انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[زادروز نیمـای نام‌آور گرامی باد]

Nima-ok-jeld21 آبانماه سالروز تولد نیما یوشیج پدر شعر نو گرامی باد.نیما یوشیج با مجموعه تأثیرگذار افسانه که از ان به عنوان مانیفست شعر نو فارسی نام می‌برند آگاهانه تمام بنیادها و ساختارهای شعر کهن فارسی را به چالش کشید و یک تنه و سپس به همراه شاگردانی که بعدها هر کدام از چهره‌های تاثیرگذار شعر  زمان خود شدند  مسیر تازه‌ای در شعر فارسی باز کرد که امروز رهروان بیشماری در حال عبور و کاوش و یافتن  و کشف افق‌های تازه‌تری در این مسیر هستند...شعر نو عنوانی بود که نیما بر هنر خویش نهاده بود. بسیاری از شاعران و منتقدان معاصر، اشعار نیما را نمادین می‌دانند و او را هم‌پایه‌ی شاعران سمبولیست به نام جهان می‌دانند.
بخشی از حرف‌های همسایه نیما منتشر شده در مقدمه کتاب [تو را من چشم در راهم] برگزیده اشعار نیما یوشیج به انتخاب مجید ضرغامی، انتشارات سرزمین اهـورایی :
«عزيز من! آيا آن صفا و پاكيزگي را كه لازم است، در خلوت خود مي‌يابي يا نه؟ عزيز من! جواب اين را از خودت بپرس. هيچكس نمي‌داند تو چه مي‌كني و ترا نمي‌بيند. آيا چيزهائي را كه ديده نمي‌شوند، تو مي‌بيني؟ آيا كساني را كه مي خواهي در پيش تو حاضر مي‌شوند، يا نه؟ آيا گوشه‌ي اتاق تو به منظره‌ي دريايي مبدل مي‌شود، آيا مي‌شنوي هر صدايي را كه مي‌خواهي؟مي‌بيني هنگامي را كه تو سال‌هاست مرده‌اي و جواني كه هنوز نطفه‌اش بسته نشده ، سال‌ها بعد در گوشه‌اي نشسته، از تو مي‌نويسد؟هر وقت همه‌ي اينها هستي داشت و در اتاق محقر تو دنيايي جاگرفت، در صفا و پاكيزگي خلوت خود شك نكن. اگر جز اين است، بدان كه خلوت تو يك خلوت ظاهري‌ست، مثل اينست كه تاجري براي شمردن پول‌هاي خود در به روي خود بسته است. دل تو با تو نيست و تو از خلوت خود، جدا هستي. آن تويي كه بايد با تو باشد، از تو گريخته است. شروع كن به صفا دادن شخص خودت، شروع كن به پاكيزه ساختن خودت... آن خلوت كه ما از آن حرف مي‌زنيم عصاره‌اي از صفا و پاكيزگي ماست، نه چيز ديگر...»
 
انتشارات سرزمین اهـورایی مفختر است از ابتدای تاسیس در سال 1369 با بهره‌گیری از هنرمندان خلاق و جوان و تولید آثاری بدیع فرهنگی و هنری خود در بازشناسی نیما و دیگر شاعران معاصر شعر فارسی به نسل نوخواسته و جوان ایران کوشا بوده و با ابتکار تولید آثار بصری به همراه اشعار و مکتوبات شاعران و اندیشمندان معاصر، محصولات فرهنگی جدیدی را به بازار نشر ارائه داده است که سالهاست مخاطبان بیشماری آنها را تهیه و حفظ کرده‌اند و لطف آنان همواره شامل حال انتشارات سرزمین اهـورایی است.
شما می‌توانید برخی از این محصولات را در بخش اهـورا کارت سایت مشاهده کرده و همچنین مجموعه آثار شاعران معاصر مانند کتاب برگزیده اشعار نیما یوشیج به نام «تو را من چشم در راهم » به انتخاب مجید ضرغامی که با صفحات گلاسه و طرح نیما در پس‌زمینه آن منتشر شده است را از فروشگاه مجازی سایت و یا کتابفروشی اهـورا نمایندگی شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، مرکز تجاری قائم، طبقه هنر شماره 3186 تلفن 22720409 تهیه کنید.

[شعر به مثابه هنر ]

محمد آزرم از انتظار دریافت مجوز انتشار کتاب ˝هیاکل˝ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر ساعت 08:57  ( به نقل از خبرگزاری هنر ایران )

سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: محمد آزرم در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره جدیدترین کتاب شعرش که بناست از سوی انتشارات "سرزمین اهورایی" منتشر شود گفت: ناشر این کتاب را به ارشاد سپرده و هم اکنون منتظر مجوز انتشار این کتاب هستم.

وی درباره مشابهت "هیاکل" با مسیری که پیش از این کتاب‌هایی همچون "هوم" و "اسمش همین است" طی کرده‌اند اظهار داشت: طبیعتا "هیاکل" با کتاب‌هایی که پیش از این از من منتشر شده نسبت‌ها و شباهت‌هایی برقرار می‌کند اما در این کتاب با رفتارهای زبانی‌ای مواجه هستیم که شعر را به مثابه هنر می‌بیند. فرم "هیاکل" متکثر و دارای ساختاری "کلاژیک" است که در آن بر "تدوین" تاکید شده است. به بیان دیگر کلام‌های مختلف و نامتجانس در کنار هم تدوین شده‌اند؛ درست مثل کلاژ- نقاشی که در آن تکنیک کلاژ با چسب و رنگ صورت می‌گیرد، در شعر این کار با زبان انجام می‌شود.

ادامه مطلب ...

[تسلیت ایام سوگواری]

A-717این حسین کیست که عالم همه دیوانه‌ی اوست
این چه شمعی است که جانها همه پروانه‌ی اوست


انتشارات سرزمین اهـورایی ایام سوگواری تاسوعا و عاشوری حسینی را به هم‌میهنان گرامی تسلیت می‌گوید. لازم به یادآوری است که سرزمینم اهـورایی از ابتدای تاسیس در برنامه تولیدات فرهنگی و هنری خود بخش جداگانه‌ای برای آثار مذهبی در نظر داشته است. بعضی از این آثار که در قالب پوستر، کارت پستال و تقویم منتشر شده‌اند برای اولین با تصویر سازی هنرمندان برجسته طراحی و تولید شده است. شما می‌توانید این آثار انتشارات سرزمین اهـورایی را در بخش اهـوراکارت سایت و در لیست کارت‌پستال‌های مذهبی مشاهده کنید.

 


* تصویر سازی و نقاشی این اثر: محمدرضا غنی‌زاده، انتخاب طرح و اجرا: مجید ضرغامی - چاپ اول 1378 از مجموعه‌ی اهـورا کارت.

[یادی از فریدون مشیری]

زمستان77سوم آبان و سالروز درگذشت فریدون مشیری . یاد شاعر کوچه گرامی باد.

در دل تاریک این شب‌های سرد

ای امید نا امیدی‌های من

برق چشمان تو همچون آفتاب

می‌درخشد بر رخ فردای من

انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی بزرگان شعر و ادب معاصر و جایگزینی محصولات متفاوت فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند فریدون مشیری، نیمایوشیج، احمد شاملو، مهدی اخوان‌ثالث، فروغ فرخزاد، سهراب‌سپهری، هوشنگ ابتهاج، جلال‌آل‌احمد، سیمین دانشور و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

* تصویر و شعر فریدون مشیری - نقاشی: بهزاد سهرابی، خوشنویسی: مصطفی سهرابی، انتخاب طرح و اجرا: مجید ضرغامی - چاپ اول 1373 از مجموعه اهـورا کارت انتشارات سرزمین اهـورایی.

[بزرگ‌داشت لسان‌الغیب حافظ شیرازی]

20A 5313 مهر ماه روز بزرگداشت خواجه حافظ شیرازی لسان‌الغیب شاعر  و عارف بی‌همتای ایران زمین گرامی باد.

ندیدم خوشتر از شعـر تو حافظ

به قرآنی که اندر سینـه داری

انتشارات سرزمین اهـورایی امیدوار است در آینده‌ای نزدیک مراسم و برنامه‌های آبرومند و در حد نام شاعران بزرگ ایران زمین از طرف مسئولین محترمی که بودجه و اختیارات و امکانات در دست دارند، برگزار شود و با مدیریت فرهنگی از جایگاه رفیع افتخارات فرهنگی ایرانیان به نفع هنر، ادبیات و رفاه مردم استفاده‌ی به جا و حساب شده صورت گیرد.

انتشارات سرزمین اهـورایی مفتخر است از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی بزرگان شعر و ادب کهن پارسی و شاعران معاصر و شاعران کهن سرای پارسی و جایگزینی محصولات خوب فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه و با اتکاء به شناخت شعر و شاعران و با برنامه ریزی همه جانبه در باز تولید آثار هنری، در کنار تولید آثار شاعران و نویسندگان معاصر و نوگرای پارسی اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان کهن سرای شعر پارسی ( مانند حکیم ابوالقاسم فردوسی، خیام، مولانا، حافظ، سعدی، شیخ عطار، باباطاهر و... ) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند. همچنین سرزمین اهـورایی طی سال‌های فعالیت خود آثار متعددی از اشعار و تصاویر آرامگاه حافظ شیرین سخن با استفاده از هنر اساتید و هنرمندانی  مانند اصرافیل شیرچی و  افشین بختیار در قالب کارت پستال، پوستر، تقویم و صفحاتی از کتاب‌های نفیس ایرانشناسی خود منتشر کرده است.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شلعرلت کهن سرا) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

* تصویر آرامگاه حافظ - از مجموعه اهـورا کارت - عکس داود وکیل‌زاده - چاپ اول 1384 از مجموعه اهـورا کارت انتشارات سرزمین اهـورایی.

[یادی از سهراب سپهری]

A 114 مهر ماه و سالروز درگذشت سهراب . یاد شاعر نقاش سهراب سپهری گرامی باد.

بهترین چیز

رسیدن به نگاهی است

که از حادثه‌ی عشق َتر است.

انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی بزرگان شعر و ادب معاصر و جایگزینی محصولات متفاوت فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند نیمایوشیج، احمد شاملو، مهدی اخوان‌ثالث، فروغ فرخزاد، سهراب‌سپهری، هوشنگ ابتهاج، جلال‌آل‌احمد، سیمین دانشور و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

* تصویر و شعر سهراب سپهری - نقاشی: بهزاد سهرابی، خوشنویسی: مصطفی سهرابی، انتخاب طرح و اجرا: مجید ضرغامی - چاپ اول 1370 از مجموعه اهـورا کارت انتشارات سرزمین اهـورایی

[یادی از استاد شهریار]

27110-2شهریور سالروز درگذشت محمد حسین شهریار، مرد غزل معاصر است. یاد استاد شهریار گرامی باد.

زنوای مرغ یاحق

بشنو که در دل شب    

غم دل به دوست گفتن

چه خوش است شهریارا

انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی بزرگان شعر و ادب معاصر و شاعران کهن سرای پارسی و جایگزینی محصولات خوب فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه و با اتکاء به شناخت شعر و شاعران و با برنامه ریزی همه جانبه در باز تولید آثار هنری، اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند استادشهریار، پروین اعتصامی، جلال آل‌احمد، هوشنگ ابتهاج، نیمایوشیج، مهدی اخوان‌ثالث، و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

* تصویر و شعر استاد شهریار - نقاشی: بهزاد سهرابی، خوشنویسی: مصطفی سهرابی، انتخاب طرح و اجرا: مجید ضرغامی - چاپ اول 1372 از مجموعه اهـورا کارت انتشارات سرزمین اهـورایی

[پایان یک‌ماه فروش ویژه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی]

با تشکر از لطف و استقبال مخاطبین گرامی به اطلاع می‌رساند مدت فروش ویژه‌ی تابستان انتشارات سرزمین اهـورایی طبق قرار قبلی در 20 شهریورماه 93 به اتمام رسید. انتشارت سرزمین اهـورایی امیدوار است با حمایت خریداران گرامی کتاب و محصولات فرهنگی در سال آینده طبق روال، فروش ویژه‌ی خود را تکرار کند.

[یادی از مهدی اخوان ثالث]

4A 116 شهریور سالروز درگذشت مهدی اخوان ثالث، م ـ امید. یاد بزرگ شاعر معاصر گرامی باد.

انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی بزرگان شعر و ادب معاصر و جایگزینی محصولات خوب فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند نیمایوشیج، احمد شاملو، مهدی اخوان‌ثالث، فروغ فرخزاد، سهراب‌سپهری، هوشنگ ابتهاج، جلال‌آل‌احمد، سیمین دانشور و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

[درگذشت بانوی غزل ایران]

simin-behbahan"من زنده ام به سخن گفتن جوش و خروش و برآشفتن
از سنگ و صخره نیاندیشم سیلم، مهــار نخواهم شـد"

 

انتشارات سرزمین اهـورایی درگذشت بانوی غزل ایران سیمین بهبهانی را به بازماندگان شاعر و جامعه ادبی ایران تسلیت می‌گوید.

[یک‌ماه فروش ویژه با تخفیف عالی در سرزمین اهـورایی]

با هدف حمایت از خریدار کتاب و کالای فرهنگی فروش ویژه‌ی تابستان انتشارات سرزمین اهـورایی آغاز شد:
مدت فروش ویژه از تاریخ 20/مرداد/83 تا 20/شهریور/93
•    شما می‌توانید بسته‌های انتخابی خود را از طریق سایت انتشارات سرزمین اهـورایی انتخاب کرده و وجه آن را با تخفیف قابل توجه به شماره حساب اعلام شده واریز کنید. هزینه پست سفارشی خرید از سایت انتشارات در تمام نقاط ایران به عهده ناشر خواهد بود. هزینه ارسال به خارج از ایران به عهده خریدار است و ناشر به خریداران خارج از کشور علاوه بر تخفیف‌های اعلام شده هدیه‌ای فرهنگی اهداء خواهد کرد. مدت ارسال اجناس حداکثر 3 روز کاری از زمان واریز و اعلام وجه پرداختی + زمان مورد نیاز اداره پست خواهد بود.
•    هم‌زمان با فروش ویژه توسط سایت علاقمندان می‌توانند به کتابفروشی اهـورا ( شعبه شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش مرکز تجاری قائم طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 ) مراجعه کرده و بسته‌های پیشنهادی را با تخفیف‌های اعلام شده در سایت خریداری کنند. هم‌چنین کلیه اجناس فروشگاه‌کتاب اهـورا در مدت تاریخ اعلام شده با تخفیف ویژه فروخته خواهد شد و شما می‌توانید انتخاب شخصی خود را داشته باشید.
•    مشتریان محترمی که از طریق سایت در مدت زمان اعلام شده خرید می‌کنند وجه اعلام شده را به شماره کارت 6219861014121379 بانک سامان به نام خانم سمیه مقیسه واریز کرده و خرید خود را از طریق شماره تماس دفتر انتشارات: 22866858 و 22866859 و یا از طریق شماره فکس: 22882011 و یا از طریق ایمیل فروشگاه کتاب: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید. به همراه آدرس پستی خود به ناشر اعلام کنند.


بسته‌های پیشنهادی انتشارات سرزمین اهـورایی:

ادامه مطلب ...

صفحه 8 از 15

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: