرد.

 

از علاقمندان محترم دعوت می‌شود رآس ساعت 2 بعد از ظهر 16 اردیبهشت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،  شبستان راهرو 19 غرفه‌ی 42 انتشارات سرزمین اهـورایی حضور به هم رسانند.

[توبیا کاز اول‌ شب در ِصبح‌ بازباشد]

saadi2انتشارات سرزمین اهـورایی اول اردیبهشت روز بزرگداشت سعدی شیرازی شاعر جهانی و غزل‌سرای بی‌همتای شعر پارسی را تبریک می‌گوید. ابومحمد مُصلِح‌الدین بن عَبدُالله نامور به سعدی شیرازی و مشرف الدین (۵۸۵ یا ۶۰۶ – ۶۹۱ هجری قمری، برابر با: ۵۶۸ یا ۵۸۸ - ۶۷۱ هجری شمسی)  بیشتر به خاطر نظم و نثر آهنگین، گیرا و شیوای خود به زبان پارسی در بین جهانیان شناخته شده است. جایگاهش نزد اهل ادب تا بدان‌جاست که به وی لقب استاد سخن و شیخ اجل داده‌اند. کتاب گلستان او در نثر و کتاب بوستان در بحر متقارب و این دو در کنار مجموعه عزلیات کلیات سعدی را شامل می‌شود. روز بزرگداشت سعدی و دیگر شاعران بزرگ ادب پارسی مجالی است برای یادآوری مجدد از این بزرگان که به راستی ذخایر تمام نشدنی و گنجینه‌های پنهان ایران زمین هستند. به امید روزی که مراسمی جهانی و با برنامه برای بزرگداشت این شاعران بی‌همتای زبان پارسی برگزار شود و ضمن تکریم شایسته از این بزرگان و معرفی مجدد آن‌ها به جهانیان بیشترین منفعت معنوی و مالی از این طریق نصیب ایرانیان گردد و تنها به ذکر یک روز و تاریخ و چند برنامه برای بزرگ‌داشت این بزرگان ادب پارسی بسنده نکنیم.


 

ادامه مطلب ...

[درگذشت خالق صدسال تنهایی]

markezانتشارات سرزمین اهـورایی در گذشت نویسنده‌ی جهانی گابريل گارســيا ماركز، خالق رمان صد سال تنهايي را به دوست داران این نویسنده تسلیت می‌گوید. مارکز کلمبيايی و متولد مارس 1927 بود وی در رشــته حقوق تحصیل کرد. مارکز روزنامه نگار بود و اولین نوشته‌اش را در سال 1941 منتشر کرد. او ســال 1967 اثر ماندگار صد سال تنهايی را با الهام از خانه پدربزرگ خلق کرد و جایزه‌ی  بزرگ  Romulo Gallegos را به دست آورد و در سال 1982 جایزه‌ی نوبل ادبیات را از آن خود کرد. از آثار او مي توان به عشق سال هاي وبا، خاطره دلبركان غمگين من، پاييز پدرســالار،  و گزارش يك آدم ربايي اشاره كرد.

[سرزمین اهـورایی نوروز 93 در کنار شما]

A 3155همراه با نو شدن طبیعت و هم‌زبان با پرسنل و مدیریت انتشارات سرزمین اهـورایی و کانون تبلیغاتی اهـورا فرا رسیدن سال 1393 را به تمام هم‌وطنان و مخاطبین اهـورایی تبریک گفته و سالی پر از شادی و سلامتی برای تمام هم میهنان در سراسر ایران زمین و دیگر نقاط جهان از درگاه ایزد یکتا آرزومندیم. دلهایتان به آهنگ شکوفه‌های بهاری شاد... و باشد که با تلاش و هم‌دلی و کردار نیک روزگار این سرزمین‌اهورایی به‌سامان و دست دشمنان برای همیشه از این سرای جاویدان کوتاه باشد.

اگر هنوز موفق به خرید هدایا، کتاب‌های نفیس و شعر و یا کارت‌پستال نشده‌اید کتابفروشی اهـورا، شعبه شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی از روز سه‌شنبه 5 فروردین 1393 باز است. شما می‌توانید برای بازدید از هزاران مدل کارت‌تبریک و انواع کتاب به این کتاب‌فروشی در طبقه‌هنرمندان مرکز تجاری قائم پلاک 3186 و تلفن 22720409 در میدان تجریش مراجعه کنید. هم‌چنین شما می‌توانید حتی در ایام تعطیل بعد از مراجعه به فروشگاه مجازی انتشارات سرزمین اهـورایی و انتخاب کارت و یا کتاب مورد نظر در صورت خرید عمده با شماره تلفن 09379103299 بخش فروش ویژه‌ی این انتشارات تماس گرفته و سفارش خود را خریداری کنید.

برای مشاهده‌ و یا خرید از محصولات بصری سرزمین اهـورایی در قالب کارت پستال به منو اهـوراکارت سایت مراجعه کنید و به عنوان مثال کارت‌های نوروزی با سوژه‌ی هفت‌سین - کارت‌های ایرانشنـاسی - کارت‌های خوشنویسی و خطاطی - کارت‌های تصاویر گل‌ها - کارت‌های نقاشی گل آبرنگ و یا رنگ روغن - کارت‌های مدرن فریم دار در دو سایز باریک و یا پهن - کارت‌های طالع بینی ماه و یا سال تولد و یا کارت‌های شاعران معاصر ایران زمین را در لینک‌های پیوست شده بر عناوین مشاهده کنید.

[آیا برای آمدن نـوروز آماده شده‌اید؟]

A-3649رسم زیبای ارسال تبریک‌ و شادباش سال نو گاه با ارسال هدایا جلوه‌ی دیگری به خود می‌گیرد. کارت تبریک از هدایاء مانا و زیبایی است که با بهره‌مندی از هنر نقاشی؛ گرافیک؛ عکاسی و تصویرسازی و استفاده از تکنولوژی مدرن صنعت چاپ و خدمات قبل و پس از چاپ منتشر می‌شود. ناشران آثار هنری تلاش می‌کنند با استفاده از آثار هنرمندان و بازنشر آنها در قالب کارت تبریک در ارسال پیام و شادبا‌شهای ارسال کنندگان این مدیا تاثیر گذار به مخاطبین سهیم باشند. کارت تبریک به واسطه بازنشر آثار هنرمندانه٬ قیمت مناسب و شور و شوقی که هنگام باز کردن بسته‌ی حامل آن به گیرنده منتقل می‌شود – هنوز٬ باوجود انواع وسایل ارتباطی و تبلیغی و... دنیای مدرن محصولی بی‌نظیر و منحصر به فرد است.

انتشارات سرزمین اهـورایی خرسند است که از سال 1369 تا اکنون با خلق و بازنشر آثار هنری و فرهنگی بدیع خود در قالب کارت تبریک و پوستر و... با تاثیرگذاری بر بازار نشر این قبیل آثار در شادی و خاطرات فرهنگی بسیاری از هموطنان سهیم بوده و بعضی از این آثار فرهنگی را به کشورهای دیگر صادر کرده است.

اهـورا برای تمامی پسندها محصولاتی دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید کارت‌های شاعران و اندیشمندان٬ کارت‌های نوروزی٬ کارت‌های خوشنویسی٬ آثار ایرانشناسی٬ آثارمدرن در قالب کارت‌های فانتزی و کارت‌های اطلاعات نجومی و ستاره‌شناسی را در لینک‌های مرتبط مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید بخش زیادی از این محصولات ( که بسیاری از آنها برای اولین بار در ایران با ابتکار انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شده است ) را در پنجره‌ی اهـورا کارت این سایت جستجو کنید و برای خرید مستقیم و بدون واسطه‌ی این آثار به کتاب فروشی اهـورا شعبه شمیرانات انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در مرکز تجاری قائم میدان تجریش٬ طبقه‌ی هنرمندان شماره 3186 مراجعه کرده و بیش از هزار مدل کارت پستال محصول فرهنگی خود را در کنار کتب نفیس و آثار ارزنده‌ی دیگر انتخاب کنید و یا برای خرید عمده با تخفیف ویژه با دفتر انتشارات سرزمین اهـورایی به شماره 22866858-22866859 تماس بگیرید.

[یک‌پیشنهـــادعالــــی]

sarzamin-ahooraei

تا فرا رسیدن سال نو زمان زیادی باقی نمانده است. انتشارات سرزمین اهـورایی خرسند است که بعد از مدت‌ها چاپ چهارم کتاب نفیس " ایران سرزمین اهـورایی" در قطع رقعی و در 144 صفحه تصاویر زیبا و منحصر به فرد از ایران عزیز اثر هنرمند گرامی داود وکیل‌زاده، دو زبانه به قلم دکتر محمدرضا ریاضی و دکتر اسماعیل سلامی با طراحی مجید ضرغامی منتشر شده است. این کتاب جایگزین بسیار خوبی برای سررسید و هدایایی از این قبیل است و شما با خرید این کتاب زیبا و نفیس و اهداء آن به مخاطبین خود علاوه بر اهداء کالایی فرهنگی در معرفی مجدد ایران زمین و به اشتراک گذاشتن تصاویر بدیع و هنرمندانه‌ی این کتاب سهیم شده‌اید. این اثر با داشتن قیمتی بسیار مناسب، خوش قطع و نفیس است. تاریخ مصرف ندارد و شما با خرید و اهداء آن و ثبت نام خود در بدرقه‌ی زیبای کتاب ( دست نویس و در تیراژ با چاپ مخصوص و معرفی برند  یا شرکت و محصولات شما ) کالایی را هدیه می‌دهید که ارزشمند است، به یادماندنی است، دور انداختنی نیست و تاریخ مصرف ندارد و می‌توانید با یک بار خرید این محصول آن را در تمامی زمان‌ها، اعیاد و مناسبت‌ها هدیه دهید. این کتاب زیبا را به همراه دو اثر دیگر از همین مجموعه ( تخت‌جمشید پایتخت اهـورایی و اصفهان میراث اهـورایی ) از کتاب‌فروشی‌های سطح شهر و یا از طریق فروشگاه مجازی سایت انتشارات سرزمین اهـورایی تهیه کنید.

[21 آبان‌ماه سالگرد تولد نیما یوشیج گرامی باد]

NIMAهمسايه‌ي عزيز من!
مي‌خواهي از من بشنوي‌كه شعر در حد بسيار اعلاي خود چه چيز است؟ حسي كه بالقوه با انسان بوده، ميليون‌ها سال كشيده و با كار انسان خرده خرده آشكار شده است. مختصري كه مي‌بيني در نظر داشته باش كه نتيجه، خيلي مفصل تر است. شعر، در درجه‌ي اعلاي خود مشاهده‌اي است كه افراد معين و انگشت شمار دارند براي افراد معين و انگشت شمار ديگر. در غير اينصورت عزيز من توقع نداشته باشيد چيزي را كه چنين است همه‌ي مردم بفهمند. هر كس به نسبت خود داراي تميز شعري است و به اندازه‌ي خود مي‌فهمد و يك پله بالاتر را نزديك شده فقط مي‌داند، بجاي اينكه بفهمد. چيزي را كه مي‌فهمد مي‌گويد: شعر است به به! چقدر خوب سرائيده شده... چيزي را كه نمي‌داند مي‌گويد: مبهم است، معلوم نيست چه مي‌گويد...
بيش از اين از من توضيح و تفسيري نخواهيد كه بي‌فايده است. فقط يك دو سه كلمه ديگر براي شما مي‌نويسم: شعر در درجه‌ي اعلا، انسانـي هم در درجه‌ي اعلا مي‌خواهد...       [نيمايوشيج، ازحرف‌هاي‌همسايه]

«ازمقدمه‌ی کتاب تورا من چشم در راهم، برگزیده اشعار نیما یوشیج به انتخاب مجید ضرغامی، انتشارات سرزمین اهـورایی، 1391 »

انتشارات سرزمین اهـورایی زادروز پدر شعر نو ایران نیما یوشیج را گرامی می‌دارد. سرزمین اهـورایی از ابتدای فعالیت در سال 1369 در بازتولید آثار بصری و اشعار بزرگان شعر معاصر ایران  و در مجموعه‌ی نوآورانه‌ی کارت‌پستال‌های اهـورا تصاویر و اشعار نیمایوشیج را در کنار آثار دیگر بزرگان شعر معاصر ایران منتشر کرد که با استقبال کم‌نظیر مخاطبان گرامی روبروشد. شما می‌توانید برخی از این آثار را در بخش اهـوراکارت این سایت ملاحضه کنید. همچنین در بخش بازنشر آثار بزرگان شعر معاصر کتاب برگزیده اشعار نیما یوشیج به نام «تورامن چشم در راهم» در قطع رقعی و کاغذ گلاسه توسط این انتشارات روانه‌ی بازار نشر شده است.

صفحه 9 از 14

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: