انتشارات اهورا

[ایران‌سرزمین‌اهورایی‌ به ‌چاپ‌ پنجم رسید]

photo 2017-02-20 17-11-11کتاب نفیس "ایران سرزمین اهورایی" کتاب محبوب مخاطبین و پرفروش‌ترین کتاب نفیس ایرانشناسی در قطع رقعی هم اینک در حال گذراندن مراحل چاپ است و به زودی به بازار نشر عرضه می‌شود. دوستانی که با کمپین #کتاب_به_جای_سررسید همراه هستند برای خرید تعداد این کتاب ارزشمند، کارآ و نفیس با شماره‌ تلفن دفتر نشر 22866858و22866859 تماس گرفته و از تخفیف فروش در تعداد بهره‌مند شوند. دوستانی که نیاز به خرید تک جلدی دارند از طریق پایانه‌ی فروش تلفنی سرزمین اهورایی 22882011 و تلگرام 09379103299 خرید کرده و کتاب خود را از طریق ارسال پستی بدون هیچ هزینه‌ی اضافه در محل دریافت نمایند. #کتابفروشی ها و #شهرکتاب و عاملین فروش، کتاب ایران  سرزمین اهورایی را از طریق پخش‌های محترم گسترش، ققنوس، فرهنگسرای میردشتی، یساولی و... تهیه نمایند.

[عاشقانه‌های‌شاعرِنقاش‌‌اروپایی‌درسرزمین‌اهورایی]

keleh"دنیاخانه‌ی‌من‌است"

 اشعار پل کِله (زادهٔ ۱۸ دسامبر ۱۸۷۹ - درگذشتهٔ ۲۹ ژوئن ۱۹۴۰) شاعر و نقاش نامدار برای اولین بار در ایران منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی کتاب "عاشقانه‌های جنگ" مجموعه شعر پل کله به ترجمه‌ی میثم سراج توسط انتشارات سرزمین اهورایی در مجموعه شعرجهان این انتشارات با فروست شماره‌ی 47 منتشر شده است. اگر چه کله را بیش‌تر به خاطر آثار نقاشی او در سبک‌ اکسپرسیونیسم، کوبیسم و سورئالیسم می‌شناسند اما بی‌گمان مرتکب خطا خواهیم شد اگر به اشعار پل کله به عنوان چیزی "منشعب" و یا "کوچکتر از" اثرهای تصویری‌اش روی آوریم. همانطور که آشکار است، کله در دوران شکل گیری‌اش، مدت‌ها مابین نقاشی، موسیقی و شعر مردد بود، که در نهایت این تردید با برگزیدن نقاشی پایان گرفت، گزینشی که او را به یکی از ارزشمندترین و پرثمرترین هنرمندان قرن گذشته تبدیل کرد، همچنان که وی را از جستجو و تحقیقی "بی ولع" و گویی مخفیانه در شعر دلسرد نکرد. اشعار کله مع الهذا، نباید حاصل فعالیتی حاشیه‌ای بلکه بایستی محصول یک هنرِ همجوار و پارالل تلقی گردند. ما در این اثر با اشعاری که نقش "زیرنویس" و یا توضیحاتی اگزیستانسیالیستی برای نقاشی¬های وی را دارند مواجه نیستیم، بلکه در برابر گویش‌هایی مستقل و هم شأن با آن‌چه خلاقیت هنری‌اش می آفریند قرار داریم؛ و این فقط یک اتفاق نیست که در ابیات وی هیچ اشاره ای به صور و یا به صحنه آرایی نمی یابیم. آن‌چه مختص این شاعر است همان تقلایی است که تلاش دارد اثر خویش را از هرچه ناخالصی های بیوگرافیک و "مضمون گرا" عاری کند. کله مثل نقاشی در شعر هم به دریافتن اصول و مکانیسم‌های مولدۀ جهان هستی گرایش دارد. به نظر می رسد که وی به وجود یک رمز و یا یک حکم اولیه و ابتدایی، که بر ساختار گیتی مدیریت می کند ایمان آورده باشد، گویی اکتشاف اسرار ازلی را دنبال می‌کند، مستقل از این‌که این پروسه را به دست کلمات و یا به دست نقوش سپرده باشد. لابد دقیقاً به همین تلاش و جستجو می اندیشیده که دربارۀ خود چنین نوشته است: «من در دنیای خاکی قابل دسترسی نیستم زیرا که من در دیار مردگان و یا نازاده ها خوش منزل کرده ام. بیش از معمول نزدیک به قلب خلقت، ولی همچنان نه خیلی نزدیک..!»

از شعرهای کتاب:

"درمیان پسران"


اولی:
پرندگان را در هوا صید می‌کنم
تیر و کمانم را
به تنهایی تراش داده‌ام
این فن
مانند ساعت در دستم
دقیق است و کارگر

ادامه مطلب ...

[جزیره‌نشـینِ‌کتاب‌های‌شعر‌بامــــداد‌‌دربازارنشر]

mirkalaeiبا درود بر بامدادِ شعر معاصر فارسی "احمد شاملو" و به همت شاعرانی که آستین بالا‌زده‌اند و صدها شعر از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" را در سرزمین اهـورایی بررسی کرده‌اند، چهارمین مجلد از مجموعه "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "جزیره‌نشین" اثر محسن موسوی‌میرکلایی چهارمین کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از استعدادهای شعر امروز و شاعران جوان منتشر می‌شود. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر، آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را شامل بودند را بررسی کرده، کتاب‌هایی که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافته و مناسب نشر شناخته شدند. کارشناسان اولین دوره‌ی از کتاب‌های شعر بامدادِ انتشارات سرزمین اهورایی: ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این پروژه همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعرانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "جزیره‌نشین" اثر محسن موسوی‌میرکلایی یکی از آثار منتخب این طرح است.

از شعرهای کتاب:

جهت

دستی که دورِ کمر تو می روید/ دستِ من نیست
کابوسی ست که وعده داده شده توسطِ پیامبران پیش از میلاد
در میلان با انیو موریکونه  پا به توپ شدم و زدیم به تیپ وُ تاپِ هم حسابی
در تبریز، ریز ریز با شهریار گریه کردم و اکنون دیگر حالم خوب است
و به یاد آوردم که دست من نبود
حلقه حلقه دود سیگاری که از دهان آن مست پسر می‌آمد
پس به زانو درنیآمدم وُ خود را رساندم به شکمِ نخستین اسپ و پنهان شدم در او

ادامه مطلب ...

[روزه‌ی‌سکوت‌‌سهیل‌نصرتی‌درکتاب‌های‌شعربامداد‌ِسرزمین‌اهورایی]

nosratiبه نقش شاعر پیشانی‌بلندِ شعر معاصرِ فارسی "احمد شاملو" ضمیر خاطر را چراغ‌آویز کرده‌ایم. به همت شاعرانی که آستین بالا‌زده‌اند و صدها شعر از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" را در سرزمین اهـورایی بررسی کرده‌اند، اینک سومین مجموعه از "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "روزه‌ی سکـوت" اثر سهیل نصرتی سومین کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از شاعران جوان منتشر می‌شود. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر، آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را شامل بودند را بررسی کرده، کتاب‌هایی که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافت و مناسب نشر شناخته شدند. کارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعران جوانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "روزه‌ی‌سکوت" اثر سهیل نصرتی یکی از آثار منتخب این طرح است.

از شعرهای کتاب:

مادرانه

سوگند به دست های تو سیمین
که تنها لوبیا پلوی تو سحرآمیز است

کاش از دنیا
همیشه کمی باقی مانده باشد
تا دوباره نگاهت کنم
از زنِ در خاب هایم بگویم
که با یک دست
تعادل مهربانی را سخت تر حفظ می کرد

ادامه مطلب ...

[الهام حیدری با دومین مجموعه از کتاب‌های شعر بامداد در سرزمین اهورایی]

heydariبا احترام به بزرگ مرد شعر معاصر فارسی احمد شاملو  دومین مجموعه از "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "اذا که رو بشود زیرهای زبانی" اثر الهام حیدری دومین اثر از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از شاعران جوان منتشر گردیده است. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را داشتند را بررسی کرده و آثاری که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافته و مناسب نشر شناخته شدند. کارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعران جوانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "اذا که رو بشود زیرهای زبانی" یکی از آثار منتخب این طرح است.

 

از شعرهای این مجموعه:

"فلفل دلمه ها یعنی که دوستت دارم"

حاشیه نرو
بگو که ظرف سوراخ بوده
و عشق
تمام عشق
ریخته است.
بگو چیزی نمانده برای سوی چشم /برای نای پا/ برای میل دست
بگو که لانه بردارماز میان  سینه ات  // بروم
اما  چگونه دانه بردارم از دستهای دیگری
  آه دیگری/ لم یکن من است لایمکن من است بالهای بی امکانی ام است
اصلا چرا بروم؟ از کجا بروم؟
طلاقم بده از سه جهت از زمانه از زمان از مکان بی مکان
دود بشوم بروم به هوا

ادامه مطلب ...

[ابراهیم عادل با اولین مجموعه از کتاب‌های شعر بامداد در سرزمین اهورایی]

adelاولین مجموعه از سری نخست کتاب‌های شعر بامداد در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "زمستان به هر زبانی که بیاید سرد است " اثر ابراهمیم عادل نخستین اثر از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از شاعران جوان منتشر گردیده است. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را داشتند را بررسی کرده و بر مبنای رای جمعی گروه کارشناسانِ این طرح، آثاری که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافته و مناسب نشر شناخته شدند. گارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعران جوانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "زمستان به هر زبانی که بیاید سرد است" یکی از آثار منتخب این طرح است.

ادامه مطلب ...

[کتاب‌شناسی‌ادبیات‌استان‌بوشهر‌منتشر‌شد]

ketabsheansiکتابشناسی ادبیات استان بوشهر توسط انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهورایی کتابشناسی ادبیات استان بوشهر که نود و پنج سال فعالیت نویسندگان، شاعران، منتقدان و محققان عرصه ادبیات استان بوشهر از سال 1300 تا سال 1395 را در بر می گیرد توسط انتشارات «سرزمین اهورایی» منتشر شد. این اثر حاصل دو سال پژوهش و پیگیری «محسن موسوی میرکلایی» است و شامل سه بخش است. بخش نخست کتاب شامل شعر و کتاب های پژوهشی این حوزه است. بخش دوم کتاب شامل داستان و کتاب های پژوهشی این حوزه و سومین بخش این کتاب شامل نمایشنامه و کتاب های پژوهشی این حوزه است. پژوهشگر این اثر  در مقدمه‌ی کتاب به پیشرو بودن استان بوشهر در حوزه چاپ و نشر کتاب در ایران اشاره داشته و همچنین به حضور نویسندگان و شاعران پیشرو این استان در تاریخ ادبیات ایران اشاره کرده است.

کتاب‌شناسی ادبیات استان بوشهر اثر محسن موسوی میرکلایی که فروست شماره 5 کتاب و کتاب‌داری نشر را از آن خود کرده است در قطع رقعی و به قیمت 60000ریال به زودی از طریق پخش‌های محترم گسترش و ققنوس روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

[ وطن در سرزمین اهورایی ]

vatanبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات سرزمین اهورایی جدیدترین مجموعه شعر مهدی اخوان لنگرودی با عنوان وطن توسط انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شده است.عناوین تمامی اشعار این کتاب که حدود 100 صفحه و در قطع رقعی منتشر شده است به نام وطن است تنها چند شعربا عنوان پدر در این کتاب آمده است که این اشعار خطاب به احمد شاملو نوشته شده است ... مهدی اخوان لنگرودی  در سال ۱۳۲۴ در شهر لنگرود به دنیا آمد.  دوران کودکی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در لنگرود گذرانید. در سال ۱۳۵۱ از دانشگاه ملی ایران در رشته جامعه‌شناسی فارغ التحصیل و برای اخذ مدرک دکتری راهی وین شد. نخستین دفتر شعر او با عنوان سپیدار در سال ۱۳۴۵ با مقدمهٔ محمود پاینده لنگرودی منتشر شد. از دیگر آثار شعری وی می‌توان به چوب و عاج ۱۳۶۹، آبنوس بر آتش ۱۳۷۰،خانه ۱۳۷۵، سالیا ۱۳۷۸، گل یخ (برگزیده اشعار) ۱۳۷۸ اشاره کرد. از داستان‌ها و رمان‌های اخوان لنگرودی می‌توان آنوبیس ۱۳۷۴، درمان ۱۳۷۵، پنجشنبه سبز ۱۳۷۵، ارباب پسر ۱۳۷۷، در خم آهن ۱۳۷۹، الا تی تی ۱۳۷۸ و توسکا ۱۳۹۲ را نام برد. آخرین رمان این شاعر و نویسنده با عنوان ویونا به زودی توسط انتشارات سرزمین اهورایی منتشر خواهد شد. از دیگر آثار اخوان لنگرود یمی‌توان به کتاب‌های: یک هفته با شاملو ۱۳۷۳، خدا غم را آفرید، نصرت را آفرید ۱۳۸۰، از کافه نادری تا کافه فیروز ۱۳۹۲، ای دل بمیر یا بخوان (ترجمه اشعار خوان رامون خمینس)۱۳۷۳، ببار اینجا بر دلم (گفتگوی بهزاد موسایی با مهدی اخوان لنگرودی)  نام برد. ترانه‌ی گل یخ از معروف‌ترین اشعار لنگرودی است که سال‌ها پیش توسط کوروش یغمایی اجرا شده است.

از شعرهای کتاب:

[وطن!]

کولیان آمدند

سراغ دریا را از من گرفتند

رودی کوچک از اشک هایم را نشان‌شان دادم

گفتند « ما برای دریا آمده‌ایم »

گفتم

    « تا سال دیگر
            همه‌ی اینجا دریاست. »

 

کتاب "وطن" جدیدترین مجموعه شعر مهدی اخوان لنگرودی با گرافیک و طرح جلد مجید ضرغامی با فروست شماره 21 شعر امروز انتشارات سرزمین اهورایی در قطع رقعی و 94 صفحه منتشر شده است و به زودی توسط شرکت‌های محترم پخش کتاب ققنوس و گسترش روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

[آخرین شعرهای عاشقانه‌ی پُل الوار در سرزمین اهورایی]

elvarبه گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی کتاب عاشقانه‌‌های پل‌الوار با عنوان آخرین شعرهای عاشقانه به ترجمه‌ی رضا معتمدی توسط انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. الوار با نام مستعار اوژن امیل پل گرندل  شاعر پرآوازه ای است که در چهاردهم دسامبر 1895 در سن دنیس  فرانسه زاده شده است. بعدها در سال 1908 خانواده ی او برای اقامت به پاریس رفتند و پل دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در پاریس گذراند. شانزده سال بیشتر نداشت که در سال 1911 به بیماری سل دچار شد و به ناچار تحصیل را ترک کرد و او را برای معالجه به آسایشگاه مسلولین کلاوادل در نزدیکی شهر داوس  روانه کردند. در همین آسایشگاه بود که با دختر زیبا و جوانی بنام هلنا دیاکوناوا  که او نیز مسلول بود آشنا شد شیفته ی او گردید و نام گالا  را برای این دختر انتخاب نمود. الوار که در اوج احساسات عاشقانه ی نوجوانی خود بود خیلی زود فریفته ی این دختر شد و تمام ساعات روزهای خود را در آسایشگاه صرف بیان احساسات عاشقانه با او می کرد و از شور و اشتیاق خود برای شاعر شدن با او سخن می گفت و گالا نیز شور شاعرانه ی او را می ستود و نوید می داد که او شاعری بزرگ خواهد شد. پل جوان به گالا بعنوان منبع و سرچشمه ی الهام شعری خود می نگرد و حضور و  وجود او تکیه گاهی میگردد برای آسایش و آرامش درونی و تسکین آلام روحی این شاعر جوان و عاصی و سرکش . در همین سال ها است که با « برگهای علف »  سروده ی والت ویتمن  شاعر بزرگ آمریکایی آشنا می شود و بشدت تحت تاثیر تصاویر و ایماژهای زیبای این سروده قرار می گیرد . در آوریل 1914 الوار و گالا هردو سلامت خود را باز می یابند و راهی خانه می شوند. الوار به پاریس و گالا به مسکو ولی این جدایی برای دو دلداده ی جوان بسیار سخت و جانفرسا است. در آن روزها اروپا در آستانه یک جنگ خانمانسوز قرار گرفته بود وپل نیز همانند بسیاری از جوانان خود را آماده رفتن به جبهه جنگ می کند اما شرایط جسمی اش به او اجازه نمی دهد که در خطوط مقدم جبهه‌ بجنگد و همین امر باعث می شود که او را برای خدمات به پشت جبهه اعزام کنند. با این وجود هنوز رنجور است و بخاطر ابتلا به سردردهای شدید و برونشیت و کم خونی مجبور می شود تقریبا تمام سال 1915 را برای معالجه در یک بیمارستان نظامی در نزدیکی منزل خود بگذراند. در این ایام الوار که دوری از معشوق برایش تحمل ناپذیر شده با سرودن اشعار عاشقانه و ارسال نامه های پرشور برای گالا عشق خود را به او ابراز می کند و راز دلدادگی خود را نیز با مادر خود در میان می گذارد  و از او می خواهد  برای رسیدن به گالا از او حمایت کند و مادر این درخواست پل را می پذیرد . اما پدر الوار که او نیز به جبهه اعزام شده است  با هر نوع پیوند بین پل و گالا مخالفت می ورزد و تمایلی به آمدن گالا به پاریس ندارد. از طرفی در مسکو نیز خانواده ی گالا با رفتن او به پاریس و ازدواج با پل مخالفند ولی گالا بی توجه به این مخالفت ها تمام سعی خود را برای رسیدن به پل بکار می برد. از جمله در کنار نوشتن نامه های پرشور عاشقانه برای پل نوشته های مهرآمیزی نیز  برای مادر پل می فرستد و اندک اندک می کوشد مهر خود را در دل مادر پل جای دهد و پدرخوانده خود را نیز در مسکو وادار می کند که او را برای تحصیل در سوربن راهی فرانسه کند و با بدست آوردن این توافق بی درنگ راهی لندن می شود و سپس خود را با قطار به پاریس می رساند.

ادامه مطلب ...

[برداشت از آثار فاخر سرزمین اهورایی این بار در همایشی به نام نیما]

A-111به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجید ضرغامی صاحب امتیاز انتشارات سرزمین اهورایی و ایده‌پرداز آثار بصری شاعران معاصر، آثاری که از سال 1369 توسط وی منتشر شده است ضمن گلایه از برداشت بدون اجازه‌ی تصویر نیما یوشیج از این مجموعه، توسط برگزار کنندگان همایش  با عنوان «نیما، زبان و شعر طبری» گفت: " این تصویر شناخته شده‌ی از نیما یوشیج  از اولین آثاری است که را در سال 1370 با ایده‌پردازی و انتخاب شعر توسط من و نقاشی بهزاد سهرابی منتشر کردیم.  این اثر با خوشنویسی شعر انتخاب شده از نیما توسط استاد مصطفی سهرابی بارها به تجدید چاپ رسیده است و به اندازه‌ی کافی در بازار آثار بصری و محصولات فرهنگی و کتب شناخته شده است. این نقاشی آبرنگِ زیبا و تکنیکی بعدها نیز روی جلد کتاب منتخب اشعار نیمایوشیج به انتخاب بنده و با عنوان "تو را من چشم در راهم " در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شده است" وی افزود: " متاسفانه این اثر و دیگر آثار مجموعه بصری اهورا که سال‌ها برای آن‌ها طرح و برنامه ریزی کرده‌ایم و محصول دوران خاص فرهنگی اوایل دهه‌ی هفتاد است و تمام با  ایده و سرمایه شخصی و مشکلات فراوانی که نگوییم به‌تر است طراحی اجرا و بازنشر شده است سال‌ها از طرف اشخاص حقیقی و حقوقی، نهادها و حتی آموزش و پرورش ایران بدون اجازه و حتی ذکر نامی از پدیدآوران واقعی آن‌ها برداشت غیر مجاز شده است.'

ادامه مطلب ...

صفحه 8 از 36

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی