انتشارات اهورا

[شاعران‌امــروز‌،منتشر‌مي‌شود]

shaeran_jeldبه گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي جلد اول از مجموعه كتاب‌هاي [شاعران امـروز] مجوز چاپ دريافت كرده و در مسير چاپ قرار گرفت. مجيد ضرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي گفت: « با توجه به مدت زمان طبيعي سپري شده براي دريافت مجوز چاپ اين كتاب اميدوارم جلد اول [شاعران امـروز] بعد از مراحل فني و آماده سازي به زودي منتشر شود.» وي افزود: « اين كتاب با صرف دقت و زمان زيادي در تمام مراحل برنامه ريزي و اجراي طرح و هماهنگي طرح و... اكنون به مرحله‌ي آماده سازي پيش از چاپ رسيده است و اين مهم حاصل همكاري و لطف تمام شاعران عزيزي است كه براي اين فراخوان از گوشه و كنار دنيا شعر ارسال كرده و به اين حركت گروهي اعتماد كرده اند و همچنين محصول تلاش و برنامه ريزي تيم 5 نفره‌ي داوراني است كه با تمام مشكلات با روي باز به اهميت اجراي اين پروژه پي بردند، وقت گذاشتند تا مجلد اول اين طرح به ثمر برسد» وي در مورد چگونگي اجراي اين طرح و اعلام فراخوان براي جلد بعدي [شاعران امـروز] افزود:« اميدوارم بعد از سپري شدن مراحل فني واجرايي و چاپ جلد اول اين كتاب، طبق برنامه ريزي قبلي مراحل اجرايي و زمان بندي  مجلد دوم اين مجموعه با اعلام اسامي 5 داور جديد آغاز شود و پس از آن از طريق پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي و خبرگزاري‌ها فراخوان جلد دوم را اعلام نماييم» ضرغامي در خصوص مشكلات اين طرح گفت:« البته مشكلات اين قبيل كارهاي گروهي، هماهنگي و برنامه ريزي و آغاز چنين طرحي بسيار زياد است و به تمام اين مشكلات طبيعي مسايل حاشيه‌اي، و مشكلات اجرايي را نيز اضافه كنيد تا متوجه سختي اين اجراي اين قبيل آثار شويد. اين كتاب اولين تجربه كار گروهي داوري بود و در نوع خود كار جديدي است. اميدوارم با راهنمايي و نظر مخاطبين و دوستاران اين قبيل آثار ضعف‌هاي احتمالي در مجلدهاي بعدي برطرف شوند»

ادامه مطلب ...

[عذرخواهي بابت گران شدن كتاب]

مدير مسئول و صاحب امتياز انتشارات سرزمين اهـورايي از مخاطبين و خريداران آثار اين انتشارات به دليل گران شدن تعدادي از كتاب‌هاي نفيس سرزمين اهـورايي عذر خواهي كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي مجيد ضرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي اعلام كرد به دليل گران شدن كاغذ و مواد اوليه چاپ، پس از بررسي و هم‌فكري با دوستان و همكاران در سرزمين اهـورايي و پس از تاخير زياد مجبور به بالابردن قيمت چند كتاب نفيس شديم» وي در گفت‌و‌گو با پايگاه اطلاع رساني گفت: « با توجه به اين كه اكثر كتاب‌هاي مشابه در بازار نشر افزايش قيمت 20 تا 50 درصدي داشته‌اند و از آن‌جايي كه

ادامه مطلب ...

[يك سوژه و يكصد نگاه به زودي منتشر مي‌شود]

jeld-4*مسئولين فكري به حال مشكل مميزي و گراني كاغذ كنند * لزوم كوتاه كردن دست دلال‌ها

كتاب يك سوژه و يكصد نگاه شامل عكس‌هاي مجيد ضرغامي از برج ايفل مجوز نشر گرفت. مجيد ضرغامي در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهورايي گفت: «عكس‌هاي اين كتاب كه در سال‌هاي مختلف از اين برج گرفته شده است با تكيه بر ثبت فرم‌هاي بصري، تاكيد بر چگونه ديدن دارند. اين كتاب در بر گيرنده‌ي حدود يكصد و پنجاه قطعه عكس از برج ايفل، قسمت‌ها و نماي كلي آن از زواياي مختلف و نماي شهر پاريس و برخي از اماكن شهر از فراز اين برج است».

برج فلزي ايفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پر بازدیدكننده‌ترین و یکی از شناخته‌ شده‌ترین اماكن توريستي در جهان است. نام برج ایفل از نام سازنده‌اش گوستاو ایفل گرفته شده است. طرح گوستاو ایفل از بین 700 طرح پیشنهادی که در مسابقه طراحی به ثبت رسیده بود،  به اتفاق آرا انتخاب شد. ساخت برج در سال ۱۸۸۷ آغاز و در ۳۱ مارس ۱۸۸۹ به پایان رسید. برج ایفل به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه و نمايشگاه جهاني ساخته شد و گفته مي‌شود پس از ساخت  مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر از مشاهير آن زمان به ساخت آن شدیداً اعتراض نمودند كه از آن جمله مي‌توان از  امیل زولا، گی دو موپاسان، شارل گارنیه و همچنین الکساندر دوما نویسنده شهیر فرانسوی نام برد.

مجيد ضرغامي سعي داشته است با ثبت اتفاقات بصري در لحظه‌ي عكاسي و در قياس قرار دادن اين پديده‌ي آشنا با عناصر و آرايه‌هاي شهري، تصاوير متفاوتي از اين بنا ارائه دهد.

صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي در رابطه با زمان انتشار اين كتاب و آثار ديگري كه از اين انتشارات مجوز گرفته اند و مشكلات شرايط فعلي نشر گفت: « اميدوارم به زودي اين كتاب به همراه چند اثر ديگري كه مجوز چاپ گرفته اند را منتشر كنيم. با توجه به وضعيت تاسف بارقيمت كاغذ و مواد اوليه چاپ بازار توليد آثار فرهنگي تقريبا رو به خاموشي است و بيم آن مي‌رود كه اندك ناشراني كه هنوز با عشق و علاقه مشغول به بازتوليد آثار فرهنگي و هنري هستند نيز نا اميد شوند.»

ادامه مطلب ...

[آثار ممتازِ انتشارات سرزمين اهـورايي در جمع بهترين‌هاي جشنواره‌ي يازدهم چاپ]

chap91

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي آثاري از اين انتشارات به عنوان بهترين‌هاي چاپ ايران انتخاب شدند.  بخش مسابقات تخصصي يازدهمين جشنواره صنعت چاپ ايران با ارسال تقدير نامه‌اي  به نام مدير مسئول و صاحب امتياز اين انتشارات با توجه به كيفيت ممتاز آثار ارسالي  سرزمين اهـورايي جهت داوري در يازدهمين جشنواره صنعت چاپ از  انتشارت سرزمين اهـورايي قدر داني كرده و موفقيت راهيابي اين آثار را به مرحله نهايي اين جشنوراه تبريك گفته است. لازم به ذكر است در سالهاي گذشته نيز آثاري از انتشارات سرزمين اهـورايي به مرحله‌ي نهايي جشنواره چاپ انتخاب شده و توانسته‌اند لوح تقدير بهترين اثر چاپي ايران در اين جشنواره را از  آن خود نمايند.

لازم به ذكر است برخي از آثار اين انتشارات مانند كتاب نفيس  «ايران سراي جاويدان» در قطع رحلي بزرگ و كتاب رقعي نفيس «ايران سرزمين اهـورايي» و « تخت جمشيد پايتخت اهـورايي» و « اصفهان ميراث اهورايي» و مجموعه آثار نقاشي سرزمين اهـورايي در چند سال پياپي به عنوان نماينده‌اي از آثار منتشر شده در ايران براي نمايشگاه زيبا ترين آثار جهان در كشور آلمان انتخاب شده و اين آثار هم‌اكنون در نمايشگاه كتاب فرانكفورت و به عنوان نماينده‌ي از ايران حضور دارند.

همچنين برخي از آثار اين انتشارات مانند كتاب نفيس « ايران سراي جاويدان » موفق به دريافت شناسنامه‌ي نفاست اثر از جشنواره‌ي كتاب‌هاي نفيس و هنري ايران شده‌اند.

[كتاب سينماي ايران منتشر شد]

cinemairanكتاب سينماي ايران امـروز، ديروز، شامل مصاحبه با سينماگران قبل و بعد از انقلاب توسط انتشارات سرزمين اهـورايي منتشر شد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي اين كتاب كه حاصل مصاحبه‌هاي عارف محمدي با سينماگران در داخل و خارج از ايران است به قيمت 65000ريال در قطع رقعي با كاغذ گلاسه، در 186 صفحه و با طراحي مجيد ضرغامي منتشر شده است. كتاب شامل دو بخش مصاحيه و عكس است و تصاوير مصاحبه شوندگان در بخش عكس‌هاي اين كتاب منتشر شده است. حرف‌هاي  بعضي از مصاحبه شوندگان براي اولين بار بعد از انقلاب در اين كتاب آمده است كه در نوع خود تازه و جذاب و در برگيرنده‌ي بخشي از  تاريخ شفاهي سينماي ايران است. اسامي مصاحبه شوندگان به شرح زير است:

مهدي رئيس فيروز، بهـروز وثوقـي، پرويز پرستوئي، ويدا قهرمانـي، عبدالله بوتيمار، فاطمه معتمد آريا، هوشنگ كاووسي، عباس كيارستمي، محمد علي كشاورز، اصغر فرهادي، ناصر تقوايي، بابك بيات، ترانه عليدوستي، همايون ارشادي، اكبر عبدي، مجيد مجيدي، آيدين آغداشلو، عليرضا داوود نژاد، رضا بديعي، خسرو پرويزي، جعفر والي، شاپور غريب، بهروز افخمي، مصطفي خرقه پوش، امير شهاب رضويان و محسن امير يوسفي.

ادامه مطلب ...

[منتخب اشعار نيما يوشيج منتشر شد]

Nima-ok-jeld

تو را من چشم در راهم عنوان كتاب منتخب اشعار نيما يوشيج، از مجموعه كتاب‌هاي شعر ايران است كه به انتخاب مجيد ضرغامي و توسط انتشارات سرزمين اهـورايي منتشر گرديد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي اين كتاب در قطع رقعي، در 144 صفحه با كاغذ گلاسه به قيمت 50000 ريال منتشر شده است كه تمام صفحات اين كتاب با تصوير نقاشي شده‌ي نيما در پس زمينه‌‌ي آن طراحي گرديده است. علاقمند مي‌توانند به زودي اين كتاب را از طريق فروشگاه كتاب سايت انتشارات سرزمين اهـورايي و يا از طريق كتاب‌فروشي‌ها تهيه كرده و يا با مراجعه به كتاب‌فروشي انتشارات سرزمين اهـورايي واقع در تجريش اين كتاب و ديگر محصولات سرزمين اهـورايي را تهيه نمايند.

خبر انتشار كتاب در:

خبرگزاري ايسنا: گزيده‌‌اي از شعرهاي نيما يوشيج انتشار يافت.

خبرگزاري ايلنا:مجموعه‌ای از گزیده شعرهای نیما یوشیج به انتخاب مجید ضرغامی در کتابی با عنوان «تو را من چشم در راهم»

[تصاويـر شاعـران معاصـر]


انتشارات سرزمين اهـورايي در سال 1369 براي اولين بار در ايران تصاوير و اشعاري از  شاعران نوپرداز مانند « نيما يوشيج، احمد شاملو، مهدي اخوان ثالث، فريدون مشيري، سهراب سپهري، فروغ فرخزاد و ... »را در قالب اثار بصري ماندگار مانند كارت پستال و پوستر و با بهره‌گيري از آثار هنرمندان برجسته‌ي معاصر با تكنيك‌هاي مختلف نقاشي منتشر كرد كه بسياري از اين آثار تا به امـروز بارها به تجديد چاپ رسيده است و براي مخاطبين محترم آشنا و خاطره انگيز است. شما مي‌توانيد براي مشاهده‌ي اين آثار به بخش اهـورا‌كارت در همين سايت مراجعه نموده و يا براي تهيه‌ي آن بخش از اين آثار كه در انتشارات موجود است از طريق فروشگاه مجازي سرزمين اهـورايي و يا با مراجعه به فروشگاه شعبه‌ي شميران انتشارات سرزمين اهـورايي واقع در ميدان تجريش اقدام نماييد.

POETS2

[ ايران سرزمين اهـورايي ] آماده‌ي چاپ چهارم مي‌شود.

در پاسخ به استقبال مخاطبين، كتاب «ايران سرزمين اهـورايي» آماده چاپ چهارم مي‌شود:sarzamin-ahooraei

به گزارش پايگاه اطلاع رساني انتشارات سرزمين اهـورايي، به گفته‌ي محمد مجيد ضرغامي مدير مسئول و صاحب امتياز اين انتشارات كتاب ايران سرزمين اهــورايي آماده‌ي چهارمين چاپ مي‌شود. كتاب نفيس ايران سرزمين اهـورايي مجموعه‌اي بي نظير از ديدني‌هاي ايران زمين است كه با عكس‌هاي داود وكيل زاده، طراحي مجيد ضرغامي و به قلم دكتر محمد رضا رياضي « متن فارسي » و دكتراسماعيل سلامي « متن انگليسي » و همراه با خوشنويسي استاد اسرافيل شيرچي در قطع رقعي و در 144 صفحه منتشر شده است. از مزاياي اين كتاب قطع بسيار مناسب و كارآي آن است و با توجه به قطع، و وزن مناسب كتاب از زيبايي و كيفيت نفيس منحصر به فردي برخوردار است. همچنين با توجه به تعداد مناسب عكس‌هاي اين كتاب كه در بعضي از صفحات با خوشنويسي و نقاشي چهره‌ي شعراي كهن سراي ايران زمين آذين شده است، قيمت آن بسيار مناسب در نظر گرفته شده است. اين كتاب در 3000 نسخه با رنگ متاليك و كيفيت عالي به همراه قاب نفيس براي چاپ چهارم در مراحل آماده سازي است. لازم به ذكر است چاپ اول اين كتاب زمستان 1386 منتشر شده است و از اين مجموعه نيز كتاب‌هاي « تخت جمشيد پايتخت اهـورايي » و « اصفهان ميراث اهـورايي » منتشر شده است. جهت خريد و بازديد صفحات داخلي كتاب به فروشگاه اينترنتي سرزمين اهـورايي مراجعه كنيد.

[گزارش‌ پايان كار نمايشگاه كتاب 91 + عكس‌ها]

بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران در روز 23 ارديبهشت 91 به كار خود پايان داد. به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي مسئول غرفه‌ي اين انتشارات پس از اتمام كار نمايشگاه كتاب تهران اعلام كرد كتاب نفيس " ايران سراي جاويدان " پر فروش ترين كتاب اين انتشارات در نمايشگاه بيست و پنجم بوده است. وي با اشاراه به مبلغ اين كتاب پس از محاسبه‌ي تخفيف در اين نمايشگاه ( 380000 ريال ) و استقبال خوب مخاطبين يادآور شد كه مردم همچنان براي آثار متفاوت و منحصر به فرد فرهنگي هزينه مي‌كنند. قابل ذكر است با توجه به اتمام تيراژ كتاب نفيس « ايران سرزمين اهـورايي » و در خواست مراجعه كنندگان براي تهيه اين اثر، انتشارات سرزمين اهـورايي در حال آماده سازي اين كتاب نفيس براي چاپ چهارم است. همچنين كتاب « سينماي ايران، امـروز- ديـروز » كه بعد از مدت‌ها مجوز چاپ را دريافت كرده است به دليل طولاني شدن مراحل اخذ مجوز طرح جلد، متاسفانه به نمايشگاه كتاب 91 نرسيد و جلد اول كتاب [شاعران امروز] نيز همچنان مراحل اداري و قانوني خود را طي مي‌كند و انتشارات سرزمين اهـورايي اميدوار است به زودي اين دو اثر را روانه‌ي بازار نشر كند.

ادامه مطلب ...

[پر فروش ترين كتاب سرزمين اهـورايي در بيست و پنجمين نمايشگاه كتاب تا روز بيستم ارديبهشت ماه]

IRANبه گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي پرفروش ترين كتاب اين انتشارات تا روز چهارشنبه 20 ارديبهشت ماه 91 در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران، كتاب نفيس « ايران سراي جاويدان » است. اين كتاب كه شامل عكس‌هاي ايرانشناسي از افشين بختيار بوده و به دوزبان فارسي و انگليسي منتشر شده است با توجه به تخفيف مناسبي كه ويژه‌ي نمايشگاه در نظر گرفته شده است مورد استقبال مراجعين به غرفه انتشارات سرزمين اهـورايي ( واقع در راهرو 20 شبستان، شماره 32) قرار گرفته است. با توجه به اظهار نظر برخي از دست اندركاران و كارشناسان مبني بر كم شدن توان خريد بازديدكنندگان نمايشگاه بيست و پنجم، آمار خريد بالاي اين كتاب توسط بازديدكنندگان سرزمين اهـورايي دليل ديگري بر كيفيت و تفاوت اين كتاب ايرانشناسي است.

صفحه 33 از 35

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل:


گالری تصاویر اهورا کارت

پاتوق‌های فرهنگی