انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[اهداء کتاب نفیس و قرعه کشی پایان بهمن ماه کتابفروشی اهـورا ]

30-11-93قرعه‌کشی دوماهه‌ی کتابفروشی اهـورا این بار نیز طبق قرار قبلی در پایان بهمن ماه جاری با همکاری دو کودک اهـورایی با اسامی « آینا گلمرادی و رهام رجبلی » در نمایندگی شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی انجام شد و نام آقای « محمد منصوریان » به عنوان دریافت کننده‌ی هدیه‌ی نفیس این دوره از قرعه‌کشی کتابفروشی اهـورا به قید قرعه انتخاب شد. کتابفروشی اهـورا واقع در میدان تجریش تهران مرکز تجاری قائم، طبقه‌ی هنرمندان در پایان هر دوماه بین اسامی خریداران خود قرعه‌کشی کرده و کتاب نفیس هدیه می‌دهد.
شما هم می‌توانید با حداقل خرید از این کتابفروشی در قرعه‌کشی دوماه یک‌بار این فروشگاه شرکت کنید. شاید در پایان فروردین ماه 1394 برنده‌ی بعدی کتاب نفیس انتشارات سرزمین اهـورایی  شما باشید!؟

[کلکسیون آثار بصری اهـورا، مجموعه‌ای همیشه ماندنی و تاثر گذار ]

A-3651آیا برای آمدن نوروز آماده شده‌اید!؟

انتشارات سرزمین اهورایی مفتخر است از سال 1369 تا اکنون با طراحی،ایده‌پردازی و باز نشر آثار بصری منحصر به فرد [اهـورا] آثار خلاقانه و خاص خود را به بازار آثار فرهنگی و هنری ارائه داده است. با توجه به فرا رسیدن سال نو و رسم دیرینه‌ی ایرانیان در خصوص اهداء شادباش و تبریک با ارسال هدایا، شما نیز می‌توانید در کنار ارسال هدایای فرهنگی مانند کتب نفیس، کتب هنری و شعر سرزمین اهورایی از صدها مدل کارت‌تبریک منتشر شده توسط این انتشارات در ثبت نام خود و یا برند و نام تجاری خود در این آثار ماندگار استفاده کنید. از کارت پستال به عنوان ارزان‌ترین و در عین حال تاثیر گذارترین مدیای تبلیغاتی نام برده می‌شود. سرزمین اهورایی بر مبنای برنامه‌های فرهنگی و کاربردی خود همواره سعی داشته است که از هنر هنرمندان برجسته و صاحب سبک ایرانی و جهانی در آثار  خود بهره‌مند شود. نام و نشان و تبلیغ شما در کنار این آثار ماندگار - ماندنی خواهد شد. شما می‌توانید برای بازدید از این آثار بصری به بخش اهـورا کارت سایت رفته و از انواع مختلف کارت پستالهای اهورا در سایت بازدید کنید. سرزمین اهـورایی در طی سال‌ در بخش اهـوراکارت آثار متنوع یتولید کرده است به عنوان مثال می‌توان به: کارت‌های نوروزی، کارت پستال های مذهبی، کارت پستال های ایرانشناسی و طبیعت ایران، کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر، کارت پستال های شاعران کهن سرای ایران زمین،  کارت پستال های اهالی موسیقی، کارت پستال‌های نقاشی رنگ‌روغن + گواش - گل، کارت‌پستال‌های نقاشی آبرنگ - گل، کارت پستال های خوشنویسی و نقاشی خط و کارت پستال های مدرن - فریم دار باریک اشاره کرد.  در ضمن با خرید عمده از این محصولات از تخفیف ویژه برخوردار شود. لطفا قبل از هر اقدامی طی تماس با بخش فروش سرزمین اهورایی از موجود بودن محصول انتخابی مطمئن شود. 

[عاشقانه‌های جهان سرزمین اهورایی با تخفیف 20٪ و پست رایگان در مدت زمانی محدود]

asheghanehعاشقانه‌های جهان
(دنیا خانه ی من است )

فروش کتب عاشقانه‌های جهان انتشارات سرزمین اهورایی با 20 درصد تخفیف
تا روز یکشنبه 26 بهمن 93 به شرح زیر

✔1-بسته ی 19 جلدی عاشقانه‌های جهان شامل:

عشق... و شب های پاریس/گیوم آپولینر/محمد علی سپانلو
در عشق باران می‌بارد/ریچارد براتیگان/علیرضا بهنام
از من نپرس چرا دوستت دارم/نزارقبانی/رضاعامری
فقط تو را دوست دارم/اریش فرید/علی عبداللهی
ستاره ی عاشق پیشه /فدریکو گارسیا لورکا/رضا معتمدی
سرود مردی که دوستت داشت/ژاک پره ور /سپهر یحیوی
عشق به من می‌گوید/آدونیس/موسی بیدج
عشق با پاهای چوبین/گونتر گراس/علی عبداللهی
عشق ستاره‌ای درخشان است/ لنگستون هیوز/علیرضا بهنام
بیست ترانه‌ی عاشقانه/پابلو نـرودا/رضا معتمدی
از من نپرس چرا دوستت دارم/غاده السمان/ موسی بیدج
خیابان و عشق/مارگرت اتوود/سهند آقایی و مینا جعفری
عاشق شدن در ساعت بیست و پنج/شیرکو بی‌کس/فریاد شیری
آدمک... مترسک و عاشق/هالینا پوشفیا توفسکا/دکتر ضیاء قاسمی و کاتاژینا وانسالا
عشق با گامهای مینور/آریلد نیکوئیست/مهدی اورند
ریتا... عشق و یاسمن/محمود درویش/موسی بیدج
عشق دیوانگی و مرگ/آن سکستون/طیبه شنبه زاده
سنجاق شده با عشق/آدرین ریچ/سارا خلیلی جهرمی
عشق و چشمان باز رویا/رزه آوسلندر/خسرو کیان راد

ادامه مطلب ...

[جشن امضاء برای کتاب‌های ترجمه شده از دو شاعر آمریکایی و دیدار با مترجم در کتابفروشی اهـــــــورا مرکز تجاری قائــــــــــــــــــــــــــــــم، میدان تجریـــــــــــــش]

مراسم دیدار با مترجم و شاعر گرامی علیرضا بهنام و جشن امضاء دو کتاب « در عشق باران می‌بارد، عاشقانه‌های ریچارد براتیگان » و « عشق ستاره‌ای درخشان است،  عاشقانه‌های لنگستون هیوز » از مجموعه عاشقانه‌های انتشارات سرزمین اهـورایی  روز بیست و هفتم آذرماه طبق برنامه‌ی قبلی در فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی اهـورا نمایندگی شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در طبقه‌ی هنرمندان مرکز تجاری قائم تجریش برگزار شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی در این مراسم  که با حضور جمعی از شاعران، هنرمندان و علاقمندان به شعر برگزار شد آقای علیرضا بهنام ضمن امضاء و ارائه‌ی آثار نام برده به شعرخوانی از این دوشاعر آمریکایی پرداختند که مورد توجه حاضرین قرار گرفت. انتشارات سرزمین اهورایی امیدوار است با تکرار این مراسم فرهنگی در محل کتابفروشی خود برای دیگر شاعران، مترجمان و هنرمندانی که آثارشان در این انتشارات منتشر شده است گامی در جهت معرفی  مجدد آثار منتشره با حضور مولفین این آثار بردارد. شما می‌توانید تصاویری از این مراسم را در عکس‌های پیوست این خبر مشاهده فرمایید.

ادامه مطلب ...

[دیدار با مترجم براتیگان و هیوز در کتابفروشی اهـورا]

emzabehnamانتشارات سرزمین اهـورایی برگزار می‌کند:
دیدار با مترجم گرامی علیرضا بهنام و جشن امضاء دو کتاب از شعر جهان انتشارات سرزمین اهـورایی:
در عشق باران می‌باراد، عاشقانه‌های ریچارد براتیگان، چاپ سوم
عشق ستاره‌ای درخشان است، عاشقانه‌های لنگستون هیوز، چاپ اول

میدان تجریش، مرکز تجاری قائم، طبقه هنرمندان شماره 3186 کتابفروشی اهـورا - تلفن: 22720409
پنجشنبه بیست و هفتم آذرماه 1393 ساعت 4 تا 5 عصر
*
سرزمین اهـورایی مقدم کلیه علاقمندان و مهمانان ارجمند را گرامی می‌دارد

[یادی از احمد شاملو]

A-112.jpg2بیست و یکم  آذر  سالروز تولد احمد شاملو گرامی باد.

«مرا تو بی‌سببی نیستی

براستی صلت کدام قصیده‌ای ای غزل؟

ستاره باران جواب کدام سلامی

                                            به آفتاب

از دریچه‌ی تاریک؟...»

انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی اندیشمندان، بزرگان شعر و ادب معاصر و جایگزینی محصولات متفاوت فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند احمدشاملو، نیمایوشیج، مهدی اخوان‌ثالث، فروغ فرخزاد، سهراب‌سپهری، هوشنگ ابتهاج، سیمین دانشور و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید. همچنین می‌توانید مجموعه کتاب‌های شعر معاصر ایران و شعر جهان انتشارات سرزمین اهـورایی را در کنار صدها عنوان کتاب و آثار فرهنگی دیگر این انتشارات را از همین طریق تهیه کنید.

* تصویر و شعر احمد شاملو - نقاشی: بهزاد سهرابی، خوشنویسی: مصطفی سهرابی، انتخاب طرح و اجرا: مجید ضرغامی - چاپ اول 1371 از مجموعه اهـورا کارت انتشارات سرزمین اهـورایی.

[زادروز دکتر علی شریعتی گرامی باد]

shariati4دوم آذر  سالروز تولد دکتر علی شریعتی گرامی باد.

«خدایا:
به هر که دوست می‌داری بیاموز که:
عشق از زندگی کردن بهتر است،
و به هر که دوست‌تر می‌داری بچشان که:
دوست داشتن از عشق برتر!»

انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی اندیشمندان، بزرگان شعر و ادب معاصر و جایگزینی محصولات متفاوت فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند دکتر علی شریعتی، جلال آل‌احمد، نیمایوشیج، سیمین دانشور و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

* تصویر و شعر دکتر علی شریعتی- نقاشی: بهزاد سهرابی، خوشنویسی: مصطفی سهرابی، انتخاب طرح و اجرا: مجید ضرغامی - چاپ اول 1371 از مجموعه اهـورا کارت انتشارات سرزمین اهـورایی.

[یادی از جلال آل احمد]

A 124دوم آذر  سالروز تولد جلال آل‌احمد گرامی باد.

«ای کاتب!

در آن منگر که دیگران از تو چه می‌طلبند

به آن بنگر که دل تو از تو چه می‌طلبد...»

انتشارات سرزمین اهـورایی از ابتدای تاسیس در سال 1369 با هدف معرفی اندیشمندان، بزرگان شعر و ادب معاصر و جایگزینی محصولات متفاوت فرهنگی در بازار  آثار بصری در زمان خود، برای اولین بار در ایران با بهره‌گیری از هنر هنرمندان توانا و ایده‌پردازی آثاری خلاقانه اقدام به بازنشر آثار بصری از شاعران و اندیشمندان معاصر ( مانند جلال آل‌احمد، نیمایوشیج، احمد شاملو، مهدی اخوان‌ثالث، فروغ فرخزاد، سهراب‌سپهری، هوشنگ ابتهاج، سیمین دانشور و...) نمود و حجم زیادی از آثار منتشر شده در قالب کارت پستال، پوستر و تقویم از مجموعه‌های اهـورا کارت به این آثار هنری اختصاص دارد که در طول سال‌های مختلف تا امروز منتشر و تجدید چاپ شده‌اند و بسیاری از مخاطبین این آثار در ایران و خارج از مرزهای ایران عزیز از این آثار خاطرات مشترک داشته و هنوز هم ابراز لطف خود را برای طراحی و اجرای این آثار خلاقانه از انتشارات سرزمین اهـورایی دریغ نمی‌کنند.
شما می‌توانید این آثار را در بخش اهـورا کارت ( کارت پستال‌های شاعران و مشاهیر معاصر) و (کارت‌پستال‌های شعرا دوزبانه) و (کارت‌پستال‌های شاعران مشکی دوزبانه) سایت ببینید و هم‌چنین می‌توانید برای تهیه این آثار به کتاب فروشی اهـورا ، فروشگاه شعبه شمال تهران  انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، طبقه هنرمندان شماره 3186 تلفن 22720409 مراجعه کنید.

* تصویر و شعر جلال آل‌احمد - نقاشی: بهزاد سهرابی، خوشنویسی: مصطفی سهرابی، انتخاب طرح و اجرا: مجید ضرغامی - چاپ اول 1373 از مجموعه اهـورا کارت انتشارات سرزمین اهـورایی.

[به بهانه‌ی تولد شاعر تهران]

29n8 آبان سالروز تولد محمد علی سپانلو گرامی باد.
انتشارات سرزمین اهـورایی ضمن تبریک تولد شاعر تهران و آرزوی سلامتی و بهبودی کامل برای آقای سپانلو یادآوری می‌کند سرزمین اهـورایی در مجموعه شعر معاصر خود در اردیبهشت ماه 1393 کتاب «پاییز در بزرگ‌راه» محمد علی سپانلو را پس از سالها نایاب بودن در بازار نشر در چاپ دوم منتشر کرده است. سپانلو از این کتاب به عنوان بهترین اثر خود نام می‌برد. همچنین منتخب اشعار م -ع.سپانلو به نام « ترانه بولوار میرداماد » که توسط مجید ضرغامی گردآوری و طراحی شده است در 204 صفحه توسط سرزمین اهـورایی منتشر شده است. نیز، از محمد علی سپانلو در مجموعه شعر جهان سرزمین اهـواریی ترجمه عاشقانه‌های گیوم آپولینر به نام « عشق... و شب‌های پاریس » منتشر شده است.
مجید ضرغامی در مقدمه‌ی کتاب « ترانه‌ بولوار میرداماد » در باره‌ی آقای سپانلو نوشته است:


مرد چهار فصل شعر معاصر


«محمد علی سپانلو زاده‌ی پاییز تهران است. هرچند شاعر آبان را مردی هم چهره‌ی خود، جوان و خوش مشرب می‌داند( اما همیشه در نظرم آبان/ مردی است هم چهره‌ی خودم/ شاید جوانکی، همسایه جوانی من/ شاخه گلی به سینه‌ی بارانی/ خوش مشربی که اغلب/ فهرست باغها را از حفظ می‌کند.) و معتقد است که فقط در پاییز و زمستان شعر می‌نویسد، اما به واقع سپانلو مرد چهارفصل شعرمعاصراست. از آغاز دهه‌ی چهل که در میان شاعران نوگرای نسل سوم شعر معاصر راه خود را باز کرد و آه...بیابان را منتشر کرد تا همین امروز که آثار متنوعی در شعـر، پژوهش، نمایشنامه و ترجمه منتشر کرده است در متن اکثراتفاقات فرهنگی شعرامروز حاضر بوده و در مطبوعات، رادیو، سینما و هنر تبلیغات نیز دستی داشته است. شاید بتوان محمد علی سپانلو را جزو شاعران جوان الهام یافته از جنبش‌های دانشجویی دانست که در دهه‌ی سی و چهل تاثیراتی بر ادبیات و هنر روشنفکری داشتند. شاعری که با تاثیریافتن از اولین تجربه‌ی راهپیمایی در جوانی برای فلسطین شعر می‌نویسد، شاعری که هنوز با یادآوری شاعرانه از نخستین راهپیمایی 16 آذر بعد از کودتای سال 32 چشم‌هایش برق‌می‌زند، تصویری از جمعیت انبوه دانشجویان و نمای آهسته‌ی برگریزان طلایی پاییز بر سرجمعیت را به یاد می‌آورد و از رطوبت نگاهش رد خاطرات هویدا است.

ادامه مطلب ...

[زادروز نیمـای نام‌آور گرامی باد]

Nima-ok-jeld21 آبانماه سالروز تولد نیما یوشیج پدر شعر نو گرامی باد.نیما یوشیج با مجموعه تأثیرگذار افسانه که از ان به عنوان مانیفست شعر نو فارسی نام می‌برند آگاهانه تمام بنیادها و ساختارهای شعر کهن فارسی را به چالش کشید و یک تنه و سپس به همراه شاگردانی که بعدها هر کدام از چهره‌های تاثیرگذار شعر  زمان خود شدند  مسیر تازه‌ای در شعر فارسی باز کرد که امروز رهروان بیشماری در حال عبور و کاوش و یافتن  و کشف افق‌های تازه‌تری در این مسیر هستند...شعر نو عنوانی بود که نیما بر هنر خویش نهاده بود. بسیاری از شاعران و منتقدان معاصر، اشعار نیما را نمادین می‌دانند و او را هم‌پایه‌ی شاعران سمبولیست به نام جهان می‌دانند.
بخشی از حرف‌های همسایه نیما منتشر شده در مقدمه کتاب [تو را من چشم در راهم] برگزیده اشعار نیما یوشیج به انتخاب مجید ضرغامی، انتشارات سرزمین اهـورایی :
«عزيز من! آيا آن صفا و پاكيزگي را كه لازم است، در خلوت خود مي‌يابي يا نه؟ عزيز من! جواب اين را از خودت بپرس. هيچكس نمي‌داند تو چه مي‌كني و ترا نمي‌بيند. آيا چيزهائي را كه ديده نمي‌شوند، تو مي‌بيني؟ آيا كساني را كه مي خواهي در پيش تو حاضر مي‌شوند، يا نه؟ آيا گوشه‌ي اتاق تو به منظره‌ي دريايي مبدل مي‌شود، آيا مي‌شنوي هر صدايي را كه مي‌خواهي؟مي‌بيني هنگامي را كه تو سال‌هاست مرده‌اي و جواني كه هنوز نطفه‌اش بسته نشده ، سال‌ها بعد در گوشه‌اي نشسته، از تو مي‌نويسد؟هر وقت همه‌ي اينها هستي داشت و در اتاق محقر تو دنيايي جاگرفت، در صفا و پاكيزگي خلوت خود شك نكن. اگر جز اين است، بدان كه خلوت تو يك خلوت ظاهري‌ست، مثل اينست كه تاجري براي شمردن پول‌هاي خود در به روي خود بسته است. دل تو با تو نيست و تو از خلوت خود، جدا هستي. آن تويي كه بايد با تو باشد، از تو گريخته است. شروع كن به صفا دادن شخص خودت، شروع كن به پاكيزه ساختن خودت... آن خلوت كه ما از آن حرف مي‌زنيم عصاره‌اي از صفا و پاكيزگي ماست، نه چيز ديگر...»
 
انتشارات سرزمین اهـورایی مفختر است از ابتدای تاسیس در سال 1369 با بهره‌گیری از هنرمندان خلاق و جوان و تولید آثاری بدیع فرهنگی و هنری خود در بازشناسی نیما و دیگر شاعران معاصر شعر فارسی به نسل نوخواسته و جوان ایران کوشا بوده و با ابتکار تولید آثار بصری به همراه اشعار و مکتوبات شاعران و اندیشمندان معاصر، محصولات فرهنگی جدیدی را به بازار نشر ارائه داده است که سالهاست مخاطبان بیشماری آنها را تهیه و حفظ کرده‌اند و لطف آنان همواره شامل حال انتشارات سرزمین اهـورایی است.
شما می‌توانید برخی از این محصولات را در بخش اهـورا کارت سایت مشاهده کرده و همچنین مجموعه آثار شاعران معاصر مانند کتاب برگزیده اشعار نیما یوشیج به نام «تو را من چشم در راهم » به انتخاب مجید ضرغامی که با صفحات گلاسه و طرح نیما در پس‌زمینه آن منتشر شده است را از فروشگاه مجازی سایت و یا کتابفروشی اهـورا نمایندگی شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، مرکز تجاری قائم، طبقه هنر شماره 3186 تلفن 22720409 تهیه کنید.

[شعر به مثابه هنر ]

محمد آزرم از انتظار دریافت مجوز انتشار کتاب ˝هیاکل˝ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

۱۳۹۳ شنبه ۲۶ مهر ساعت 08:57  ( به نقل از خبرگزاری هنر ایران )

سرویس فرهنگ و ادبیات هنرآنلاین: محمد آزرم در گفت‌وگو با هنرآنلاین درباره جدیدترین کتاب شعرش که بناست از سوی انتشارات "سرزمین اهورایی" منتشر شود گفت: ناشر این کتاب را به ارشاد سپرده و هم اکنون منتظر مجوز انتشار این کتاب هستم.

وی درباره مشابهت "هیاکل" با مسیری که پیش از این کتاب‌هایی همچون "هوم" و "اسمش همین است" طی کرده‌اند اظهار داشت: طبیعتا "هیاکل" با کتاب‌هایی که پیش از این از من منتشر شده نسبت‌ها و شباهت‌هایی برقرار می‌کند اما در این کتاب با رفتارهای زبانی‌ای مواجه هستیم که شعر را به مثابه هنر می‌بیند. فرم "هیاکل" متکثر و دارای ساختاری "کلاژیک" است که در آن بر "تدوین" تاکید شده است. به بیان دیگر کلام‌های مختلف و نامتجانس در کنار هم تدوین شده‌اند؛ درست مثل کلاژ- نقاشی که در آن تکنیک کلاژ با چسب و رنگ صورت می‌گیرد، در شعر این کار با زبان انجام می‌شود.

ادامه مطلب ...

صفحه 7 از 14

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: