انتشارات اهورا

[تخفیف30درصدی و ارسال رایگان کتاب به مناسبت هفته کتاب‌خوانی و روز کتاب‌گردی]

0000انتشارات سرزمین اهورایی به مناسبت هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی و روز کتاب‌گردی از تاریخ 94/8/28 لغایت 94/9/1 کلیه‌ی کتب و محصولات هنری خود را به صورت آنلاین با 30% تخفیف به فروش می‌رساند. علاقمندان در سرتاسر ایران می‌توانند با بازدید از سایت این انتشارات و انتخاب محصولات خود از فروشگاه مجازی سرزمین اهورایی، پس از پرداخت آنلاین وجه، آدرس دقیق و نام  را خود  را به سامانه‌ی پیامکی این انتشارات به شماه‌ی 09379103299 ارسال کرده و از همین طریق رسید ارسال دریافت نمایند. قابل ذکر است هزینه‌ی پست کتاب در این 3 روز به عهده انتشارات سرزمین اهورایی است و خریداران تا پایان اجرای این طرح هیچ وجهی بابت دریافت کتب و محصولات فرهنگی این انتشارات پرداخت نخواهند کرد. مهلت استفاده از این طرح، تا پایان روز شنبه اول آذر ماه نود و چهار است.

 

پ ن: گزارش خبرگزاری ایبنا از برنامه‌ی روز کتابگردی، انتشارات سرزمین اهورایی:

تخفیف 30 درصدی «سرزمین اهورایی» به مناسبت روز کتابگردی

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۹
انتشارات «سرزمین اهورایی» به مناسبت هفته کتاب و روز «کتابگردی» از 28 تا 30 آبان‌ماه، تمامی کتاب‌ها و محصولات فرهنگی خود را با تخفیف ویژه 30 درصدی عرضه می‌کند. گزارش کامل در IBNA بخوانید.

[سرزمین اهـورایی در نمایشگاه کتاب رشت]

namayeshgahrasht94

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب رشت
25 آبان تا 1 آذر ماه 1394
محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی گیلان

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب رشت قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[بیست و یکم آبان‌ماه زادروز نیمای نام آور گرامی باد]

Nima-ok-jeldتا صبح‌دمان در این شب گرم

افروخته‌ام چراغ زیراک

می‌خواهم برکشم به جا تر

دیواری در سرای کوران...

انتشارات سرزمین اهـورایی زادروز نیما یوشیج را به جامعه‌ی شعر و ادب فارسی و دوست‌داران بزرگ مرد شعر معاصر تبریک می‌گوید.

**همسايه‌ي عزيز من!
مي‌خواهي از من بشنوي‌كه شعر در حد بسيار اعلاي خود چه چيز است؟ حسي كه بالقوه با انسان بوده، ميليون‌ها سال كشيده و با كار انسان خرده خرده آشكار شده است. مختصري كه مي‌بيني در نظر داشته باش كه نتيجه، خيلي مفصل‌تر است. شعر، در درجه‌ي اعلاي خود مشاهده‌اي است كه افراد معين و انگشت شمار دارند براي افراد معين و انگشت شمار ديگر. در غير اينصورت عزيز من توقع نداشته باشيد چيزي را كه چنين است همه‌ي مردم بفهمند. هر كس به نسبت خود داراي تميز شعري است و به اندازه‌ي خود مي‌فهمد و يك پله بالاتر را نزديك شده فقط مي‌داند، بجاي اينكه بفهمد. چيزي را كه مي‌فهمد مي‌گويد: شعر است به به! چقدر خوب سرائيده شده... چيزي را كه نمي‌داند مي‌گويد: مبهم است، معلوم نيست چه مي‌گويد.
اين ابهام از جلوي چشم مردي برداشته مي‌شود كه همه‌ي وجودش شعر است. در طبيعت ساخته شده پيش از اين كه خودش بداند و با زندگي پرداخته آمده، بدون اينكه بخواهد يا نخواهد. هميشه اين را در نظر داشته آنرا كه شاعر مي‌داند مردم مي فهمند اما آنرا كه شاعر مي‌فهمد مردم مي‌دانند...
سابقا نوشته بودم فكري كه براي مردم عالي است براي شاعر عادي است. براي شاعر تركيب نشده منفرد و جزء است... بيش از اين از من توضيح و تفسيري نخواهيد كه بي‌فايده است. فقط يك دو سه كلمه ديگر براي شما مي‌نويسم: شعر در درجه‌ي اعلا، انساني هم در درجه‌ي اعلا مي‌خواهد...
عزيز من! آيا آن صفا و پاكيزگي را كه لازم است، در خلوت خود مي‌يابي يا نه؟ عزيز من! جواب اين را از خودت بپرس. هيچكس نمي‌داند تو چه مي‌كني و ترا نمي‌بيند. آيا چيزهائي را كه ديده نمي‌شوند، تو مي‌بيني؟ آيا كساني را كه مي خواهي در پيش تو حاضر مي‌شوند، يا نه؟ آيا گوشه‌ي اتاق تو به منظره‌ي دريايي مبدل مي‌شود، آيا مي‌شنوي هر صدايي را كه مي‌خواهي؟
مي‌بيني هنگامي را كه تو سال‌هاست مرده‌اي و جواني كه هنوز نطفه‌اش بسته نشده ، سال‌ها بعد در گوشه‌اي نشسته، از تو مي‌نويسد؟

ادامه مطلب ...

[پوری سلطانی درگذشت]

151102110443 1 512x288 mehr nocreditانتشارات سرزمین اهورایی درگذشت پوراندخت (پوری) سلطانی، از پایه‌گذاران و اساتید پیشگام کتابداری نوین ایران را به جامعه‌ی فرهنگی و علمی ایران و بستگان ایشان تسلیت می‌گوید.

[سرزمین اهـورایی این بار در نمایشگاه کتاب مشهد]

baner-Mashhad

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب مشهد
5 لغایت 11 آبان‌ماه 1394
محل دائمی نمایشگاه‌های مشهـد

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی

در نمایشگاه کتاب مشهد قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[روز بزرگ‌داشت لسان‌الغیب خواجه حافظ شیرازی گرامی باد]

hafiz2در ازل پرتو حسنت ز تجلی دم زد A 5313

عشق پیدا شد و آتش به همه عالم زد

انتشارات سرزمین اهـورایی بیستم مهرماه روز بزرگداشت خواجه شمس‌الدین محمد، حافظ شیراز - لسان‌الغیب، شاعر بی‌همتای ایران زمین را تبریک گفته و امیدوار است روزی به معنای واقعی مراسم درخور نام این گنجینه‌های واقعی شعر و فرهنگ ایران زمین از طرف مسوولین محترمی که بودجه و قدرت اجرایی کشور را در دست دارند انجام شود و به ذکر نام روز بزرگداشت در تقویم و چند نشست و.. برنامه بسنده نکنیم.

تصویر و شعر حافظ شیرازی، منتشر شده توسط انتشارات سرزمین اهـورایی - مجموعه‌ی شاعران کهن سرای ایران، اهورا کارت، نقاشی بهزاد سهرابی، خوشنویسی مصطفی سهرابی - انتخاب، طرح و اجرا مجید ضرغامی - چاپ اول 1375

تصویر آرامگاه حافظ، شیراز، از کارت‌های ایرانشناسی انتشارات سرزمین اهورایی در مجموعه کارت‌های اهورا - عکس داوود وکیل‌زاده - چاپ اول 1386

 

[ جلد دوم شاعران امروز در انتظار مجوز ]

00قابل توجه شاعران گرامی شرکت کننده در مجلد دوم کتاب شاعران امروز انتشارات سرزمین اهـورایی :
اصلاحات درخواستی بر مجلد دوم کتاب شاعران امروز با اطلاع و نظر شاعرانی که شعرهایشان مشمول ممیزی شده بود صورت گرفت و ناشر مجبور شد برای سرعت بخشیدن به روند دریافت مجوز، تصاویر کلیه شاعران گرامی را از صفحات کتاب خارج کند. این کتاب هم اکنون اصلاح نهایی شده است و در انتظار دریافت مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
امیدواریم با همکاری مسئولین گرامی به زودی مجوز کتاب صادر شده و کتاب در روند چاپ و نشر انتشارات سرزمین اهورایی قرار بگیرد.

[سرزمین اهـورایی در نمایشگاه کتاب کرمانشــــاه]

baner-kermanshah

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب کرمانشاه
22 لغایت 28 مهرماه 1394
محل دائمی نمایشگاه‌های کرمانشاه

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی در نمایشگاه کتاب کرمانشاه قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی»

[هشتم مهرماه روز بزرگداشت مولانا جلال‌الدین مولوی]

molanaانتشارات سرزمین اهـورایی هشتم مهرماه روز بزرگداشت مولانا جلال‌الدین محمد معروف به مولوی شاعر بی همتای ایران زمین را تبریک گفته و امیدوار است به زودی مراسم و برنامه‌های آبرومند و در حد نام شاعران بزرگ ایران زمین و گنجینه‌های واقعی این مرز و بوم از طرف مسئولین محترمی که بودجه و اختیارات و امکانات در دست دارند، در داخل کشور برگزار شود.

«جمله‌ی اجزای خاک هست چو ما عشقناک

لیک تو ای روح پاک، نادره‌تر عاشقــی»

تصویر و شعر مولانا منتشر شده توسط انتشارات سرزمین اهـورایی در مجموعه آثار بصری ( اهـورا ) در قالب کارت پستال و تقویم، چاپ اول  -  -1375 نقاشی اثر بهزاد سهرابی / خوشنویسی مصطفی سهرابی / انتخاب، طرح و اجرا مجید ضرغامی

[سرزمین اهورایی در نمایشگاه کتاب تبریز]

baner-isfahan

[تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم]
وعده‌ی دیدار
نمایشگاه کتاب تبریز
9 تا 13 مهرماه 1394
محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تبریز

کلیه‌ کتاب‌های منتشر شده در انتشارات سرزمین اهورایی در نمایشگاه کتاب تبریز قابل تهیه است.

«غرفه انتشارات سرزمین اهورایی و خانه فرهنگ و تصویر ابریشمی نهم تا سیزدهم مهرماه»

صفحه 10 از 32

خبرنامه اهورا

نام:

ایمیل: