انتشارات اهورا

اخبار فرهنگی و هنری

[مدیر مسوول و صاحب امتیاز انتشارات سرزمین اهـورایی در گفت و گو با ایبنا]

" برنامه‌ریزی و ریشه‌یابی کلید اصلی مشکلات اهالی نشر است"

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجید ضرغامی، صاحب‌امتیاز و مدیرمسوول انتشارات سرزمین اهورایی، اظهار امیدواری کرد با تغییر و تحولات جدید، وضعیت به نفع نشر و کتابخوانی کشور پیش برود. وی حذف ممیزی از سوی وزارت ارشاد را ایده‌آل و درباره محول کردن آن به ناشران گفت: در این حالت ممکن است ناشران مجبور به خودسانسوری ‌شوند و این بدترین وضعیت ممکن است....( در ایبنا بخوایند )

[یک برنده‌ی اهـورایی دیگر در قرعه‌کشی این ماه کتاب‌فروشی اهـورا]

P8250443قرعه کشی مرداد ماه اهداء کتاب نفیس کتاب فروشی اهـورا توسط یک خریدار اهـواریی نوجوان این انتشاراتانجام شد و  سرکار خانم «پیروزرام »  برنده‌ی این دوره از قرعه کشی انتشارات سرزمین اهـورایی شدند. این قرعه کشی در کتاب‌فروشی شعبه شمیران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، مرکز تجاری قائم، طبقه هنرمندان در پایان هر دوماه انجام می‌شود و به قید قرعه از آثار نقاشی نفیس این انتشارات به برنده‌ی قرعه‌کشی هدیه داده می‌شود. همچنین برنده این قرعه کشی می‌تواند معادل مبلغ کتاب از کارت‌پستال‌های منحصر به فرد اهـورا انتخاب کند. شما هم می‌توانید با خرید حداقل از این فروشگاه در قرعه کشی آینده که پایان مهر ماه 1392 انجام می‌شود شرکت کنید. شاید برنده‌ی بعدی شما باشید!

[دیدار علی‌عبداللهی با گونترگراس و اهداء کتاب عشق‌ با پاهای چوبین انتشارات سرزمین اهـورایی به وی]

Gunter

علی عبداللهی شاعر و مترجم نام آشنا در دیدار خود با شاعر و نویسنده‌ی بلند آوازه‌ی آلمانی گونترگراس ضمن اهداء کتاب « عشق باپاهای چوبین » از مجموعه‌ی عاشقانه‌های انتشارات سرزمین اهـورایی به قلم گراس و به ترجمه عبداللهی به این شاعر، گزارش کوتاهی از این دیدار نوشته است که شرح آن را در زیر می‌خوانید:

Treffen mit Günter Grass,heute,31,07,2013,Grasshaus. دیدار با گونتر گراس ،امروز ظهر، نه مرداد 1392، روستایی در اطراف شهر لوبک، خانه ی گونتر گراس.

------------
امروز به دیدار گونتر گراس رفتم با تلاش دوستان آلمانیم . دو جلد از کتاب تازه ام از شعرهای گراس "عشق با پاهای چوبین" چاپ نشر سرزمین اهورایی را که در نمایشگاه در زمان کوتاهی به چاپ دوم رسید،تقدیمش کردم . دو ساعت و چند دقیقه با او حرف زدم و او چندتایی از شعرهای من را که تازگی دوست شاعر آلمانی گوی ایرانی، فرهاد احمدخان به آلمانی ترجمه کرده خواند.
دیدار با گراس برایم بی اندازه هیجان انگیز و عجیب بود و البته سخت آموزنده .نخستین چیزی که در گراس توجه مرا به خود جلب کرد خودمانی بودن ، صمیمیت، و فروتنی عجیبش بود،بعد به مرور دریافتم که آدمی با این سن و سال و با این وضع جسمی ، تا چه حد شور زندگی و شوخ طبعی دارد و تا چه حد کتاب می خواند و تا چه حد جدیدترین مسائل روز را زیر نظر دارد، حتی انتخابات تازه ی رئیس جمهوری در ایران را! با آنکه گراس با ماشین تایپ دستی می نویسد و با کامپیوتر و اینترنت کاملاً غریبه است، از کنار هیچ رویدادی سرسری نمی گذرد و همه چیز را زیر نظر دارد. شرح این دیدار را در جستاری مفصل خواهم نوشت، که در آن با گونتر گراس از هر دری حرف زدیم، از فرهنگ کهن ایران،از ادبیات معاصر آلمانی زبان، مراوده ی گراس با جوانان، بازتابهای شعر تازه اش در مورد ایران، بیان آرزوی سفرش به ایران(در حال خنده) برای عصبانی کردن اسرائیل، (البته اگر وضع جسمی اش اجازه می داد و صد البته ویزای ایران را می گرفت!- گراس به علت کهولت سن نمی تواند سوار هواپیما بشود!)، شرح سفرش به یمن در دو مرحله، تجربه اش از ادبیات سیاسی و شیوه های خاص خودش در نوشتن. و کتابهایی که برایم امضاء کرد. اینها را از روی یادداشتها و عکسها و خاطره ی امروز خواهم نوشت سر فرصت... از گراس تا کنون دو کتاب ترجمه کرده‌ام یکی درست پس از گرفتن جایزه نوبلش است به نام دنیای گونترگراس،که کار گروهی است در باره ی گراس و از گراس، چاپ نشر فصل سبز و نشردیگر که دوبار چاپ شد و دیگر نایاب است
و دیگری همین کتابی  که عکسش را اینجا می بینید و در دست گراس است. به نام عشق با پاهای چوبین، عاشقانه‌های گونتر گراس، چاپ انتشارات سرزمین اهورایی

[برنده‌ی قرعه‌کشی خرداد 92 کتاب‌فروشی اهـورا]

2013-06-30-07.52

قرعه کشی خرداد ماه اهداء کتاب نفیس کتاب فروشی اهـورا توسط خریدار اهـواریی این انتشارات خانم ریحانه کرمی انجام شد و  سرکار خانم « سارا طاعتی »  برنده‌ی این دوره از قرعه کشی انتشارات سرزمین اهـورایی شدند. این قرعه کشی در کتاب‌فروشی شعبه شمیران انتشارات سرزمین اهـورایی واقع در میدان تجریش، مرکز تجاری قائم، طبقه هنرمندان در پایان هر دوماه انجام می‌شود و به قید قرعه از آثار نقاشی نفیس این انتشارات به برنده‌ی قرعه‌کشی هدیه داده می‌شود. همچنین برنده این قرعه کشی می‌تواند معادل مبلغ کتاب از کارت‌پستال‌های منحصر به فرد اهـورا انتخاب کند. شما هم می‌توانید با خرید حداقل از این فروشگاه در قرعه کشی آینده که پایان مرداد ماه 1392 انجام می‌شود شرکت کنید. شاید برنده‌ی بعدی شما باشید!

[29خرداد، سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی]

shariati4انتشارات سرزمین اهـورایی سالروز درگذشت دکتر علی شریعتی را گرامی داشته و یادآور می‌گردد که از سال 1369 طراحی و تولید آثار اندیشمندان ایران زمین در دستور کار این انتشارات بوده و در بخش آثار بصری این انتشارات تصویر نقاشی شده از دکتر شریعتی در مدل‌های مختلف توسط هنرمندان برجسته از سال 1371 در قالب کارت پستال و پوسترهای هنری به همراه منتخبی از سخنان و نوشته‌های ایشان منتشر شده است. شما می‌توانید بخشی از آثار منتشر شده‌ی بصری از زنده‌یاد دکتر علی شریعتی را در بخش اهـورا کارت این سایت ببینید.

[ترجمه دو مجموعه شعر شاعران سوری، غاده السمان و آدونیس]

bidaj||| دو مجموعه شعر "با این همه عاشقت بوده ام" سروده ی غاده السمان و "عشق به من می گوید" سروده آدونیس از شعرای سوری توسط موسی بیدج ترجمه و انتشارات سرزمین اهورایی آن را منتشر كرده است. |||

به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری: موسی بیدج مدیر دفتر ادبیات ایران و عرب درباره ترجمه دو مجموعه شعر اخیرش گفت: دو مجموعه شعر "با این همه عاشقت بوده ام" سروده غاده السمان و "عشق به من می گوید" از سروده های دو تن ازشاعران برجسته عرب است كه این دو شاعر هر دو اهل سوریه و هم اكنون در كشور فرانسه زندگی می كنند. وی ادامه داد: از این دو شاعر كتاب های دیگری در ایران منتشر شده است ولی این دو مجموعه از اشعاری بوده كه تاكنون از این دو هنرمند سوری درایران ترجمه و منتشر نشده است. وی درخصوص موضوع سروده های این دو شاعر سوری گفت: شعرهای این دو شاعر در قالب شعرهای كوتاه و موضوعات آن عاطفی – اجتماعی است. بیدج در ادامه گفت: دو مجموعه شعر "با این همه عاشقت بوده ام" و "عشق به من می گوید" در قطع رقعی با شمارگان 1100 توسط انتشارات سرزمین اهورایی منتشر و در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران نیز رونمایی شده است.
موسی بیدج در خصوص این كه در حال حاضر چه كتابی را در دست ترجمه دارد، گفت: گزیده ای از اشعار نیمایوشیج را ترجمه كرده ام و تنها مقدمه آن باقی مانده كه انشاء الله طی سه هفته آینده  كلیت كار به اتمام خواهد رسید.
این شاعر برجسته كشور در پایان مطالبش گفت: گزیده اشعار نیما، كتاب كوچكی است كه تا به حال از این شاعر به صورت كتابی مستقل به زبان عربی به چاپ نرسیده است و انشاء الله سعی خواهیم كرد انتشار این كتاب را به یكی از ناشران در كشورهای عربی بسپاریم.


[تقدیر از یک کردار اهـورایی]

ahmadiخانم پگاه احمدی شاعر و مترجم گرامی در یک عمل خیرخواهانه و خدا پسندانه مبلغ حق‌التالیف داوری خود از جلداول‌ کتاب[شاعران امـروز] انتشارات سرزمین‌اهـورایی را به زلزله‌زدگان آذربایجان اهدا کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی مدیر مسئول این انتشارات اعلام کرد: « این مبلغ  از طرف خانم پگاه احمدی به انجمن حمایت از کودکان در معرض خطر جهت کمک به زلزله زدگان آذربایجان اهدا گردید و چه زیبا است که دستمزد یک اثر فرهنگی به رفع گوشه‌ای از مشکلات هموطنان عزیز اختصاص یابد...» همچنین روابط عمومی انتشارات سرزمین اهـورایی ضمن تقدیر از  این کارِ نیک، اعلام کرد: وظیفه‌ی خود می‌دانیم از این شاعر گرامی تشکر کنیم  و امیدواریم شاهد افزون شدن این رسم پسندیده‌ و نیکو در بین اهالی فرهنگ و هنر باشیم.

شایان ذکر است انتشارات سرزمین اهـورایی در جلد اول کتاب شاعران امروز برای اولین بار با کارشناسی تیم 5 نفره‌ی داوری، مجموعه‌ای از شعر شاعران معاصر گردآوی و منتشر کرد و به غیر از سرکارخانم پگاه احمدی آقایان بهزاد خواجات، علیرضا بهنام،  شمس آقاجانی و محمد آزرم در این تیم همکاری داشتند و به زودی فراخوان مجلد دوم این  مجموعه با تیم 5 نفره‌ی دوران جدید اعلام می‌شود.

[دیدار با شاعران، نویسندگان و هنرمندان در غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی]

برنامه دیدار با هنرمندان، شاعران و نویسندگان در غرفه انتشارات سرزمین اهـورایی، بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران: شبستان، راهرو 19، غرفه 35 انتشارات سرزمین اهـورایی – همزمان با عرضه کتاب‌‌های ایشان با تخفیف نمایشگاه:

*روز دوشنبه 16 اردیبهشت 1392، ساعت 5 بعدازظهر دیدار با  شاعر گرامی ثریا کهریزی و عرضه کتاب شعرهای کوتاه ایشان با عنوان« تنهایی، جدایی و هدهدها »، قطع جیبی، طراحی مجید ضرغامی، انتشارات سرزمین اهـورایی

*روز سه‌شنبه 17 اردیبهشت 1392، ساعت 12 ظهر دیدار با دکتر محمدرضا ریاضی استاد و محقق گرامی و دکتر اسماعیل سلامی مترجم و پژوهشگر گرامی، نویسندگان متون فارسی و انگلیسی کتاب‌های ایرانشناسی « ایران سرزمین اهـورایی، ایران سرای جاویدان، تخت جمشید پایتخت اهـورایی و اصفهان میراث اهـورایی» انتشارات سرزمین اهـورایی و ساعت 2 بعداز ظهر دیدار با هنرمندگرامی افشین بختیار و عرضه کتاب عکس ایرانشناسی نفیس ایشان با عنوان « ایران سرای جایدان: طبیعت، معماری و مردم» قطع رحلی بزرگ، 224 صفحه با قاب، فارسی و انگلیسی، طراحی مجید ضرغامی، انتشارات سرزمین اهـورایی

* روز چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392 ساعت 12 ظهر، دیدار با علیرضا بهنام شاعر و مترجم گرامی و عرضه کتاب ترجمه شده توسط ایشان از اشعار عاشقانه‌ی ریچارد براتیگان با عنوان « درعشق باران می‌بارد » قطع رقعی، چاپ دوم، انتشارات سرزمین اهـوراییَ - و دیدار با شاعر گرامی محمد آزرم و شاعر گرامی شمس آقاجانی عرضه کتاب « شاعران امروز » که هر سه شاعر از اعضاء گروه پنج نفره‌ی داوری آن بوده‌اند. همچنین عرضه مجدد کتاب تئوری و نقد شعر شمس آقاجانی با عنوان « سخن رمز دهان »

*روز پنجشنبه 19 اردیبهشت 1392 ساعت 2 بعدازظهر دیدار با شاعران و مترجمان گرامی رضا عامری و علی عبداللهی و عرضه کتاب‌هایی ترجمه شده توسط ایشان از مجموعه عاشقانه‌های جهان: عاشقانه‌های نزارقبانی « از من نپرس چرا دوستت دارم »، عاشقانه‌های اریش فرید « فقط تو را دوست دارم » و عاشقانه‌های گونترگراس « عشق با پاهای چوبین »، قطع رقعی، چاپ دوم انتشارات سرزمین اهـورایی

*روز جمعه 20 اردیبهشت 1392، ساعت 12 ظهر دیدار با شاعر و مترجم گرامی موسی بیدج و عرضه دو کتاب شعر ایشان از مجموعه عاشقانه‌های جهان: عاشقانه‌های غاده‌السمان « با این همه عاشقت بوده‌ام » و عاشقانه‌های آدونیس: « عشق به من می‌گوید» قطع رقعی، انتشارات سرزمین اهـورایی

ساعت 2 بعد از ظهر دیدار با شاعر گرامی خانم بنفشه حجازی همزمان با عرضه کتاب شعرهای کوتاه ایشان با عنوان « ورای زنی که شاید، دوستم داشته باش » قطع جیبی، انتشارات سرزمین اهـورایی

ساعت 2 بعدازظهر دیدار با شاعر گرامی آقای شمس آقاجانی و عرضه مجدد کتاب تئوری و نقد شعر: سخن رمز دهان

  • ضمنا هر گونه تغییر در این برنامه و یا اضافه شدن نشست‌های دیگر از طریق بخش اخبار فرهنگی و هنری در پایگاه اطلاع رسانی این سایت به اطلاع خواهد رسید.

[انتشارات سرزمین اهـورایی در بیست ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران]

namayeshgah92

غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهـورایی در نمایشگاه بیست و ششم کتاب تهران واقع در شبستان راهرو 19 غرفه 35 پذیرای مراجعه کنندگان است .مجید ضرغامی صاحب امتیاز و مدیر مسئول انتشارات سرزمین اهـورایی در گفت و گو با پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی گفت: « علاوه بر کتاب‌های ایرانشناسی، آثار هنری،شعر و مجموعه کتاب‌های نقاشی‌ این انتشارات، آثاری از مجموعه کتاب‌های عاشقانه‌های جهان در چاپ اول، آثار تجدید چاپی از همین مجموعه و کتاب‌هایی از مجموعه شعرامروز، سینما و عکس در نمایشگاه کتاب عرضه خواهند شد.» وی در شرح این آثار گفت: «مجلد نخست از کتاب منحصر به فرد شاعران امـروز مجموعه اشعار شاعران پارسی زبان به داوری تیم 5 نفره شاعران، 4 کتاب از مجموعه عاشقانه‌های جهان به نام‌های درعشق باران می‌بارد ( عاشقانه‏های رچارد براتیکان برگردان بهنام ) از من نپرس چرا دوستت دارم ( عاشقانه‌های نزار قبانی، ترجمه عامری ) فقط تو را دوست دارم ( عاشقانه‌های اریش فرید، برگردان عبداللهی ) و عشق با پاهای چوبین ( عاشقانه‌های گونترگراس برگردان عبداللهی ) که کمتر از 1 ماه به چاپ دوم رسیده‌اند همچنین چاپ اول کتاب با این هم عاشقت بودم ( عاشقانه‌های غاده‌السمان، برگردان بیدج ) و کتاب عشق به من می‌گوید ( عاشقانه‌های آدونیس، برگردان بیدج ) در نمایشگاه کتاب 92 عرضه می‌شوند.»
ضرغامی در مورد آثار جدید سینمایی و ادبیات امروز انتشارات سرزمین اهـورایی در نمایشگاه کتاب جاری افزود:

ادامه مطلب ...

[قرعه‌کشی فرودین 92 کتاب‌فروشی اهـورا]

2-2-92با همکاری خریدار خردسال اهـورایی خانم پینار توپچیلاری قرعه کشی فروردین‌ماه کتاب نفیس کتاب فروشی اهـورا، شعبه شمال تهران انتشارات سرزمین اهـورایی انجام گرفت. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهـورایی طبق قرار قبلی قرعه‌کشی دوماهه این کتاب‌فروشی صورت گرفت و سرکار خانم « شادی اخباری فر » برنده‌ی یک جلد کتاب نفیس نقاشی انتشارات سرزمین  اهـورایی شد. این قرعه کشی در پایان هر دوماه در محل کتابفروشی اهـورا واقع در تجریش، مرکز تجاری قائم، طبقه هنرمنـدان، شماره 3186 - تلفن 22720409 انجـام می‌شود. تاریخ قرعه‌کشی آینده پایان خرداد 1392 خواهد بود. شما هم می‌توانید با حداقل خرید از این کتابفروشی و ارائه کارت ویزیت یا شماره تماس خود، در این قرعه کشی شرکت نمایید. شاید برنده‌ی بعدی شما باشید.

[یک پیشنهاد عالی]

sarzamin-ahooraeiنوروز از راه می‌رسد. آیا به فکر هدیه‌ای متفاوت و ماندگار برای ارسال شادباش‌های خود به دوستان هستید؟ اگر شما هم فکر می‌کنید هدیه‌ی سال نو در عین زیبایی و ماندگاری باید ارزان و مقرون به صرفه و پیام آوری فرهنگی از ایران زمین باشد، کهنه نشود و با پایان سال و ایام نوروز دور انداخته نشود و استفاده از آن یاد شما و یا عنوان کاری شما را در ذهن مخاطب و دریافت کننده‌ی آن هدیه زنده نگه دارد، آدرس را درست آمده‌اید. کتاب نفیس « ایران سرزمین اهـورایی » که به تازگی چاپ چهارم آن منتشر شده است، همان کالایی است که می‌خواهید. هدیه‌ای ماندگار با تصاویری منحصر به فرد از ایران زمین و متن دوزبانه‌ی فارسی و انگلیسی، قاب چوبی  و روکش نفیس و قیمتی بسیار مناسب. شما می‌توانید برای اطلاعات بیش‌تر و دیدن بعضی از صفحات این کتاب به فروشگاه مجازی سایت انتشارات سرزمین اهـورایی مراجعه کرده و یا از کتاب‌فروشی اهـورا ( شعبه شمال تهران، تجریش ) این انتشارات و دفتر مرکزی این انتشارات، کتاب را تهیه کنید و از تخفیف‌های ویژه‌ی نوروز استفاده کنید.

صفحه 10 از 14

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: