انتشارات اهورا

[گفت‌و‌گوي مجيد ضرغامي با خبرگزاري مهر به بهانه‌ي بيست‌ و پنجمين نمايشگاه بين المللي كتاب تهران]

4

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي مجيد ضـرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول انتشارات سرزمين اهـورايي در گفت و گو با خبر گزاري مهر به مشكلات نشر، كپي غير مجاز و برداشت از ايده‌هاي آثار 20 ساله‌ي اين انتشارات و جعل تاريخ توليد براي كسب اعتبار توسط كپي كنندگان اشاره كرده و با اشاره به آثار ارائه شده‌ي سرزمين اهـورايي در نمايشگاه كتاب بيست و پنجم، ضمن گلايه از قوانين و مشكلاتي كه مانع ايجاد فضاي سالم در صنعت نشر است به هیاهوسالاری در روند توليد كتاب‌هايي كه از معناي واقعي صنعت نشر دور هستند اشاره كرده و گفت:

"تلاش ما در انتشارات سرزمین اهورایی این است که کتاب را با قیمت مناسب به دست مخاطب رسانده و همچنین از هیاهوسالاری بپرهیزیم. برخی دعواهای کارگاهی و جناحی و حتی نقدهای منفی برای تبلیغ کتاب – که متاسفانه این روزها رواج پیدا کرده - از جمله کارهایی است که بر ارزش کتاب نمی‌افزاید و در بهترین حالت تنها اعتباری مقعطی و کاذب برای کتاب به ارمغان می‌آورد.

وي درج شمارگان‌های کاذب بر شناسنامه کتاب و دور شدن از مفهوم واقعی صنعت نشر را آفت دیگر این عرصه دانسته و عنوان کرد: متاسفانه این روزها دارد عادی می‌شود که بعضی از دوستان کتاب‌هایشان را با شمارگان پایین و غیرصنعتی چاپ ولی در شناسنامه اثر شمارگان بالاتری درج می‌کنند و با این روش می‌خواهند کتاب را به چاپ‌های متعدد برسانند. ما باید شرایط سالمی برای چاپ و عرضه کتاب به ویژه کتاب شعر و ادبیات داستانی فراهم کنیم و در این شرایط بتوانیم مخاطب واقعی داستان و شعر امروز را به دست آورده و برای آنها برنامه‌ریزی کنیم. اگر روی مخاطبان واقعی و حتی محدود هم برنامه‌ریزی  کرده و کار کنیم برای عرضه کتاب‌هایمان در شرایط فعلی کافی است." ...ضرغامی با اشاره به اینکه سرزمین اهـورایی در حال آماده‌سازی چند مجموعه شعر است، بیان کرد: کتاب شعر در ایران آن طور که باید فروش چندانی ندارد. ما هنوز تعریف مناسب و فراگیری از شعر امـروز نداریم؛ برخی جریانات امروزی شعر پارسی که حاصل تجریه، زحمات و پیگیری شاعران امروز است را به رسمیت نمی‌شناسند و برخی هم هر نوشته‌ای که عاری از مولفه‌های امروزی شعر و روح شاعرانگی است را شعر مدرن، پست مدرن و غیره می‌نامند. به همه این مشکلات و جنجالهای طبیعی که پیرامون شعر امروز را گرفته است مساله گرانی مراحل بازنشر و توزیع نامناسب کتاب‌ها و نبود فروشگاه‌های مناسب را اضافه کنید که همه این مسائل دست به دست هم داده و نمی گذارند کتاب خوب ارائه شده و به سهولت به  مردم معرفی شود...."

متن كامل مصاحبه  را در خبر گزاري مهر بخوانيد: «سرزمین اهورایی» کتاب‌های ایران‌شناسی را در نمایشگاه می‌گشاید.

متن كامل گفت و گو را در پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي دنبال كنيد:

ادامه مطلب ...

[هديه‌اي ماندگار: كتاب ايران سراي جاويدان]

JAVIDAN

يك پيشنهاد عالي:

با فرارسيدن سال نو و اجراي رسم پسنديده‌ي ايرانيان در اهداء هدايا و شادباش‌هاي نوروزي، انتشارات سرزمين اهـورايي با معرفي مجدد كتاب نفيس [ ايران سراي جاويدان ] به علاقمندان اهداء كتاب‌هاي فرهنگي و هنري به  معرفي كوتاه اين اثر ارزشمند مي پردازد. اين كتاب شامل حدود 400 قطعه عكس از هنرمند گرامي افشين بختيـار از طبيعت، معماري و مردم ايران زمين است. قطع كتاب رحلي بزرگ 224 صفحه، تمام گلاسه، چاپ داخلي متاليك، قاب فيبر با روكش چهاررنگ، پوشش سلفن و يو‌وي اعلاء است. كتاب دوزبانه بوده، متن فارسي آن را دكتر محمدرضا‌رياضي به رشته‌ي تحرير در آورده و متن انگليسي آن توسط دكتر اسماعيل سلامي نگاشته شده است. مدير هنري و طراح اين اثر مجيد ضرغامي است و تمامي تصاوير اين كتاب با توضيح و زير نويس دوزبانه آزين شده است. كتاب ايران سراي جاويدان از ارزشمندترين آثار موجود در بازار نشر است كه  با قيمتي بسيار مناسب و ظاهري زيبا و متن و كيفيتي عالي به عنوان هديه‌اي فرهنگي و ماندگار مورد استقبال مخاطبين قرار گرفته است. هديه‌اي كه مخاطب شما هيچ‌گاه آن و اهداءكننده‌ي آن را از ياد نخواهد برد. شما مي‌توانيد از بعضي از تصاوير اين اثر  در همين سايت ديدن نماييد و براي تهيه آن از طريق فروشگاه اينترنتي سايت و يا دفتر مركزي انتشارات سرزمين اهـورايي، كتاب فروشي اهـورا و يا كتاب فروشي‌هاي معتبر سطح كشور اقدام نماييد.

[ارسال شاد باش‌هاي‌ نــوروزي با صدها مدل كارت پستال اهـورا]

NOROZ

ايرانيان از دير باز نخستين روز بهار را با آئين‌هاي زيبا و پسنديده‌ي خود جشن گرفته و آن را به عنوان سمبل روز نو به فال نيك گرفته‌اند. روزي كه به يمن آن غبار و كدورت‌هاي گذشته را از خانه‌ي دل پاك كرده و در لحظه‌ي آغاز سال نو و لحظه‌ي بيداري طبيعت دعاي زيباي تحويل سال را زمزمه مي‌كنند. از سنت‌هاي پسنديده‌ي مراسم سال نو در ايران زمين تبريكات و شادباش‌هايي است كه گاه با پيشكش هدايا جلوه‌اي ديگر به اين مراسم مي دهد.

كارت‌تبريك از هداياي مانا و تاثير گذاري است كه با توجه به پيشرفت تكنولوژي امكان به توليد انبوه رساندن آثار هنري، نقاشي، عكس، خط و خوشنويسي، آثار گرافيكي و ... را به ناشران داده و با توجه به بهاي اندك آن نسبت به هداياي ديگر  خريد و ارسال انبوه آن براي تمامي اقشار امكان پذير بوده و به گواه آمار شور و شوقي كه لحظه‌ي رسيدن پيك به كاربران گسترده‌ي اين آثار بوجود مي آيد با ديگر هدايا قابل قياس نيست.

انتشارات سرزمين اهـورايي مفتخر است در 20 سال گذشته  با شادي و شور ايرانيان عزيز براي تدارك مراسم سال نو همگام بوده و در كنار ديگر آثار انتشاراتي خود مانند كتاب هاي نفيس، تقويم و... صدها مدل كارت پستال با موضوعات مختلف طراحي و توليد و روانه‌ي بازار نشر كرده است. آثار متنوعي كه به همراه خلاقيت و نو آوري - كه شعار هميشگي اين انتشارات است - در موضوعات مختلفي مانند كارت‌هاي نوروزي، گل، نقاشي، شاعران، هنرمندان، مذهبي، اطلاعات نجومي و غيرو توليد شده است و اكنون شما مي‌توانيد اين آثار را در بخش ( اهـورا‌كارت‌ ) و يا ( فروشگاه كارت پستال ) در همين سايت تهيه كرده و يا با مراجعه به كتاب‌فروشي اهـورا واقع در تجريش از حدود 1000 مدل كارت پستال موجود ديدن نماييد.

[تقويم‌هاي ‌نوروزي‌ اهـورا ‌وارد بازار ‌نشر‌ شدند]

01

با نزديك شدن به جشن‌هاي نوروزي 1391، انتشارات‌سرزمين‌اهـورايي براي سال جديد، علاوه بر تقويم ديواري شاعران معاصر، اقدام به طرح و توليد تقويم‌هاي رو‌ميزي اهـورا در مدل‌هاي متنوعي مانند: «‌تقويم 12 ماهه‌ي

ادامه مطلب ...

تقويم ‌[شاعران‌معاصـر]‌ اهـورا‌ منتشر شد:

000انتشارات سرزمين اهـورايي تقويم شاعران سال 1391 را با تصاوير و اشعاري از 4 قله‌ي شعر نو پارسي « نيمايوشيج - سهراب سپهري - مهدي اخوان ثالث - احمد شاملو »  منتشر كرد.

ادامه مطلب ...

اسامي‌برگزيدگان‌فراخوان‌جلد اول[شاعران‌امـروز ]اعلام شد:

با اعلام نتايج از سوي  تيم داوري كتاب شاعران‌امـروز، اشعار 42 شاعر براي انتشار در جلد نخست از اين مجموعه كتاب‌ها انتخاب شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي، مجيد ضـرغامي صاحب امتياز و مدير مسئول اين انتشارات با اشاره به برنامه ريزي‌هاي قبلي اين فراخوان اعلام كرد: « با توجه تقويم فراخوان و تاخيري كه به دليل مشكلات شخصي يكي از داوران محترم به وجود آمد؛ نتايج نهايي داوري در پايان دي‌ماه به دبيرخانه اين انتشارات رسيد و از آن تاريخ با برنامه‌ريزي و پيگيري همكاران، امتيازهاي رسيده ثبت و با مشخص شدن مجموع امتيازهر اثر و در نظر گرفتن حد نصاب امتياز اشعار، 42 شاعر امتياز لازم جهت درج شعر در جلد نخست كتاب شاعران امـروز را كسب كردند.» ضرغامي اسامي  شاعراني كه اشعاري از آن‌ها امتياز لازم را كسب كرده‌اند را به ترتيب الفبا و به شرح زير اعلام كرد:

1-آرش نصرت اللهي   2- آزاده بشارتي   3- آزاده‌ فراهاني   4- ابوالفضل كمالي    5- ابوالفضل نظري    6- احمد بيرانوند    7- اعظم خواجه‌اُف «خجسته» ( ‌از‌تاجيكستان )    8- اعظم كمالي    9- اميد بلاغتي    10- اميرحسين نيكزاد    11- پروانه ستاري    12- پوياعزيزي    13- حسين بهشتي    14- حكيم عليپور ( از افغانستان )    15-رضا اسدي ( از افغانستان )    16- زري شاه‌ حسيني    17-شادي هادي نژاد   18- شهرام شهيدي    19- عفت كيميائي    20- علي سليماني    21- فاطمه سليماني    22- فاطمه روشن ( از افغانستان )    23- فرحناز پناه    24- كيانا برومند جاويد    25- ليلا جوينده    26- مبين اعرابي    27- مجتبي شفيعي    28- محمد آشور    29- محمدرضا جعفري    30- مريم رحماني    31- مسلم رحمتي    32- منيره حسيني    33- منيژه پرورش    34- مهدي عباسي زهان    35- مهري جعفري    36- مهناز بديهيان    37- ميثم رياحي    38- ميثم مهرنيا    39- نرگس عظيمي    40- وحيد بكتاش (از افغانستان )    41- هادي هزاره ( از افغانستان )    42- هاوري كريمي

ادامه مطلب ...

[ضرغامی در گفتگو با مهر: امیدوارم جایزه «زیباترین کتاب‌های جهان» به ایران برسد]

امیدوارم جایزه «زیباترین کتاب‌های جهان» به ایران برسد.
مدیر نشر سرزمین اهورایی که با 4 عنوان اثر در مسابقه «زیباترین کتاب‌های جهان» شرکت کرده است، ابراز امیدواری کرد، نام یک کتاب ایرانی به عنوان زیباترین کتاب جهان رقم بخورد.

مجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی که چهار عنوان از کتاب‌های این انتشارات از ایران برای نمایشگاه کتاب «زیباترین کتاب‌های جهان» انتخاب شده است، به خبرنگار مهر گفت: 105 ناشر از سراسر کشور کتاب‌های خود را در مسابقه‌ زیباترین کتاب‌های جهان شرکت دادند و از میان کتاب‌های منتشرشده در سال‌های 1389 و 1390، 24 عنوان از 15 ناشر ایرانی به‌آلمان رفتند تا به‌عنوان نمایندگان ایران در این مسابقه حضور یابند.      ( متن‌كامل را در مهر بخوانيد )

آخرين وضعيت[شاعران امـروز ] به‌نقل‌از خبرگزاري‌مهر:

اعلام نتایج داوری «شاعران امروز» به پایان دی‌ موکول شد:
نتایج داوری و اعلام نام منتخبان فراخوان «شاعران امروز» که قرار بود تا پایان آذرماه اعلام شود به پایان دی ماه موکول شد.
به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر 3 داور این فراخوان آرای خود را درباره شعرهای برگزیده اعلام کرده‌اند و 2 داور دیگر نیز به زودی نتایج را به دبیرخانه اعلام خواهند کرد. سپس دبیرخانه فراخوان تا پایان دی‌ماه به جمع‌بندی آرا خواهد پرداخت و بر اساس رتبه‌بندی و امتیازهایی که هریک از داوران به شعرهای رسیده، داده‌اند آثار برتر را برای چاپ در کتاب برمی‌گزیند.محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی انتشارات سرزمین اهورایی، شعرهای فارسی از شاعران داخل و خارج از کشور را قضاوت کرده‌اند.
سرزمین اهورایی در نظر دارد شعرهای برگزیده را در جلد نخست مجموعه کتاب‌های «شاعران امروز» منتشر کند.این فراخوان نخستین‌بار است که اعلام شده و طی آن شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج از کشور با ملیت‌های مختلف می‌توانستند شعرهای چاپ نشده خود را به این ناشر بسپارند که پس از داوری آثارشان در یک کتاب و در کنار شعرهای برگزیده دیگران منتشر شود. این کتاب به زودی و پس از نهایی شدن انتخاب‌ها، تدوین و برای دریافت مجوز راهی ارشاد می‌شود.
به گفته مجید ضـرغامی، دبیر این فراخوان، تا پایان وقت دریافت آثار نزدیک به 3 هزار شعر از فارسی‌زبانان داخل و خارج از کشور به دبیرخانه رسیده بود و شامل شعرهایی از ایرانیان ساکن کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئد، دانمارک، مالزی، سنگاپور و ... و همچنین فارسی‌زبانان غیرایرانی از کشورهایی چون تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان و بحرین بوده است.

......

پ‌ ن: تا تاريخ 20/10/90 چهار نفر از داوران فراخوان نتايج را ارسال كرده‌اند و دبيرخانه در انتظار نتايج داوري آخرين داور است.

اعلام نتایج داوری «شاعران امروز» به پایان دی‌ موکول شد
نتایج داوری و اعلام نام منتخبان فراخوان «شاعران امروز» که قرار بود تا پایان آذرماه اعلام شود به پایان دی ماه موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در حال حاضر 3 داور این فراخوان آرای خود را درباره شعرهای برگزیده اعلام کرده‌اند و 2 داور دیگر نیز به زودی نتایج را به دبیرخانه اعلام خواهند کرد. سپس دبیرخانه فراخوان تا پایان دی‌ماه به جمع‌بندی آرا خواهد پرداخت و بر اساس رتبه‌بندی و امتیازهایی که هریک از داوران به شعرهای رسیده، داده‌اند آثار برتر را برای چاپ در کتاب برمی‌گزیند.

محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی انتشارات سرزمین اهورایی، شعرهای فارسی از شاعران داخل و خارج از کشور را قضاوت کرده‌اند.

سرزمین اهورایی در نظر دارد شعرهای برگزیده را در جلد نخست مجموعه کتاب‌های «شاعران امروز» منتشر کند.

این فراخوان نخستین‌بار است که اعلام شده و طی آن شاعران فارسی‌زبان داخل و خارج از کشور با ملیت‌های مختلف می‌توانستند شعرهای چاپ نشده خود را به این ناشر بسپارند که پس از داوری آثارشان در یک کتاب و در کنار شعرهای برگزیده دیگران منتشر شود.

این کتاب به زودی و پس از نهایی شدن انتخاب‌ها، تدوین و برای دریافت مجوز راهی ارشاد می‌شود.

 به گفته مجید ضرغامی، دبیر این فراخوان، تا پایان وقت دریافت آثار نزدیک به 3 هزار شعر از فارسی‌زبانان داخل و خارج از کشور به دبیرخانه رسیده بود و شامل شعرهایی از ایرانیان ساکن کشورهایی چون آمریکا، کانادا، آلمان، انگلیس، فرانسه، سوئد، دانمارک، مالزی، سنگاپور و ... و همچنین فارسی‌زبانان غیرایرانی از کشورهایی چون تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان و بحرین بوده است.

[آثار‌انتشارات‌سرزمين‌اهـورايي،درنمايشگاه‌زيباترين‌كتاب‌هاي‌جهان]


IRANكتاب‌هاي انتشارات سرزمين اهـورايي براي سومين سال پياپي جهت شركت در نمايشگاه [زيباترين‌كتاب‌هاي‌جهـان] انتخاب شدند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سرزمين اهـورايي آثار منتشره‌ي اين انتشارات به همراه آثار برگزيده‌ از 15 ناشر ايراني كه و از ميان آثار 105 ناشر شركت كننده در بخش ايراني اين مسابقه انتخاب شده‌اند. اين آثار در نمايشگاه كتاب لایپزیک آلمان در بخش آثار ايراني انتخاب شده و در نمايشگاه كتاب فرانكفورت به عنوان زيباترين كتاب‌هاي جهان نمايش داده خواهند شد و سپس   در اختیار موزه کتاب آلمان قرار می‌گیرند تا براي همیشه محفوظ بمانند. نمایشگاه کتاب لایپزیک از 15 تا 18 مارس 2012 برابر با 25 تا 28 اسفند ماه 1390 در شهر لایپزیک و نمایشگاه کتاب فرانکفورت از 10 تا 14 اکتبر 2012 برابر با 18 تا 22 مهر ماه 1391 در شهر فرانکفورت آلمان برگزار خواهد شد.

ادامه مطلب ...

كتاب[شاعران امـروز] به‌نقل‌از‌خبرگزاري‌مهر‌20‌آذرماه‌90

  ضرغامی در گفتگو با مهر:
ax9نتایج داوری «شاعران امروز» پایان آذرماه اعلام می‌شود
مدیر انتشارات سرزمین اهورایی متولی چاپ کتاب در قالب فراخوان «شاعران امروز» از پایان داوری نخستین جلد این مجموعه تا پایان آذرماه خبر داد.

محمدمجید ضرغامی، مدیر انتشارات سرزمین اهورایی درباره داوری شعرهای رسیده به فراخوان «شاعران امروز» به خبرنگار مهر گفت: محمد آزرم، شمس آقاجانی، پگاه احمدی، علیرضابهنام و بهزاد خواجات، داوران جلد نخست از این مجموعه هستند که قرار است تا پایان ماه آذر نتایج داوری خود را به دبیرخانه فراخوان اعلام کنند...( خبر را در مهر بخوانيد )

صفحه 32 از 33

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: