انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[صدای پای بهــــار می‌آید]

A-3649ایرانیان از دیرباز با فرارسیدن نوروز باستانی و تغییر سال و نو شدن ایام، با ارسال شادبادش‌های نوروزی این ایام اهورایی را پاس داشته و به جشن و سرور می‌پردازند. ارسال  کارت پستال رسم پسندیده‌ای است که با اندک هزینه و صرف کم‌ترین زمان در تهیه و ارسال آن، سال‌های سال است هنگام فرارسیدن سال نو مرسوم است و به واسطه‌ی نقش، تصویر و پیام شادی‌بخش و دعای خیر فرستنده، از طریق این مدیای فرهنگی شور و شعف وصف ناپذیری به دریافت کننده منتقل می‌شود و این پیک شادی بخش به عنوان ماندگارترین هدایای فرهنگی محسوب می‌شود. این رسم قدیمی  با وجود گسترش وسایل ارتباطی و تکنولوژی‌های روزآمد، هنوز در تمام دنیاطرف‌داران خود را دارد. انتشارات سرزمین اهـورایی از بدو تاسیس تا کنون با بازتولید صدها مدل کارت تبریک در مراسم نوروزی و مناسبت‌هایی ملی و فرهنگی همراه هموطنان عزیز بوده  است. شما می‌توانید از انواع کارت پستال‌های اهـورا در بخش اهـوراکارت دیدن کنید و از طریق فروشگاه مجازی این سایت  با تخفیف ویژه‌ی سال نو این آثار متفاوت و ماندگار انتشارات سرزمین اهـورایی را تهیه کنید. همچنین می‌توانید با اعلام  شماره‌ی هر کارت از طریق تلفن با دفتر مرکزی انتشارات سرزمین اهـورایی (22866859-22866858 ) خرید تلفنی داشته باشید. از صدها مدل کارت پستال منحصر به فرد اهـورا در گالری اهـورا کارت دیدن نمایید.

[شاعران راه یافته به بخش نهایی کتاب‌های شعر بامداد]

اسامی نهایی شاعرانی که آثار آن‌ها در بخش نهایی کارشناسی فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی بیش‌ترین امتیاز را از داوران این فراخوان دریافت کرده‌اند اعلام شد. با گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهورایی 7 شاعر از میان 26 شاعری که در بخش نخست داوری انتخاب شده بودند، بیشترین امتیاز جمعی داوران این فراخوان را از آن خود کردند. طبق قرار قبلی آثار این شاعران با فروست " کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر خواهد شد.

اسامی شاعران:


1-    ابراهیم عادل
2-    الهام حیدری
3-    داود مالکی
4-    رز فضلی
5-    زهرا بختیاری‌نزاد
6-    سهیل نصرتی
7-    محسن موسوی‌میرکلایی

دبیرخانه‌ی کتاب‌های شعر بامداد ضمن تبریک به هفت شاعری که اثارشان امتیاز لازم از داوران این فراخوان را کسب کرده‌ است اعلام کرد به زودی قرارداد چاپ آثار به همراه فهرست مدارک درخواستی از طریق ایمیل به نشانی اینترنتی شاعران گرامی نامبرده ارسال خواهد شد و بعد از دریافت مدارک آثار شاعران در دستور نشر قرار خواهد گرفت.

طرح " کتاب‌های شعر بامداد " طی برنامه‌ریزی انتشارات سرزمین اهورایی برای حمایت از شاعران جوان پایه ریزی شده و بر مبنای آن شاعرانی که شرایط اعلام شده در فراخوان انتشارات را داشتند کتاب‌های شعر خود را ارسال و کارشناسان این طرح ( ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات، محمد آزرم ) پس از بررسی رای خود را به دبیرخانه‌ی کتاب‌های بامداد اعلام کردند. معیار انتخاب و چاپ آثار، مجموع دو، تا سه رای مثبت داوران برای هر اثر است. انتشارات سرزمین اهورایی با تشکر از استقبال خوب شاعران گرامی شرکت کننده در این فراخوان و با سپاس از زحمات و همیاری داوران گرامی این طرح، امیدوار است بتواند این فراخوان را در آینده‌ای نه چندان دور تکرار کند.

[اسامی شاعران راه‌یافته به مرحله‌ی نخست داوری کتاب‌های شعر بامداد]

bilbordمرحله نخست داوری کتاب‌های ارسال شده به فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی طبق قرار قبلی انجام شده و از میان آثار دریافتی اسامی  26  نفر از شاعرانی که آثارشان مورد تائید اولیه‌ی کارشناسان شعر این فراخوان قرار گرفته است به دبیرخانه‌ی انتشارات سرزمین اهورایی اعلام شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین‌اهورایی مرحله‌ی نهای اعلام اسامی ظرف مدت 48 ساعت آینده است.در لیست نهایی اسامی شاعرانی که بیشترین امتیاز مشترک را از جمع سه کارشناس محترم این فراخوان دریافت کرده‌ و آثار ارسالی آنها پس از طی مراحل اجرایی و دریافت مجوز از وزارت ارشاد در فاز نخست کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی منتشر خواهد شد، از طریق سایت ناشر اعلام می‌شود.
اسامی انتخابی در مرحله نخست داوری:

ادامه مطلب ...

[درود بر سیستان و بلوچستان، سرزمین اهورایی این بار در نمایشگاه کتاب زاهدان]

بنر-نمایشگاه-سیستان

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب سیستان
25 بهمن تا  1 اسفند ماه 1394
زاهدان بلوار دانشگاه روبروی دانشگاه ملی
 محل دائمی نمایشگاه

9صبح تا 12 ظهر - 4 بعد از ظهر تا 8 شب

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب زاهدان قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[آخرین مهلت ارسال اشعار کتاب‌های شعر بامداد 30 دیماه است]

قابل توجه شاعران گرامی: آخرین مهلت جهت ارسال اشعار و اصلاح اشعار ارسالی فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی پایان امروز 30 دیماه است. بدیهی است اشعار و یا اصلاحیه‌هایی که بعد از ساعت 12 امشب به ایمیل فراخوان برسد از روند کارشناسی کنار گذاشته خواهند شد و تاریخ این فراخوان دیگر تمدید نخواهد شد.

[درود بر خوزستان، سرزمین اهورایی در نمایشگاه کتاب اهواز]

بنر-نمایشگاه-اهواز

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب اهـواز
30دیماه تا 6 بهمن ماه 1394
محل: کیان‌پارس محل دائمی نمایشگاه‌های خوزستان

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب اهواز قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[فراخوان کتاب‌های بامداد تا پایان دیماه94 تمدید شد]

باتشکر از استقبال خوب شاعران گرامی از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی و با توجه به این که تعدادی از کتاب‌های شعر ارسالی و مدارک شاعران مطابق مفادفراخوان نبوده و نیازمند اصلاح است. مهلت این فراخوان تا پایان دیماه سال جاری تمدید شد. از شاعران گرامی درخواست می‌شود چنان‌چه ایمیلی از ناشر مبنی بر رفع اشکال دریافت کرده‌اند هرچه سریعتر فایل اصلاحی را به نشانی ایمیل اعلام شده در فراخوان ارسال کنند. در غیر این صورت آثار و کتاب این عزیزان از روند کارشناسی خارج خواهد شد. همچنین از آن دسته از شاعران گرامی که تا کنون موفق به ارسال اشعار نشده‌اند دعوت می‌شود با توجه به زمان تمدید شده هرچه سریعتر متن فراخوان را مطالعه و بر مبنای آن آثار خود را به ایمیل اعلام شده ارسال نمایند. بدیهی است پس از اتمام زمان تمدید یعنی روز 30 دیماه 1394 مدت زمان ارسال شعر تمام شده و این فراخوان دیگر تمدید نخواهد شد.

پ ن: متن فراخوان کتاب‌های شعر بامداد

[قابل توجه شاعران شرکت کننده در طرح کتاب‌های شعر بامداد]

شاعران گرامی که در طرح «کتاب‌های شعر بامداد» انتشارات سرزمین اهورایی شرکت کرده‌اید. لطفا هنگام ارسال مدارک دقت شود تمام مشخصات و رزومه و اشعار کتاب در یک فایل پی‌دی‌اف ارسال شوند و چنانچه از طرف دبیرخانه‌ی این طرح برای شما ایمیلی ارسال شده است مبنی بر اصلاح فایل ارسالی، هر چه سریعتر مشکلات را برطرف کرده و فایل اصلاحی به همان ایمیل ارسال شود. مهلت ارسال اشعار برای این طرح تا روز 21 دیماه 1394 است. با سپاس از استقبال، حمایت و همراهی دوستان شاعر

[فراخوان انتشار «کتاب‌های شعر بامداد» در سرزمین اهورایی تشریح شد]

خبرگزاری ایبنا IBNA: تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳
 همزمان با زادروز احمد شاملو و پس از اجرای طرح آنتولوژی شاعران امروز، انتشارات سرزمین اهورایی «کتاب‌های شعر بامداد» را از میان آثار ارسالی شاعران جوان، انتخاب و سپس منتشر می‌کند.

مجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: انتشارات سرزمین اهورایی در نظر دارد به منظور حمایت از شاعران مستقل و شناسایی جریان‌های شعری پویا و قابل اعتنا و خلاق در شعر امروز ایران، مجموعه‌ کتاب‌هایی از شاعران فعال در عرصه‌ شعر امروز فارسی را برای اولین بار با بررسی گروه کارشناسان شعر خود از طریق این فراخوان جمع آوری کرده و آثار تایید شده را در فهرست «کتاب‌های شعر بامداد» این انتشارات منتشر کند.

وی افزود: گروه کارشناسان شامل آقایان ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم است.
معیار انتخاب اشعار، دریافت حداقل دو رای از مجموع آراء کارشناسان خواهد بود.

ادامه مطلب ...

[فراخوان چاپ و انتشار کتاب‌های شعر بامداد در سرزمین اهورایی]

bilbord«به نام خداوند جان و خرد»


[چراغی در دست، چراغی در دلم
... آینه‌یی برابرِ آینه‌ات می‌گذارم
تا با تو
       ابدیتی بسازم.]


هم‌زمان با زادروز احمد شاملو،
اسطوره‌ی شعر معاصر فارسی
و پس از اجرای موفق طرح آنتولوژی شاعران امروز:

انتشارات سرزمین اهورایی در نظر دارد به منظور حمایت از شاعران مستقل و شناسایی جریان‌های شعری پویا و قابل اعتنا و خلاق در شعر امروز ایران، مجموعه‌ کتاب‌هایی از شاعران فعال در عرصه‌ی شعر امروز فارسی را برای اولین بار با بررسی گروه کارشناسان شعر خود از طریق این فراخوان جمع آوری کرده و آثار تائید شده را در فروست «کتابهای شعر بامداد» این انتشارات منتشر کند.

•    گروه کارشناسان:
ابوالفضل پاشا
بهزاد خواجات
محمد آزرم

•    مدیر طرح: مجید ضرغامی


•    معیار انتخاب اشعار: دریافت حداقل 2 رای از مجموع آراء کارشناسان است.
•    زمان ارسال اشعار: از تاریخ 21 آذرماه 1394 تا 21دیماه 1394 به مدت یک ماه است.
•    مدت زمان کارشناسی: از پایان مدت تاریخ دریافت اشعار این فراخوان 40 روز کاری است.

•    ارسال اشعار و اطلاع رسانی: کلیه‌ی شاعران گرامی باید فایل اشعار خود را با مشخصات درخواستی در شرایط فراخوان به آدرس ایمیل فراخوان: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید. ارسال نمایند. هر گونه ارتباط و خبر در باره‎ی این فراخوان از طریق سایت انتشارات سرزمین اهورایی (www.ahoorapress.com) اعلام خواهد شد.

**از شاعران عزیز تقاضا می‌شود که تنها به ایمیل اعلام شده شعر خود را ارسال کنند. اشعار از طریق ایمیل‌های دیگر انتشارات، ارسال پستی و حضوری دریافت نخواهند شد. هر گونه پرسش و ارسال شعر تنها از طریق ایمیل ذکر شده: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید. امکان پذیر است.


•    شرایط:
1-    فرم اشعار ارسالی فقط سپید و آزاد باشد.
2-    سن شناسنامه‌ای شاعران از سال 1359 شمسی به بعد باشد.
** در صورت تائید کتاب شاعران و تنظیم قرارداد با ناشر ارائه‌ی کپی شناسنامه‌ی شاعران به دفتر نشر الزامی است.
3-    اشعار ارسالی در کتاب در هیچ کتاب و یا مجموعه شعری منتشر نشده باشند.
4-    شاعر تا به حال کتابی منتشر نکرده و یا حداکثر یک جلد کتاب منتشر کرده باشد.
5-    حداکثر اشعار ارسالی 50 تا 60 صفحه‌ی A4 باشد.
** در صورت انتخاب هر اثر با تعداد صفحات اعلام شده و بیشتر شدن حجم کتاب از فرم نشر، ناشر مجاز است با هماهنگی مولف از تعداد اشعار کم کند.
*** دوستان شاعر توجه داشته باشند چانچه اشعار ارسالی به فراخوان بیشتر از 60 صفحه‌ی A4 باشد از روند کارشناسی کنار گذاشته خواهد شد.                                          
6-    اشعار ارسالی در یک فایل PDF با خط میترا و سایز 14 باشد. قبل از شروع اشعار و یا نام کتاب، درج نام و نام خانوادگی شاعر به همراه نشانی پستی محل سکونت و تلفن همراه و ثابت و آدرس ایمیل شاعر الزامی است.
7-    اشعار ارسالی باید متناسب با قوانین کشوری باشند. در غیر این صورت ناشر مجاز است کتاب ارسالی را از روند ارسال به کارشناسان خارج کند.
8-    در صورت تائید چاپ کتاب توسط رای 2 به 1 کارشناسان، اسم کتاب با توافق بین ناشر و مولف انتخاب خواهد شد و طرح جلد طبق نظر بخش فنی انتشارات طراحی و انتخاب می‌شود.
9-    هر گونه فعالیت فرهنگی مانند چاپ اشعار در مجلات و روزنامه‌ها، سایت‌های ادبی و آنتولوژی با ذکر مشخصات در ابتدای فایل اشعار، (بعد از مشخصات فردی و قبل از شروع اشعار) قید شود.
10-    چنانچه تا به حال یک کتاب از مولف منتشر شده باشد نام کتاب، تاریخ نشر و نام ناشر نیز در ابتدای فایل ارسالی اشعار قید شود.


توجه:
با تشکر از حسن نظر شرکت کنندگان عزیز در فراخوان « کتاب‌های شعر بامداد » انتشارات سرزمین اهورایی، ازدوستان شاعر تقاضا می‌شود با توجه به توضیحات کافی در فراخوان، متن فراخوان را با دقت مطالعه کرده و طبق راهنمایی هربند عمل نمایند. عدم رعایت هر بند از این فراخوان می‌تواند موجب خارج شدن کتاب و اشعار ارسالی شاعر از روند کارشناسی و بررسی آثار شود.

ایمیل دریافت اشعار این فراخوان: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید.

سایت انتشارات سرزمین اهورایی: www.ahoorapress.com

 

[ سلام بر شیـراز، سرزمین اهـورایی در نمایشگاه کتاب فارس]

نبر-نمایشگاه-شیراز-فلت

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب شیـراز
3 تا 8 آذر ماه 1394
محل: شهر گلستان غرفه‌ی شماره‌ی 132

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب شیراز قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

صفحه 4 از 15

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: