انتشارات اهورا

[‌اشعار‌ی‌از‌دیانا‌باربـو،شاعررومانیایی‌برای‌اولین‌باردر‌ایران‌ونمایشگاه‌کتاب‌سی‌ام]

diyana-barbo#نمایشگاه_کتاب
 
یک کتاب بیش‌تر بخوانیم
 
برای اولین بار در ایران مجموعه شعری از دیانا باربو در تازه‌های نشر سرزمین اهورایی منتشر شد. کتاب "عاشقانه‌های بی پایان" با ترجمه النارودیکا ایله‌آ ( کاظمی) در فروست شعر جهان انتشارات سرزمین اهورایی برای اولین بار در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران عرضه و رونمایی خواهد شد. خانم دیانا باربو اهل کشور رومانی، به سال 1962 میلادی در شهر پراهوا به دنیا آمده و همانجا زندگی می‌کند. او در زمینه تاریخ و فلسفه دانش‌آموخته و در رشته تاریخ مدرک دکترا دارد. پدر دیانا، الکساندرو باربو استاد پژوهشگر برجسته تاریخ و مادر او کلئوپاترا کارمن باربو استاد زبان و ادبیات رومانی است.
    دیانا از پانزده سالگی سرودن شعر را آغاز کرده و از زمان دانشجویی تا به امروز جوایز متعددی دریافت کرده است. معتبرترین جایزه ادبی کشور رومانی به نام میهای امینسکو شاعر بزرگ آن سامان است که یک دوره آن به خانم باربو تعلق گرفت. او جایزه ادبی مهمی نیز از کشور بلغارستان دریافت کرده است. دیانا در سال 1993 میلادی کتاب شعر روز تولد را منتشر کرد و در سال 2000 کتابی را با عنوان آثار شاعرانه ( گزیده سروده‌های شاعران رومانیایی) را به دست چاپ سپرد. او در سال 2008 میلادی کتاب پژوهشی تاریخی مهمی  با نام " اشراف زادگان رومانیایی " انتشار داد. در سال 2015 میلادی شمعهای روشن، خانه پر از کتاب و کاغذ دیانا را به آتش کشیدند و تمام دست نوشته‌های او را از بین بردند. او توانست یک دفتر شعر نیم‌سوخته را نجات دهد که در برگیرنده سروده‌هایی است که برگردان آن در کتاب عاشقانه‌های بی‌پایان در ایران و توسط ناشر منتشر شده است. همچنین خانم النا رودیکا ایله‌آ ( کاظمی) مترجم اهل رومانی این کتاب با تسط به زبان فارسی ترجمه‌ای عالی و بی‌نقص از این کتاب را به فارسی‌زبانان جهان هدیه داده است.
 
از شعرهای‌کتاب:
 

وقتی که من زنم

زیبا مثل شهابی درخشان
چرا تعجب می‌کنید که از جلو چشمتان ناپدید می‌شوم؟
سریع مثل تیر
دقیق مثل حادثه
چگونه یک نفر مرا دوست داشته باشد
وقتی من زنم
فرشته‌ام
شیطانم و شاعرم ؟!


 
 
 
کتاب عاشقانه‌های بی‌پایان مجموعه شعرهای دیانا باربو با ترجمه‌ی النا رودیکا ایله‌آ ( کاظمی) در فروست شماره‌ی37 شعر جهان انتشارات سرزمین اهورایی با گرافیک و طرح جلد مجیدضرغامی منتشر شده است و به زودی در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه‌ی ناشر رونمایی و عرضه خواهد شد.

[فدریکوگارسیالورکا‌با‌آوازها‌وزنگ‌ها‌به‌نمایشگاه‌کتاب‌می‌آید]

#نمایشگاه_کتاب3

یک کتاب بیش‌تر بخوانیم

مجموعه‌ای جدید از فدریکو گارسیا لورکا با ترجمه حسن صفدری در تازه‌های نشر سرزمین اهورایی منتشر شد. کتاب "آوازها و زنگ‌ها" با ترجمه حسن صفدری مجموعه دیگری از شعرهای اجتماعی و عاشقانه‌ی لورکا است. فدریکو به تاریخ ۵ ژوئن ۱۸۹۸ در دهکده Fonte Vacros در جلگه گرانادا، چند کیلومتری شمال شرقی شهر گرانادا زاده شد در خانوداه‌ای که پدر یک خرده مالک مرفه و مادر فردی متشخص و فرهیخته بود. نخستین سالهای زندگی را در روستاهای غرناطه؛ پایتخت باستانی اسپانیا، شهر افسانه‌های کولیان و آوازهای کهنه می‌گذراند. شاید از این روی و به خاطر بیماری فلج که تا ۴ سالگی با او بود و او را از بازیهای کودکانه بازداشت، فدریکوی کودک به داستان‌ها و ترانه‌های کولی رغبت فراوانی پیدا می‌کند، آنچنانکه زمزمه این آوازها را حتی پیش از سخن گفتن می‌آموزد. این فرهنگ شگرف اسپانیایی کولی است که در آینده در شعرش رنگ می‌گیرد. لورکا بدست مادر با موسیقی آشنا می‌شود و در نواختن پیانو و گیتار پیشرفت می‌کند . هم‌زمان با فرارسیدن سن تحصیل لورکا، خانوداه به گرانادا نقل مکان می‌کند و او تا زمان راهیابی به دانشگاه از آموزش پسندیده با طبقه اجتماعی اش برخوردار می‌شود .(در همین سالهاست که فدریکو موسیقی را فرا می‌گیرد) ولی هر گز تحصیل در دانشگاه را به پایان نمی‌رساند، چه در دانشگاه گرانادا و چه در مادرید. در همین دوره‌است که با نسل زرین فرهنگ اسپانیا آشنا می‌شود و شعرش مورد استقبال عمومی قرار می‌گیرد...لورکا در ۳۸ سالگی 19 آگوست 1936 احتمالاً به دست پارتیزان‌های ملی در جنگ داخلی اسپانیا کشته شد...

 

از شعرهای‌کتاب:

سبز، تو را سبز می‌خواهم

 

باد را سبز، شاخه‌ها را سبز.
آن دو بالا رفتند.
و بادی سخت
طعم شگفت
زرداب و پونه و ریحان در دهان به جا می‌گذاشت.
ای دوست، به من بگو او کجاست؟
دختر تلخت کجاست؟
چه سخت انتظار کشید!
چه امید بیهوده‌ای،
تازه رو و سیه مو

ادامه مطلب ...

[اشعاری برای بومیان استرالیا در سرزمین اهورایی]

anita his#نمایشگاه_کتاب

یک کتاب بیش‌تر بخوانیم

برای اولین بار در ایران اشعاری از دکتر آنیتا هییس با ترجمه شکوفه کاوانی منتشر شد. کتاب "نژادپرست نیستم، اما" با ترجمه شکوفه کاوانی مجموعه شعرهای اجتماعی است که شاعر با نکوهش نژادپرستی شعرهایی در حمایت از بومیان استرالیا سروده است. دکتر آنیتا هیس نویسنده، شاعر، منتقد، طنزپرداز و نظریه پرداز اجتماعی از اهالی قبیله‌ی ابوریژینال  ویرادجوری است. آنیتا هیس با پرداختن به مسایل سیاسی، اشعاری سرشار از شور و احساس می‌نویسد. مجموعه‌ اشعار تازه‌ی او، لبریز است از مضامینی لطیف - که نیاز به آنها همواره احساس می‌شد - درباره خانواده  احساس تعلق و جامعه‌‌‌ ی بومی استرالیا؛ در کنار اشعاری که شاهدی بر تلاش حیاتی فرهنگ بومیان استرالیا و حاکمیت سیاسی‌شان است.

کتاب نژادپرست نیستم، اما - نوشته‌ی آنیتا هیس و با ترجمه‌ی شوکفه کاوانی در فروست شماره‌ی34 شعر جهان انتشارات سرزمین اهورایی با گرافیک و طرح جلد مجیدضرغامی منتشر شده است و به زودی در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در غرفه‌ی ناشر رونمایی و عرضه خواهد شد.

[آثارهنری و فرهنگی سرزمین‌اهورایی در سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران]

1-1چاپ چهارم کتاب نفیس "ایران سرزمین اهورایی" در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی‌کتاب‌تهران عرضه می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین‌اهورایی این کتاب که پرفروش‌ترین کتاب ایرانشناسی بازار در قطع رقعی است در غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهورایی با تخفیف ویژه عرضه خواهد شد. علاقمندان می‌توانند از تاریخ 13 تا 23 اردیبهشت ماه 1396 در محل نمایشگاه‌ها کتاب در شهرآفتاب به غرفه‌ی انتشارات سرزمین اهورایی مراجعه کنند. سرزمین اهورایی مانند سال‌های گذشته در نمایشگاه کتاب تهران شرکت کرده و با شعار یک کتاب بیش‌تر بخوانیم آثار جدید، تجدید چاپ و آثار قبلی خود را در اختیار مخاطبین خود قرارخواهد داد با این امید که در این نمایشگاه مانند سال‌های گذشته از نظرات و راهنمایی‌های مخاطبین گرامی بهره‌منند گردد..

[اردیبهشت و روز سعدی شیرازی]

saadi2شب عاشقان بی‌دل چه شبی دراز باشد

تو بیا کاز اول شب در صبح باز باشــد

انتشارات سرزمین اهـورایی اول اردیبهشت روز بزرگداشت سعدی شیرازی شاعر جهانی و غزل‌سرای بی‌همتای شعر پارسی را گرامی می‌دارد. ابومحمدمُصلِح‌الدین بن عَبدُالله نامور به سعدی شیرازی و مشرف الدین (۵۸۵ یا ۶۰۶ – ۶۹۱ هجری قمری، برابر با: ۵۶۸ یا ۵۸۸ - ۶۷۱ هجری شمسی)  بیشتر به خاطر نظم و نثر آهنگین، گیرا و شیوای خود به زبان پارسی در بین جهانیان شناخته شده است. جایگاهش نزد اهل ادب تا بدان‌جاست که به وی لقب استاد سخن و شیخ اجل داده‌اند. کتاب گلستان او در نثر و کتاب بوستان در بحر متقارب و این دو در کنار مجموعه عزلیات کلیات سعدی را شامل می‌شود. روز بزرگداشت سعدی و دیگر شاعران بزرگ ادب پارسی مجالی است برای یادآوری مجدد از این بزرگان که به راستی ذخایر تمام نشدنی و گنجینه‌های پنهان ایران زمین هستند. به امید روزی که مراسمی جهانی و با برنامه برای بزرگداشت این شاعران بی‌همتای زبان پارسی برگزار شود و ضمن تکریم شایسته از این بزرگان و معرفی مجدد آن‌ها به جهانیان بیشترین منفعت معنوی و مالی از این طریق نصیب ایرانیان گردد و تنها به ذکر یک روز و تاریخ و چند برنامه برای بزرگ‌داشت این بزرگان ادب پارسی بسنده نکنیم.

انتشارات سرزمین اهورایی خرسند است که از ابتدای فعالیت خود در مجموعه آثار بصری اهـورا تصاویری از سعدی شیرازی را در کنار اشعاری از وی و در مجموعه‌ی شاعران کهن سرای خود منتشر کرده است. شما می‌توانید این آثار را در بخش اهورا کارت سایت و قسمت تصاویر شاعران کهن سرا مشاهده کرده و از طریق همین سایت خریداری کنید. همچنین می‌توانید تصاویر آرامگاه شاعر را به همراه متن فارسی و انگلیسی در دو کتاب ایران سرزمین اهورایی و ایران سرای جاویدان انتشارات سرزمین اهورایی در تصاویر مربوط به استان فارس و شهر شیراز مشاهده و مطالعه کنید.

* نقاشی از سعدی: بهزاد سهرابی / انتخاب، طرح و اجرا: مجید ضرغامی / خوشنویسی مصطفی سهرابی چاپ نخست ۱۳۷۴

[آغاز سال 1396 فرخنده باد]

A 3155رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند...

انتشارات سرزمین اهورایی ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو از ایزد یکتا سالی پر از سلامتی و شادی برای تمام ایرانیان و پارسی‌زبانان جهان آرزومند است. باشد تا سال پیش رو سالی پر از صلح و آرامش برای تمام مردم جهان باشد. علاقمندان آثار سرزمین اهورایی می‌توانید برای مشاهده‌ی کارت‌پستال‌ها و مجموعه آثار بصری اهورا به بخش اهورا کارت در سایت مراجعه کرده و آثار درخواستی را در موضوع مورد نظر لیست محصولات اهورا کارت جستجو کنند. لازم به ذکر است آثار بصری اهوارا و تمامی آثار انتشارات سرزمین اهورایی مشمول قوانین کپی‌رایت است.

[شعرهای‌زهرابختیاری‌نژاد‌به‌کتاب‌های‌شعر‌بامدادِسرزمین‌اهورایی‌پیوست]

bakhtiyarinejadبا درود به طلیعه‌ی آفتابِ* شعر معاصرِ فارسی "احمد شاملو" و به همت شاعرانی که آستین بالا‌زده‌اند و صدها شعر از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" را در سرزمین اهـورایی بررسی کرده‌اند، اینک ششمین مجموعه شعر از "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "به اجبار از تو متنفر خواهم شد" نخستین مجموعه شعر از زهرا بختیاری نژاد ، ششمین  کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از استعدادهای جوان شعر امروز منتشر می‌شود. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز بامداد، شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر، آثار ارسالی شاعران را بررسی کرده و از آن میان آثاری که موفق به کسب بیشترین رای مثبت شده‌اند را منتشر کرده است.  کارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی پس از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعرانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند،آثار منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند و کتبی که بیشترین رای جمعی را دریافت کرده بودند توسط سرزمین اهورایی منتشر شدند. کتاب "به اجبار از تو متنفر خواهم شد" اثر زهرا بختیاری نژاد آخرین اثر از فاز نخست طرح کتاب‌های شعر بامداد است که ناشر طبق تقویم اعلام شده اینک آن آخرین اثر را نیز روانه‌ی بازار نشر خواهد کرد. با این امید که در آینده‌ای نه‌چندان دور فراخوان جدید کتاب‌های شعر بامداد اعلام شده و فاز بعدی این طرح منحصر به فرد اجرا شود.

از شهر‌های کتاب:


شب هایم
 خواب هایت را پر می کند
من
هرشب به آسمان ها می روم
ستاره ها را خواب می کنم
و خواب تو را پر از ستاره...
من هر روز صبح
موی شب را کوتاه می کنم
تا تو از خواب بیدار شوی
و مرا که آشفته ام نگاه کنی

ادامه مطلب ...

[مجموعه‌شعر‌رُِِزفضلی‌درکتاب‌های‌شعربامداد‌ِسرزمین‌اهورایی]

rosfazliبه نام بامدادِ سپیدِ آسمان شعر معاصرِ فارسی "احمد شاملو" و به همت شاعرانی که آستین بالا‌زده‌اند و صدها شعر از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" را در سرزمین اهـورایی بررسی کرده‌اند، اینک مجموعه‌ی چهارم  از "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "آدم‌هانمی‌پرند" اثر رز فضلی چهارمین کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از استعدادهای جوان شعر امروز منتشر می‌شود. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر، آثار ارسالی شاعران را بررسی کرده و از آن میان آثاری که موفق به کسب بیشترین رای مثبت شده‌اند را منتشر کرده است.  کارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعرانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "آدم‌ها‌نمی پرند" اثر رز فضلی یکی از آثار منتخب این طرح است.

از شعرهای کتاب:

به گنجشک همسایه که روی ضامن نبرد لانه دارد گفتم
روی تخم هایش نخوابد
از آسمانِ امروز صبح جیک جیک،جمع می کردند
  گفتم
کلاغ شود
نزدیکی های ظهر بوده که خورشید را منفجر کردند
مبادا که تخم هایش پرنده شوند
که ضامن جنگ بی حجم مرگ در می رود
گفتم
 کلاغ بنشیند بر سکوی شب و
پوکه برچیند از صورت شهر
...
گفتم که کاش شهرش از جنس اسمش، زن بود

ادامه مطلب ...

[تخفیف به مناسبت فرا رسیدن سال نو]

arm sarzamin ahooraeiاز تاریخ 15 اسفند ماه 1395 تا 31 فروردین ماه 1396

کلیه محصولات انتشارات سرزمین اهورایی شامل کتب نفیس، کتاب‌های فرهنگی و هنری، کتاب‌های ادبیات ایران و ادبیات جهان، آثار هنری و کارت پستال‌، پوسترها و محصولات فرهنگی و هنری اهورا که توسط کاربران و از طریق فروش آنلاین سایت و خرید تلفنی تهیه شوند مشمول تخفیف ویژه خواهند شد:

خرید کلیه‌ی کتاب‌های انتشارات سرزمین اهورایی و محصولات فرهنگی اهورا تا مبلغ 50 هزار تومان 15٪ تخفیف

خرید کلیه‌ی کتاب‌های انتشارات سرزمین اهورایی و محصولات فرهنگی اهورا تا مبلغ 100 هزار تومان 20٪ تخفیف

خرید کلیه‌ی کتاب‌های انتشارات سرزمین اهورایی و محصولات فرهنگی اهورا بیش‌ از مبلغ 100 هزار تومان 25٪ تخفیف

خرید تلفنی: 22882011

سفارش تلگرام: 09379103299

سایت انتشارات سرزمین اهورایی: www.ahoorapress.com

سایت اهورا گیفت و محصولات فرهنگی اهورا: www.ahooragift.com

اینستاگرام نشر:https://www.instagram.com/ahoorapress

اینستاگرام اهورا: https://www.instagram.com/ahoora_gift

کانال تلگرام نشر: https://t.me/ahoorapress

کانال تلگرام اهورا: https://t.me/ahoora_gift

 

[چاپ پنجم کتاب ایران سرزمین اهورایی در بازار نشر]

sarzamin ahooraeiپنجمین چاپ از " ایران سرزمین اهورایی " در بازار نشر عرضه شد. کتاب ایرانشناسی نفیس ایران سرزمین اهورایی تمام گلاسه و تمام رنگی با پوشش متالیک و قاب شامل تصایر بدیع و زیبایی از ایران زمین اثر هنرمند گرامی داود وکیل زاده است. این کتاب دو زبانه (فارسی و انگلیسی) است و مطالب آن به قلم دکتر محمدرضا ریاضی و دکتر اسماعیل سلامی توسط انتشارات سرزمین اهورایی تجدید چپ و از امروز روانه‌ی بازار نشر شده است. مدیرهنری و طراح گرافیک این کتاب رقعی مجید ضرغامی است مخاطبینی که در پی تهیه‌ی این کتاب ارزشمند برای هدیه‌ی سال نو بودند می‌توانند از امروز با مراجعه به کتاب‌فروش‌ها و شهر‌کتاب‌های شهر و محل خود سرزمین اهورایی را تهیه کنند. کتاب نفیس ایران سرزمین اهورایی با قیمت 450000ریال توسط شرکت‌های محترم پخش ققنوس، گسترش، فرهنگسرای میردشتی و... به کتاب‌فروشی‌ها عرضه شده است. در میدان انقلاب کتاب سبز نمایندگی فروش محصولات نفیس سرزمین اهورایی است و همچنین فروش آنلاین سایت و خرید تلفنی از انتشارات راهی است که شما می‌توانید این اثر را به صورت آنلاین خریداری کرده و درب محل سکونت خود تحویل بگیرید. دوستانی که عضو کمپین خرید کتاب به جای سررسید فعال هستند می‌توانند خرید این کتاب ارزشمند و دیگر آثار نفیس و فرهنگی انتشارات را با تخفیف ویژه شامل خرید عمده تهیه کنند.

صفحه 7 از 36

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی