انتشارات اهورا

[درود بر سیستان و بلوچستان، سرزمین اهورایی این بار در نمایشگاه کتاب زاهدان]

بنر-نمایشگاه-سیستان

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب سیستان
25 بهمن تا  1 اسفند ماه 1394
زاهدان بلوار دانشگاه روبروی دانشگاه ملی
 محل دائمی نمایشگاه

9صبح تا 12 ظهر - 4 بعد از ظهر تا 8 شب

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب زاهدان قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[عاشقانه‌های فریدریش نیچه در سرزمین اهورایی منتشر شد]

zartosh«زرتشت و عشق» عاشقانه‌های فریدریش نیچه به ترجمه علی عبداللهی توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی  کتاب « زرتشت و عشق » برگزیده‌ای از اشعار و گزین‌گویه‌های عاشقانه‌ی نیچه با ترجمه و انتخاب مترجم و شاعر گرامی آقای علی عبداللهی با فروست 23 شعر جهان این انتشارات منتشر گردید.
فریدریش ویلهلم نیچه او در ۱۵ اکتبر سال ۱۸۴۴ در روکن واقع در لایپزیک پروس به دنیا آمد. به دلیل مقارنت این روز با روز تولد فریدریش ویلهلم چهارم، پادشاه وقت پروس، پدر او که معلم چند تن از اعضای خاندان سلطنت بود، به ذوق وطن‌خواهی از این تصادف خوشحال گردید و نام کوچک پادشاه را بر فرزند خود نهاد. خود او بعدها که بزرگ شد در یکی از کتاب‌هایش نوشت: «این مقارنت به هر حال به نفع من بود؛ زیرا در سراسر ایام کودکی روز تولد من با جشنی عمومی همراه بود.»

پدر فریدریش از کشیشان لوتری بود و اجداد مادری او نیز همگی کشیش بودند. فریدریش نیچه اولین ثمره ازدواج آنها بود. آنها دو فرزند دیگر نیز به دنیا می‌آورند: الیزابت و ژوزف. وقتی نیچه پنج سال داشت، پدرش بر اثر شکستگی جمجمه درگذشت و او به همراه مادر، خواهر، مادربزرگ و دو عمه‌اش بزرگ شد. این محیط زنانه و دیندارانه بعدها تأثیر عمیقی بر نیچه گذاشت. او در ۱۲ سالگی شروع به سرودن شعر کرد. او مطالعه و تحصیلاتی در الهیات و فلسفهٔ یونانی داشت. در ۲۳ سالگی به خدمت نظام برای جنگ فرانسه و پروس فرا خوانده شد، در سرباز خانه به عنوان یک سوارکار ماهر شناخته می‌شود و در ماه مارس ۱۸۶۸ به دلیل مجروحیت، تربیت نظامیش پایان یافت و در نتیجه به‌عنوان پرستار در پشت جبهه گماشته شد. از ۲۴ سالگی (یعنی از سال ۱۸۶۹ تا ۱۸۷۹ به مدت ده سال) به استادی کرسی فیلولوژی کلاسیک در دانشگاه بازل و به عنوان آموزگار زبان یونانی در دبیرستان منصوب می‌شود. در ۲۳ مارس مدرک دکتری را بدون امتحان از جانب دانشگاه لایپزیگ دریافت می‌کند.  در سال ۱۸۶۹ نیچه شهروندی «پروسی» خود را ملغی کرد و تا پایان عمرش بی سرزمین ماند. او در حالی که در آلمان، سوئیس و ایتالیا سرگردان بود و در پانسیون زندگی می‌کرد بخش عمده‌ای از آثار معروف خود را آفرید. اطلاعات وسیع نیچه در زمینه زبان‌ها، تاریخ، فرهنگ، از جمله یونانی و رومی و پژوهش‌هایی که صورت می‌دهد نشان از تسلط او درباره فرهنگ و فلسفه ایران باستان دارد. مطالعه آثار تاریخی بازمانده از ایران باستان، سبب آشنایی و علاقه وافر او با تاریخ و فرهنگ ایران باستان گردید. وی در نوشته‌ها و یادداشت‌های بازمانده در دفترهایش، که حجم زیادی از کل نوشته‌های او را شامل می‌گردد، از فرهنگ ایران باستان مکرراً یاد می‌کند. دل‌بستگی نیچه به ایران و ستایش فرهنگ باستانی آن را در کتابی بنام چنین گفت زرتشت در مورد تفکر فلسفه اشو زردشت می‌توان به وضوح دید.همچنین نام حافظ ده بار در مجموعهٔ آثار وی آمده است و شعری نیز خطاب به حافظ نوشته است. وی در ۲۵ اوت 1900 وایمار درگذشت.

ادامه مطلب ...

[آدمک، مترسک و عاشق/عاشقانه‌های هالینا پوشفیا توفسکا به چاپ دوم رسید]

halinaچاپ  دوم عاشقانه‌های شاعر لهستانی هالینا پوشفیا توفسکا به ترجمه دکتر ضیاء قاسمی و کاتاژینا وانسالا  توسط انتشارات سرزمین اهـورایی منتشر گردید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهـورایی کتاب « آمک، مترسک و عاشق » با ترجمه مترجمان  گرامی آقای دکتر ضیاء قاسمی و خانم کاتاژینا وانسالا که فروست شماره‌ی 20 شعر جهان سرزمین اهـورایی را از آن خود کرده است و چاپ نخست آن از بهار امسال تمام شده و در بازار نایاب بود اکنون توسط این انتشارات به چاپ دوم رسیده و به زودی روانه‎ی بازار نشر خواهد شد.

دکتر ضیاء قاسمی در مقدمه این کتاب آورده است: «هالينا پوشفياتوفسكا" ، شاعر معروف و محبوب معاصر لهستاني در سال 1935 ميلادي در شهر"چستوهووا" به دنيا آمد. نام شناسنامهايش "هالينا ميگا" بود. هالينا اولين شعر خود را در بيست و يك سالگي درمطبوعات به چاپ رساند. يك سال بعد، اولين مجموعه شعر خود به نام "سرود بت پرستانه" را منتشر كرد . اين مجموعه شعر با استقبال مخاطبان و منتقدان لهستاني مواجه شد. او دو مجموعة شعر ديگر هم به نامهاي "امروز "در سال 1963 و "چكامه اي براي دستها" در سال 1966 منتشر كرد. هالينا در سال 1967 رمان كوتاه "داستاني براي دوست" را كه ميتوان آن را زندگينامة خود نوشت او به حساب آورد به انتشار رساند . دو مجموعه شعر

ادامه مطلب ...

[آخرین مهلت ارسال اشعار کتاب‌های شعر بامداد 30 دیماه است]

قابل توجه شاعران گرامی: آخرین مهلت جهت ارسال اشعار و اصلاح اشعار ارسالی فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی پایان امروز 30 دیماه است. بدیهی است اشعار و یا اصلاحیه‌هایی که بعد از ساعت 12 امشب به ایمیل فراخوان برسد از روند کارشناسی کنار گذاشته خواهند شد و تاریخ این فراخوان دیگر تمدید نخواهد شد.

[درود بر خوزستان، سرزمین اهورایی در نمایشگاه کتاب اهواز]

بنر-نمایشگاه-اهواز

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب اهـواز
30دیماه تا 6 بهمن ماه 1394
محل: کیان‌پارس محل دائمی نمایشگاه‌های خوزستان

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب اهواز قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[فراخوان کتاب‌های بامداد تا پایان دیماه94 تمدید شد]

باتشکر از استقبال خوب شاعران گرامی از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" انتشارات سرزمین اهورایی و با توجه به این که تعدادی از کتاب‌های شعر ارسالی و مدارک شاعران مطابق مفادفراخوان نبوده و نیازمند اصلاح است. مهلت این فراخوان تا پایان دیماه سال جاری تمدید شد. از شاعران گرامی درخواست می‌شود چنان‌چه ایمیلی از ناشر مبنی بر رفع اشکال دریافت کرده‌اند هرچه سریعتر فایل اصلاحی را به نشانی ایمیل اعلام شده در فراخوان ارسال کنند. در غیر این صورت آثار و کتاب این عزیزان از روند کارشناسی خارج خواهد شد. همچنین از آن دسته از شاعران گرامی که تا کنون موفق به ارسال اشعار نشده‌اند دعوت می‌شود با توجه به زمان تمدید شده هرچه سریعتر متن فراخوان را مطالعه و بر مبنای آن آثار خود را به ایمیل اعلام شده ارسال نمایند. بدیهی است پس از اتمام زمان تمدید یعنی روز 30 دیماه 1394 مدت زمان ارسال شعر تمام شده و این فراخوان دیگر تمدید نخواهد شد.

پ ن: متن فراخوان کتاب‌های شعر بامداد

[قابل توجه شاعران شرکت کننده در طرح کتاب‌های شعر بامداد]

شاعران گرامی که در طرح «کتاب‌های شعر بامداد» انتشارات سرزمین اهورایی شرکت کرده‌اید. لطفا هنگام ارسال مدارک دقت شود تمام مشخصات و رزومه و اشعار کتاب در یک فایل پی‌دی‌اف ارسال شوند و چنانچه از طرف دبیرخانه‌ی این طرح برای شما ایمیلی ارسال شده است مبنی بر اصلاح فایل ارسالی، هر چه سریعتر مشکلات را برطرف کرده و فایل اصلاحی به همان ایمیل ارسال شود. مهلت ارسال اشعار برای این طرح تا روز 21 دیماه 1394 است. با سپاس از استقبال، حمایت و همراهی دوستان شاعر

[فراخوان انتشار «کتاب‌های شعر بامداد» در سرزمین اهورایی تشریح شد]

خبرگزاری ایبنا IBNA: تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۳
 همزمان با زادروز احمد شاملو و پس از اجرای طرح آنتولوژی شاعران امروز، انتشارات سرزمین اهورایی «کتاب‌های شعر بامداد» را از میان آثار ارسالی شاعران جوان، انتخاب و سپس منتشر می‌کند.

مجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: انتشارات سرزمین اهورایی در نظر دارد به منظور حمایت از شاعران مستقل و شناسایی جریان‌های شعری پویا و قابل اعتنا و خلاق در شعر امروز ایران، مجموعه‌ کتاب‌هایی از شاعران فعال در عرصه‌ شعر امروز فارسی را برای اولین بار با بررسی گروه کارشناسان شعر خود از طریق این فراخوان جمع آوری کرده و آثار تایید شده را در فهرست «کتاب‌های شعر بامداد» این انتشارات منتشر کند.

وی افزود: گروه کارشناسان شامل آقایان ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم است.
معیار انتخاب اشعار، دریافت حداقل دو رای از مجموع آراء کارشناسان خواهد بود.

ادامه مطلب ...

[فراخوان چاپ و انتشار کتاب‌های شعر بامداد در سرزمین اهورایی]

bilbord«به نام خداوند جان و خرد»


[چراغی در دست، چراغی در دلم
... آینه‌یی برابرِ آینه‌ات می‌گذارم
تا با تو
       ابدیتی بسازم.]


هم‌زمان با زادروز احمد شاملو،
اسطوره‌ی شعر معاصر فارسی
و پس از اجرای موفق طرح آنتولوژی شاعران امروز:

انتشارات سرزمین اهورایی در نظر دارد به منظور حمایت از شاعران مستقل و شناسایی جریان‌های شعری پویا و قابل اعتنا و خلاق در شعر امروز ایران، مجموعه‌ کتاب‌هایی از شاعران فعال در عرصه‌ی شعر امروز فارسی را برای اولین بار با بررسی گروه کارشناسان شعر خود از طریق این فراخوان جمع آوری کرده و آثار تائید شده را در فروست «کتابهای شعر بامداد» این انتشارات منتشر کند.

•    گروه کارشناسان:
ابوالفضل پاشا
بهزاد خواجات
محمد آزرم

•    مدیر طرح: مجید ضرغامی


•    معیار انتخاب اشعار: دریافت حداقل 2 رای از مجموع آراء کارشناسان است.
•    زمان ارسال اشعار: از تاریخ 21 آذرماه 1394 تا 21دیماه 1394 به مدت یک ماه است.
•    مدت زمان کارشناسی: از پایان مدت تاریخ دریافت اشعار این فراخوان 40 روز کاری است.

•    ارسال اشعار و اطلاع رسانی: کلیه‌ی شاعران گرامی باید فایل اشعار خود را با مشخصات درخواستی در شرایط فراخوان به آدرس ایمیل فراخوان: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید. ارسال نمایند. هر گونه ارتباط و خبر در باره‎ی این فراخوان از طریق سایت انتشارات سرزمین اهورایی (www.ahoorapress.com) اعلام خواهد شد.

**از شاعران عزیز تقاضا می‌شود که تنها به ایمیل اعلام شده شعر خود را ارسال کنند. اشعار از طریق ایمیل‌های دیگر انتشارات، ارسال پستی و حضوری دریافت نخواهند شد. هر گونه پرسش و ارسال شعر تنها از طریق ایمیل ذکر شده: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید. امکان پذیر است.


•    شرایط:
1-    فرم اشعار ارسالی فقط سپید و آزاد باشد.
2-    سن شناسنامه‌ای شاعران از سال 1359 شمسی به بعد باشد.
** در صورت تائید کتاب شاعران و تنظیم قرارداد با ناشر ارائه‌ی کپی شناسنامه‌ی شاعران به دفتر نشر الزامی است.
3-    اشعار ارسالی در کتاب در هیچ کتاب و یا مجموعه شعری منتشر نشده باشند.
4-    شاعر تا به حال کتابی منتشر نکرده و یا حداکثر یک جلد کتاب منتشر کرده باشد.
5-    حداکثر اشعار ارسالی 50 تا 60 صفحه‌ی A4 باشد.
** در صورت انتخاب هر اثر با تعداد صفحات اعلام شده و بیشتر شدن حجم کتاب از فرم نشر، ناشر مجاز است با هماهنگی مولف از تعداد اشعار کم کند.
*** دوستان شاعر توجه داشته باشند چانچه اشعار ارسالی به فراخوان بیشتر از 60 صفحه‌ی A4 باشد از روند کارشناسی کنار گذاشته خواهد شد.                                          
6-    اشعار ارسالی در یک فایل PDF با خط میترا و سایز 14 باشد. قبل از شروع اشعار و یا نام کتاب، درج نام و نام خانوادگی شاعر به همراه نشانی پستی محل سکونت و تلفن همراه و ثابت و آدرس ایمیل شاعر الزامی است.
7-    اشعار ارسالی باید متناسب با قوانین کشوری باشند. در غیر این صورت ناشر مجاز است کتاب ارسالی را از روند ارسال به کارشناسان خارج کند.
8-    در صورت تائید چاپ کتاب توسط رای 2 به 1 کارشناسان، اسم کتاب با توافق بین ناشر و مولف انتخاب خواهد شد و طرح جلد طبق نظر بخش فنی انتشارات طراحی و انتخاب می‌شود.
9-    هر گونه فعالیت فرهنگی مانند چاپ اشعار در مجلات و روزنامه‌ها، سایت‌های ادبی و آنتولوژی با ذکر مشخصات در ابتدای فایل اشعار، (بعد از مشخصات فردی و قبل از شروع اشعار) قید شود.
10-    چنانچه تا به حال یک کتاب از مولف منتشر شده باشد نام کتاب، تاریخ نشر و نام ناشر نیز در ابتدای فایل ارسالی اشعار قید شود.


توجه:
با تشکر از حسن نظر شرکت کنندگان عزیز در فراخوان « کتاب‌های شعر بامداد » انتشارات سرزمین اهورایی، ازدوستان شاعر تقاضا می‌شود با توجه به توضیحات کافی در فراخوان، متن فراخوان را با دقت مطالعه کرده و طبق راهنمایی هربند عمل نمایند. عدم رعایت هر بند از این فراخوان می‌تواند موجب خارج شدن کتاب و اشعار ارسالی شاعر از روند کارشناسی و بررسی آثار شود.

ایمیل دریافت اشعار این فراخوان: این آدرس ایمیل در مقابل هرزنامه‌ها محافظت می شود. برای مشاهده آن نیاز به فعال کردن جاوا اسکریپت دارید.

سایت انتشارات سرزمین اهورایی: www.ahoorapress.com

 

[ سلام بر شیـراز، سرزمین اهـورایی در نمایشگاه کتاب فارس]

نبر-نمایشگاه-شیراز-فلت

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب شیـراز
3 تا 8 آذر ماه 1394
محل: شهر گلستان غرفه‌ی شماره‌ی 132

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب شیراز قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

صفحه 9 از 32

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: