انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[ضرغامی در گفتگو با مهر: امیدوارم جایزه «زیباترین کتاب‌های جهان» به ایران برسد]

امیدوارم جایزه «زیباترین کتاب‌های جهان» به ایران برسد.
مدیر نشر سرزمین اهورایی که با 4 عنوان اثر در مسابقه «زیباترین کتاب‌های جهان» شرکت کرده است، ابراز امیدواری کرد، نام یک کتاب ایرانی به عنوان زیباترین کتاب جهان رقم بخورد.

مجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی که چهار عنوان از کتاب‌های این انتشارات از ایران برای نمایشگاه کتاب «زیباترین کتاب‌های جهان» انتخاب شده است، به خبرنگار مهر گفت: 105 ناشر از سراسر کشور کتاب‌های خود را در مسابقه‌ زیباترین کتاب‌های جهان شرکت دادند و از میان کتاب‌های منتشرشده در سال‌های 1389 و 1390، 24 عنوان از 15 ناشر ایرانی به‌آلمان رفتند تا به‌عنوان نمایندگان ایران در این مسابقه حضور یابند.      ( متن‌كامل را در مهر بخوانيد )

آخرين وضعيت[شاعران امـروز ] به‌نقل‌از خبرگزاري‌مهر:

اعلام نتایج داوری «شاعران امروز» به پایان دی‌ موکول شد:
نتایج داوری و اعلام نام منتخبان فراخوان «شاعران امروز» که قرار بود تا پایان آذرماه اعلام شود به پایان دی ماه موکول شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر 3 داور این فراخوان آرای خود را درباره شعرهای برگزیده اعلام کرده‌اند و 2 داور دیگر نیز به زودی نتایج را به دبیرخانه اعلام خواهند کرد. سپس دبیرخانه فراخوان تا پایان دی‌ماه به جمع‌بندی آرا خواهد پرداخت و بر اساس رتبه‌بندی و امتیازهایی که هریک از داوران به شعرهای رسیده، داده‌اند آثار برتر را برای چاپ در کتاب برمی‌گزیند.محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی انتشارات سرزمین اهورایی، شعرهای فارسی از شاعران داخل و خارج از کشور را قضاوت کرده‌اند.
سرزمین اهورایی در نظر دارد شعرهای برگزیده را در جلد نخست مجموعه کتاب‌های «شاعران امروز» منتشر کند.این فراخوان نخستین‌بار است که اعلام شده و طی آن شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج از کشور با ملیت‌های مختلف می‌توانستند شعرهای چاپ نشده خود را به این ناشر بسپارند که پس از داوری آثارشان در یک کتاب و در کنار شعرهای برگزیده دیگران منتشر شود. این کتاب به زودی و پس از نهایی شدن انتخاب‌ها، تدوین و برای دریافت مجوز راهی ارشاد می‌شود.
به گفته مجید ضـرغامی، دبیر این فراخوان، تا پایان وقت دریافت آثار نزدیک به 3 هزار شعر از فارسی‌زبانان داخل و خارج از کشور به دبیرخانه رسیده بود و شامل شعرهایی از ایرانیان ساکن کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئد، دانمارک، مالزی، سنگاپور و ... و همچنین فارسی‌زبانان غیرایرانی از کشورهایی چون تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان و بحرین بوده است.

......

پ‌ ن: تا تاريخ 20/10/90 چهار نفر از داوران فراخوان نتايج را ارسال كرده‌اند و دبيرخانه در انتظار نتايج داوري آخرين داور است.

اعلام نتایج داوری «شاعران امروز» به پایان دی‌ موکول شد
نتایج داوری و اعلام نام منتخبان فراخوان «شاعران امروز» که قرار بود تا پایان آذرماه اعلام شود به پایان دی ماه موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر 3 داور این فراخوان آرای خود را درباره شعرهای برگزیده اعلام کرده‌اند و 2 داور دیگر نیز به زودی نتایج را به دبیرخانه اعلام خواهند کرد. سپس دبیرخانه فراخوان تا پایان دی‌ماه به جمع‌بندی آرا خواهد پرداخت و بر اساس رتبه‌بندی و امتیازهایی که هریک از داوران به شعرهای رسیده، داده‌اند آثار برتر را برای چاپ در کتاب برمی‌گزیند.

محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی انتشارات سرزمین اهورایی، شعرهای فارسی از شاعران داخل و خارج از کشور را قضاوت کرده‌اند.

سرزمین اهورایی در نظر دارد شعرهای برگزیده را در جلد نخست مجموعه کتاب‌های «شاعران امروز» منتشر کند.

این فراخوان نخستین‌بار است که اعلام شده و طی آن شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج از کشور با ملیت‌های مختلف می‌توانستند شعرهای چاپ نشده خود را به این ناشر بسپارند که پس از داوری آثارشان در یک کتاب و در کنار شعرهای برگزیده دیگران منتشر شود.

این کتاب به زودی و پس از نهایی شدن انتخاب‌ها، تدوین و برای دریافت مجوز راهی ارشاد می‌شود.

 به گفته مجید ضرغامی، دبیر این فراخوان، تا پایان وقت دریافت آثار نزدیک به 3 هزار شعر از فارسی‌زبانان داخل و خارج از کشور به دبیرخانه رسیده بود و شامل شعرهایی از ایرانیان ساکن کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئد، دانمارک، مالزی، سنگاپور و ... و همچنین فارسی‌زبانان غیرایرانی از کشورهایی چون تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان و بحرین بوده است.

[آثار‌انتشارات‌سرزمين‌اهـورايي،درنمايشگاه‌زيباترين‌كتاب‌هاي‌جهان]


IRANكتاب‌هاي انتشارات سرزمين اهـورايي براي سومين سال پياپي جهت شركت در نمايشگاه [زيباترين‌كتاب‌هاي‌جهـان] انتخاب شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي آثار منتشره‌ي اين انتشارات به همراه آثار برگزيده‌ از 15 ناشر ايراني كه و از ميان آثار 105 ناشر شركت كننده در بخش ايراني اين مسابقه انتخاب شده‌اند. اين آثار در نمايشگاه كتاب لایپزیک آلمان در بخش آثار ايراني انتخاب شده و در نمايشگاه كتاب فرانكفورت به عنوان زيباترين كتاب‌هاي جهان نمايش داده خواهند شد و سپس   در اختیار موزه کتاب آلمان قرار می‌گیرند تا براي همیشه محفوظ بمانند. نمایشگاه کتاب لایپزیک از 15 تا 18 مارس 2012 برابر با 25 تا 28 اسفند ماه 1390 در شهر لایپزیک و نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 10 تا 14 اکتبر 2012 برابر با 18 تا 22 مهر ماه 1391 در شهر فرانکفورت آلمان برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب ...

كتاب[شاعران امـروز] به‌نقل‌از‌خبرگزاري‌مهر‌20‌آذرماه‌90

  ضرغامی در گفتگو با مهر:
ax9نتایج داوری «شاعران امروز» پایان آذرماه اعلام می‌شود
مدیر انتشارات سرزمین اهورایی متولی چاپ کتاب در قالب فراخوان «شاعران امروز» از پایان داوری نخستین جلد این مجموعه تا پایان آذرماه خبر داد.

محمدمجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی درباره داوری شعرهای رسیده به فراخوان «شاعران امروز» به خبرنگار مهر گفت: محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که قرار است تا پایان ماه آذر نتایج داوری خود را به دبیرخانه فراخوان اعلام کنند...( خبر را در مهر بخوانيد )

مهلت ‌فراخوان [شاعران‌امـروز] ‌تمديد نخواهد شد.

ax720 آبان ماه 1390 آخرين مهلت ارسال اشعار است.

مجيد ضرغامي مدير مسئول و صاحب امتياز انتشارات سرزمين اهـورايي در گفت‌وگويي با پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي اعلام كرد: «آخرين مهلت ارسال اشعار كتاب شاعران امروز تا پايان روز بيستم آبان ماه است.» وي خاطر نشان كرد: «تاريخ اوليه‌ي اين فراخوان تا 20 مهرماه بود كه به دليل استقبال و تغييراتي كه انجام گرفت با توافق گروه داوران 5 نفره‌ي اين كتاب، مهلت ارسال اشعار يك ماه تمديد شد و 20 آبان ماه آخرين مهلت ارسال آثار خواهد بود.»

ادامه مطلب ...

[ به‌نقل‌ازخبر‌گزاري‌ايسنا، 19مهرماه90 ]

مهلت ارسال آثار براي فراخوان شعر كتاب «شاعران امروز» از 20 مهر تا 20 آبان‌ماه تمديد شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مجيد ضرغامي، مدير انتشارات سرزمين اهورايي، گفت: به دليل استقبال خوب شاعران پارسي‌زبان از اين فراخوان و پيشنهاد اين شاعران براي ارسال اشعار بيش‌تر

ادامه مطلب ...

[ به‌نقل‌ازخبر‌گزاري‌ايبنا، 19مهرماه90 ]

مهلت ارسال آثار برای مجموعه «شاعران امروز» تمدید شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی، مجید ضرغامی، مدیر مسوول این انتشارات گفت:

ادامه مطلب ...

[ به‌نقل‌ازخبر‌گزاري‌ايلنا، 17 مهر ماه90 ]

 به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي، مجيد ضرغامي(صاحب امتياز و مدير مسئول اين انتشارات) اعلام كرد: به دليل استقبال خوب شاعران پارسي زبان از اين فراخوان و پيشنهاد اين شاعران براي ارسال اشعار بيش‌تر و اطلاع رساني به ديگر شاعران و همچنين به دليل تغييراتي كه در متن فراخوان به وجود آمد از جمله تغيير

ادامه مطلب ...

[به‌نقل‌از‌خبرگزاري‌مهر‌17‌مهرماه‌90]

مهلت شرکت در فراخوان «شاعران امروز» تمدید شد:

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید ضرغامی صاحب امتیاز و مدیرمسئول این انتشارات اعلام کرد: به دلیل استقبال خوب شاعران پارسی زبان از این فراخوان و پیشنهاد آنها برای ارسال اشعار بیشتر و اطلاع‌رسانی به دیگر شاعران و همچنین به دلیل تغییرات ایجاد شده در متن فراخوان از جمله تغییر «شاعران پارسی زبان ایرانی» به «شاعران پارسی زبان» با هماهنگیهای انجام شده زمان بیشتری در اختیار این شاعران قرار داده شد و مهلت ارسال آثار تا 20 آبان تمدید شد.

ادامه مطلب ...

تمديد مهلت‌ارسال شعر فراخوان [شاعران‌امروز]تا 20 آبان 1390

ax20به دليل استقبال از فراخوان شعر كتاب [شاعران امـروز] انتشارات سرزمين اهـورايي مهلت ارسال اين فراخوان از 20 مهرما ماه به 20 آبان ماه 1390 تغيير كرد.

 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي  مجيد ضرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول اين انتشارات اعلام كرد: «به دليل استقبال خوب شاعران پارسي زبان از اين فراخوان و پيشنهاد اين شاعران براي ارسال اشعار بيش‌تر و اطلاع رساني به ديگر شاعران و همچنين به دليل تغييراتي كه در متن فراخوان به وجود آمد از جمله تغيير شاعران پارسي زبان ايراني به شاعران پارسي زبان كه در واقع شاعران پارسي زبان ديگر كشورها نيز با اين تغيير امكان ارسال آثار خود را براي كتاب
ادامه مطلب ...

صفحه 14 از 15

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی