انتشارات اهورا

[مجموعه‌شعر‌رُِِزفضلی‌درکتاب‌های‌شعربامداد‌ِسرزمین‌اهورایی]

rosfazliبه نام بامدادِ سپیدِ آسمان شعر معاصرِ فارسی "احمد شاملو" و به همت شاعرانی که آستین بالا‌زده‌اند و صدها شعر از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" را در سرزمین اهـورایی بررسی کرده‌اند، اینک مجموعه‌ی چهارم  از "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "آدم‌هانمی‌پرند" اثر رز فضلی چهارمین کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از استعدادهای جوان شعر امروز منتشر می‌شود. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر، آثار ارسالی شاعران را بررسی کرده و از آن میان آثاری که موفق به کسب بیشترین رای مثبت شده‌اند را منتشر کرده است.  کارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعرانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "آدم‌ها‌نمی پرند" اثر رز فضلی یکی از آثار منتخب این طرح است.

از شعرهای کتاب:

به گنجشک همسایه که روی ضامن نبرد لانه دارد گفتم
روی تخم هایش نخوابد
از آسمانِ امروز صبح جیک جیک،جمع می کردند
  گفتم
کلاغ شود
نزدیکی های ظهر بوده که خورشید را منفجر کردند
مبادا که تخم هایش پرنده شوند
که ضامن جنگ بی حجم مرگ در می رود
گفتم
 کلاغ بنشیند بر سکوی شب و
پوکه برچیند از صورت شهر
...
گفتم که کاش شهرش از جنس اسمش، زن بود

ادامه مطلب ...

[تخفیف به مناسبت فرا رسیدن سال نو]

arm sarzamin ahooraeiاز تاریخ 15 اسفند ماه 1395 تا 31 فروردین ماه 1396

کلیه محصولات انتشارات سرزمین اهورایی شامل کتب نفیس، کتاب‌های فرهنگی و هنری، کتاب‌های ادبیات ایران و ادبیات جهان، آثار هنری و کارت پستال‌، پوسترها و محصولات فرهنگی و هنری اهورا که توسط کاربران و از طریق فروش آنلاین سایت و خرید تلفنی تهیه شوند مشمول تخفیف ویژه خواهند شد:

خرید کلیه‌ی کتاب‌های انتشارات سرزمین اهورایی و محصولات فرهنگی اهورا تا مبلغ 50 هزار تومان 15٪ تخفیف

خرید کلیه‌ی کتاب‌های انتشارات سرزمین اهورایی و محصولات فرهنگی اهورا تا مبلغ 100 هزار تومان 20٪ تخفیف

خرید کلیه‌ی کتاب‌های انتشارات سرزمین اهورایی و محصولات فرهنگی اهورا بیش‌ از مبلغ 100 هزار تومان 25٪ تخفیف

خرید تلفنی: 22882011

سفارش تلگرام: 09379103299

سایت انتشارات سرزمین اهورایی: www.ahoorapress.com

سایت اهورا گیفت و محصولات فرهنگی اهورا: www.ahooragift.com

اینستاگرام نشر:https://www.instagram.com/ahoorapress

اینستاگرام اهورا: https://www.instagram.com/ahoora_gift

کانال تلگرام نشر: https://t.me/ahoorapress

کانال تلگرام اهورا: https://t.me/ahoora_gift

 

[چاپ پنجم کتاب ایران سرزمین اهورایی در بازار نشر]

sarzamin ahooraeiپنجمین چاپ از " ایران سرزمین اهورایی " در بازار نشر عرضه شد. کتاب ایرانشناسی نفیس ایران سرزمین اهورایی تمام گلاسه و تمام رنگی با پوشش متالیک و قاب شامل تصایر بدیع و زیبایی از ایران زمین اثر هنرمند گرامی داود وکیل زاده است. این کتاب دو زبانه (فارسی و انگلیسی) است و مطالب آن به قلم دکتر محمدرضا ریاضی و دکتر اسماعیل سلامی توسط انتشارات سرزمین اهورایی تجدید چپ و از امروز روانه‌ی بازار نشر شده است. مدیرهنری و طراح گرافیک این کتاب رقعی مجید ضرغامی است مخاطبینی که در پی تهیه‌ی این کتاب ارزشمند برای هدیه‌ی سال نو بودند می‌توانند از امروز با مراجعه به کتاب‌فروش‌ها و شهر‌کتاب‌های شهر و محل خود سرزمین اهورایی را تهیه کنند. کتاب نفیس ایران سرزمین اهورایی با قیمت 450000ریال توسط شرکت‌های محترم پخش ققنوس، گسترش، فرهنگسرای میردشتی و... به کتاب‌فروشی‌ها عرضه شده است. در میدان انقلاب کتاب سبز نمایندگی فروش محصولات نفیس سرزمین اهورایی است و همچنین فروش آنلاین سایت و خرید تلفنی از انتشارات راهی است که شما می‌توانید این اثر را به صورت آنلاین خریداری کرده و درب محل سکونت خود تحویل بگیرید. دوستانی که عضو کمپین خرید کتاب به جای سررسید فعال هستند می‌توانند خرید این کتاب ارزشمند و دیگر آثار نفیس و فرهنگی انتشارات را با تخفیف ویژه شامل خرید عمده تهیه کنند.

[ایران‌سرزمین‌اهورایی‌ به ‌چاپ‌ پنجم رسید]

photo 2017-02-20 17-11-11کتاب نفیس "ایران سرزمین اهورایی" کتاب محبوب مخاطبین و پرفروش‌ترین کتاب نفیس ایرانشناسی در قطع رقعی هم اینک در حال گذراندن مراحل چاپ است و به زودی به بازار نشر عرضه می‌شود. دوستانی که با کمپین #کتاب_به_جای_سررسید همراه هستند برای خرید تعداد این کتاب ارزشمند، کارآ و نفیس با شماره‌ تلفن دفتر نشر 22866858و22866859 تماس گرفته و از تخفیف فروش در تعداد بهره‌مند شوند. دوستانی که نیاز به خرید تک جلدی دارند از طریق پایانه‌ی فروش تلفنی سرزمین اهورایی 22882011 و تلگرام 09379103299 خرید کرده و کتاب خود را از طریق ارسال پستی بدون هیچ هزینه‌ی اضافه در محل دریافت نمایند. #کتابفروشی ها و #شهرکتاب و عاملین فروش، کتاب ایران  سرزمین اهورایی را از طریق پخش‌های محترم گسترش، ققنوس، فرهنگسرای میردشتی، یساولی و... تهیه نمایند.

[عاشقانه‌های‌شاعرِنقاش‌‌اروپایی‌درسرزمین‌اهورایی]

keleh"دنیاخانه‌ی‌من‌است"

 اشعار پل کِله (زادهٔ ۱۸ دسامبر ۱۸۷۹ - درگذشتهٔ ۲۹ ژوئن ۱۹۴۰) شاعر و نقاش نامدار برای اولین بار در ایران منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی کتاب "عاشقانه‌های جنگ" مجموعه شعر پل کله به ترجمه‌ی میثم سراج توسط انتشارات سرزمین اهورایی در مجموعه شعرجهان این انتشارات با فروست شماره‌ی 47 منتشر شده است. اگر چه کله را بیش‌تر به خاطر آثار نقاشی او در سبک‌ اکسپرسیونیسم، کوبیسم و سورئالیسم می‌شناسند اما بی‌گمان مرتکب خطا خواهیم شد اگر به اشعار پل کله به عنوان چیزی "منشعب" و یا "کوچکتر از" اثرهای تصویری‌اش روی آوریم. همانطور که آشکار است، کله در دوران شکل گیری‌اش، مدت‌ها مابین نقاشی، موسیقی و شعر مردد بود، که در نهایت این تردید با برگزیدن نقاشی پایان گرفت، گزینشی که او را به یکی از ارزشمندترین و پرثمرترین هنرمندان قرن گذشته تبدیل کرد، همچنان که وی را از جستجو و تحقیقی "بی ولع" و گویی مخفیانه در شعر دلسرد نکرد. اشعار کله مع الهذا، نباید حاصل فعالیتی حاشیه‌ای بلکه بایستی محصول یک هنرِ همجوار و پارالل تلقی گردند. ما در این اثر با اشعاری که نقش "زیرنویس" و یا توضیحاتی اگزیستانسیالیستی برای نقاشی¬های وی را دارند مواجه نیستیم، بلکه در برابر گویش‌هایی مستقل و هم شأن با آن‌چه خلاقیت هنری‌اش می آفریند قرار داریم؛ و این فقط یک اتفاق نیست که در ابیات وی هیچ اشاره ای به صور و یا به صحنه آرایی نمی یابیم. آن‌چه مختص این شاعر است همان تقلایی است که تلاش دارد اثر خویش را از هرچه ناخالصی های بیوگرافیک و "مضمون گرا" عاری کند. کله مثل نقاشی در شعر هم به دریافتن اصول و مکانیسم‌های مولدۀ جهان هستی گرایش دارد. به نظر می رسد که وی به وجود یک رمز و یا یک حکم اولیه و ابتدایی، که بر ساختار گیتی مدیریت می کند ایمان آورده باشد، گویی اکتشاف اسرار ازلی را دنبال می‌کند، مستقل از این‌که این پروسه را به دست کلمات و یا به دست نقوش سپرده باشد. لابد دقیقاً به همین تلاش و جستجو می اندیشیده که دربارۀ خود چنین نوشته است: «من در دنیای خاکی قابل دسترسی نیستم زیرا که من در دیار مردگان و یا نازاده ها خوش منزل کرده ام. بیش از معمول نزدیک به قلب خلقت، ولی همچنان نه خیلی نزدیک..!»

از شعرهای کتاب:

"درمیان پسران"


اولی:
پرندگان را در هوا صید می‌کنم
تیر و کمانم را
به تنهایی تراش داده‌ام
این فن
مانند ساعت در دستم
دقیق است و کارگر

ادامه مطلب ...

[جزیره‌نشـینِ‌کتاب‌های‌شعر‌بامــــداد‌‌دربازارنشر]

mirkalaeiبا درود بر بامدادِ شعر معاصر فارسی "احمد شاملو" و به همت شاعرانی که آستین بالا‌زده‌اند و صدها شعر از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" را در سرزمین اهـورایی بررسی کرده‌اند، چهارمین مجلد از مجموعه "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "جزیره‌نشین" اثر محسن موسوی‌میرکلایی چهارمین کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از استعدادهای شعر امروز و شاعران جوان منتشر می‌شود. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر، آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را شامل بودند را بررسی کرده، کتاب‌هایی که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافته و مناسب نشر شناخته شدند. کارشناسان اولین دوره‌ی از کتاب‌های شعر بامدادِ انتشارات سرزمین اهورایی: ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این پروژه همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعرانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "جزیره‌نشین" اثر محسن موسوی‌میرکلایی یکی از آثار منتخب این طرح است.

از شعرهای کتاب:

جهت

دستی که دورِ کمر تو می روید/ دستِ من نیست
کابوسی ست که وعده داده شده توسطِ پیامبران پیش از میلاد
در میلان با انیو موریکونه  پا به توپ شدم و زدیم به تیپ وُ تاپِ هم حسابی
در تبریز، ریز ریز با شهریار گریه کردم و اکنون دیگر حالم خوب است
و به یاد آوردم که دست من نبود
حلقه حلقه دود سیگاری که از دهان آن مست پسر می‌آمد
پس به زانو درنیآمدم وُ خود را رساندم به شکمِ نخستین اسپ و پنهان شدم در او

ادامه مطلب ...

[روزه‌ی‌سکوت‌‌سهیل‌نصرتی‌درکتاب‌های‌شعربامداد‌ِسرزمین‌اهورایی]

nosratiبه نقش شاعر پیشانی‌بلندِ شعر معاصرِ فارسی "احمد شاملو" ضمیر خاطر را چراغ‌آویز کرده‌ایم. به همت شاعرانی که آستین بالا‌زده‌اند و صدها شعر از فراخوان "کتاب‌های شعر بامداد" را در سرزمین اهـورایی بررسی کرده‌اند، اینک سومین مجموعه از "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "روزه‌ی سکـوت" اثر سهیل نصرتی سومین کتاب از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از شاعران جوان منتشر می‌شود. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر، آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را شامل بودند را بررسی کرده، کتاب‌هایی که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافت و مناسب نشر شناخته شدند. کارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعران جوانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "روزه‌ی‌سکوت" اثر سهیل نصرتی یکی از آثار منتخب این طرح است.

از شعرهای کتاب:

مادرانه

سوگند به دست های تو سیمین
که تنها لوبیا پلوی تو سحرآمیز است

کاش از دنیا
همیشه کمی باقی مانده باشد
تا دوباره نگاهت کنم
از زنِ در خاب هایم بگویم
که با یک دست
تعادل مهربانی را سخت تر حفظ می کرد

ادامه مطلب ...

[الهام حیدری با دومین مجموعه از کتاب‌های شعر بامداد در سرزمین اهورایی]

heydariبا احترام به بزرگ مرد شعر معاصر فارسی احمد شاملو  دومین مجموعه از "کتاب‌های شعر بامداد" در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "اذا که رو بشود زیرهای زبانی" اثر الهام حیدری دومین اثر از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از شاعران جوان منتشر گردیده است. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران بر مبنای رای جمعی کارشناسان شعر آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را داشتند را بررسی کرده و آثاری که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافته و مناسب نشر شناخته شدند. کارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعران جوانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "اذا که رو بشود زیرهای زبانی" یکی از آثار منتخب این طرح است.

 

از شعرهای این مجموعه:

"فلفل دلمه ها یعنی که دوستت دارم"

حاشیه نرو
بگو که ظرف سوراخ بوده
و عشق
تمام عشق
ریخته است.
بگو چیزی نمانده برای سوی چشم /برای نای پا/ برای میل دست
بگو که لانه بردارماز میان  سینه ات  // بروم
اما  چگونه دانه بردارم از دستهای دیگری
  آه دیگری/ لم یکن من است لایمکن من است بالهای بی امکانی ام است
اصلا چرا بروم؟ از کجا بروم؟
طلاقم بده از سه جهت از زمانه از زمان از مکان بی مکان
دود بشوم بروم به هوا

ادامه مطلب ...

[ابراهیم عادل با اولین مجموعه از کتاب‌های شعر بامداد در سرزمین اهورایی]

adelاولین مجموعه از سری نخست کتاب‌های شعر بامداد در انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سرزمین اهورایی مجموعه شعر "زمستان به هر زبانی که بیاید سرد است " اثر ابراهمیم عادل نخستین اثر از مجموعه کتاب‌هایی است که بر مبنای طرح حمایتی انتشارات سرزمین اهورایی از شاعران جوان منتشر گردیده است. این طرح که به مناسبت هم‌زمانی اجرای آن با زادروز شاعر بزرگ شعر معاصر احمد شاملو به نام " کتاب‌های شعر بامداد " فروست شده است برای اولین بار در ایران آثار شاعرانی که شرایط فراخوان اعلام شده را داشتند را بررسی کرده و بر مبنای رای جمعی گروه کارشناسانِ این طرح، آثاری که بیشترین رای مثبت کارشناسی را دریافت کردند به مرحله‌ی نهای راه یافته و مناسب نشر شناخته شدند. گارشناسان اولین دوره‌ی کتاب‌های شعر بامداد انتشارات سرزمین اهورایی ابوالفضل پاشا، بهزاد خواجات و محمد آزرم بر مبنای طرح پیشنهادی مجید ضرغامی با این طرح همکاری کرده و بعد از بررسی حدود یکصد و سی کتاب ارسالی از طرف شاعران جوانی که شرایط حضور در این فراخوان حمایتی فرهنگی را داشتند، هفت اثر منتخب خود را به دبیرخانه‌ی این طرح اعلام کردند. کتاب "زمستان به هر زبانی که بیاید سرد است" یکی از آثار منتخب این طرح است.

ادامه مطلب ...

[کتاب‌شناسی‌ادبیات‌استان‌بوشهر‌منتشر‌شد]

ketabsheansiکتابشناسی ادبیات استان بوشهر توسط انتشارات سرزمین اهورایی منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سرزمین اهورایی کتابشناسی ادبیات استان بوشهر که نود و پنج سال فعالیت نویسندگان، شاعران، منتقدان و محققان عرصه ادبیات استان بوشهر از سال 1300 تا سال 1395 را در بر می گیرد توسط انتشارات «سرزمین اهورایی» منتشر شد. این اثر حاصل دو سال پژوهش و پیگیری «محسن موسوی میرکلایی» است و شامل سه بخش است. بخش نخست کتاب شامل شعر و کتاب های پژوهشی این حوزه است. بخش دوم کتاب شامل داستان و کتاب های پژوهشی این حوزه و سومین بخش این کتاب شامل نمایشنامه و کتاب های پژوهشی این حوزه است. پژوهشگر این اثر  در مقدمه‌ی کتاب به پیشرو بودن استان بوشهر در حوزه چاپ و نشر کتاب در ایران اشاره داشته و همچنین به حضور نویسندگان و شاعران پیشرو این استان در تاریخ ادبیات ایران اشاره کرده است.

کتاب‌شناسی ادبیات استان بوشهر اثر محسن موسوی میرکلایی که فروست شماره 5 کتاب و کتاب‌داری نشر را از آن خود کرده است در قطع رقعی و به قیمت 60000ریال به زودی از طریق پخش‌های محترم گسترش و ققنوس روانه‌ی بازار نشر خواهد شد.

صفحه 5 از 33

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: